Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У рамках «Корисних STREAM-канікул» на факультет будівництва та цивільної інженерії інженерного інституту завітали запорізькі старшокласники

У рамках «Корисних STREAM-канікул» на факультет будівництва та цивільної інженерії інженерного інституту завітали запорізькі старшокласники

У рамках «Корисних STREAM-канікул» на факультет будівництва та цивільної інженерії інженерного інституту завітали запорізькі старшокласники
10.01.2020 10:15 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Інженерний інститут профорієнтаційна діяльність факультет будівництва та цивільної інженернії Департамент освіти і науки Запорізької міської ради «Корисні STREAM-канікули»

У рамках проведення «Корисних STREAM-канікул» на факультет будівництва та цивільної інженерії інженерного інституту Запорізького національного університету завітали гості з гімназії «Елінт» і ліцею №105. Супроводжували учнів вчителі Людмила Кваша (гімназія «Елінт») і Ірина Крутікова та Євгенія Шугаєва (ліцей №105). Гостей зустріли представники кафедри міського будівництва та господарства професор Юрій Єгоров, доцент Олена Фостащенко та старший викладач Катерина Архіпова, а також завідувач кафедри прикладної екології та охорони праці Геннадій Кожемякін і асистент Інна Ткаліч.

Учні 10-х класів, які незабаром стануть випускниками, вже сьогодні активно займаються пошуком майбутньої професії. І, звичайно ж, кар’єра архітектора привернула їхню увагу. Тому вони й завітали до інженерного інституту, обравши для себе екскурсії до творчої студії архітектури та дизайну САД, архітектурної майстерні, а також майстер-клас із 3D-візуалізації та моделювання.

Учні змогли побувати в справжній творчій художній майстерні і побачити, як моделюються 3D-візуалізації. Все це продемонстрували їм Олена Фостащенко й Катерина Архіпова. Крім того, школярі дізналися багато цікавого про видатних архітекторів ХХ ст. Зокрема, під час діалогу учнів з Юрієм Павловичем гості довідалися про п’ять відправних точок сучасної архітектури, а саме, опори будинку – стовпи; дахи – сади; вільне планування; розташування вікон уздовж по фасаду; вільний фасад. А потім учні спробували дати оцінку доцільності подібних впроваджень, а, підводячи підсумки, професор Юрій Єгоров розповів про плюси і мінуси кожного з них.

Вміти оказувати домедичну допомогу важливо для кожного, тож недивно, що дев’ятикласники гімназії «Елінт» обрали саме майстер-клас «Врятуємо Федю разом»! Відкриваючи майстер-клас, завідувач кафедри ПЕОП Геннадій Борисович розповів учням про життєво важливі спеціальності, яким навчають на кафедрі, а також – про тренажер, на якому вони мали навчатися.

Улюбленець студентів й абітурієнтів робот «Федя», із яким познайомили гостей, насправді є тренажером для навчання прийомам серцево-легенево-мозкової реанімації людини. Реаніматор має можливість миттєво оцінити результат проведеної роботи завдяки інформації, що з’являється на екрані монітору і дублюється голосовим імітатором.

Тренером учнів стала асистент кафедри ПЕОП Інна Ткаліч. Вона продемонструвала всі можливості тренажера та запропонувала бажаючим випробувати свої сили. Враженнями про рятування «Феді» поділилася Настасія Сухенко, яка перша наважилася провести реанімаційні дії. Настя вважає такий досвід дуже важливим, бо кожний з нас будь-якої миті може опинитися в ситуації, коли потрібно надати допомогу. Але зробити це виявилося не так і легко, як вважала дівчина. Проте звикла не посувати перед труднощами повітряна гімнастка Настя пробувала знову й знову та зуміла врятувати Федю!

Дев’ятикласник історико-правового класу Марк Асютін впорався із завданням майже одразу, але лише завдяки цьому тренуванню хлопець впевнився – якщо виникне необхідність, він неодмінно врятує людське життя!

 

Інженерний інститут

 

Схожі новини