На факультеті енергетики, електроніки та інформаційних технологій інженерного інституту розповіли учням про альтернативні джерела енергії

На сьогодні в усьому світі заощадження енергії є однією з найважливіших проблем. Постійно розробляються нові конструкції і прилади. Цими винаходами люди користуються щодня. Такі технології роблять наше життя більш комфортним і економним. Тож, питання, пов’язані з впровадженням альтернативних джерел енергії і енергоефективністю, не лишають байдужими навіть учнів шкіл.
Саме тому під час «Корисних STREAM-канікул» до факультету енергетики, електроніки та інформаційних технологій інженерного інституту Запорізького національного університету завітали учні 9-10-х класів ліцею № 105. Разом з юнаками та дівчатами приїхали й їхні вчителі Євгенія Шугаєва й Валентина Халявко.
Цікаву екскурсію Smart Energy для десятикласників організували завідувач кафедри тепло- та гідроенергетики Андрій Чейлитко і заступник декана ФЕЕІТ із виховної роботи Аліна Єрофєєва. А розповіли гостям про те, як заощаджувати енергію, доценти кафедри Олексій Назаренко і Микола Бердишев, а також магістр спеціальності теплоенергетика Світлана Погосова.
Під час екскурсії учні дізналися, що Smart Energy – це енергетична безпека України; раціональне використання природних ресурсів; інноваційні та енергозберігаючі технології й, безумовно, соціальна відповідальність. Світлана Погосова розповіла про те, хто такі теплоенергетики та гідроенергетики, чим вони займаються, в чому важливість цих спеціальностей і де вони зустрічаються у повсякденному житті.
Фахівці з енергозбереження поділилися з гостями тим, як важно зберігати енергію в усіх її видах, що інженер-енергетик зобов'язаний думати не лише про те, як виробити теплову чи електричну енергію, але й зробити це якомога більш економічним і екологічним.
Особливо зацікавили учнів лабораторії кафедри, де вони змогли побачити, як працюють двигун зовнішнього згорання Стірлінга, натрій-катіонітовий фільтр для очищення води, дізнатися, що таке газоаналізатор і муфельна піч.
Впродовж всієї екскурсії відбувався живий діалог між викладачами кафедри і гостями, учні задавали різноманітні питання, які стосувалися не лише спеціальності енергетика, а й навчання в інженерному інституті й студентського життя.
Про альтернативні джерела електроенергії дев’ятикласникам розповів доцент кафедри електронних систем Дмитро Алексієвський. Під час лекції учні дізналися, що сьогодні поряд з традиційним ресурсами активно використовуються і альтернативні. Альтернативні джерела енергії – це природні явища, які перетворюються в теплову чи електричну енергію. До них відносять такі джерела, як сонячне електромагнітне випромінювання; вітер; кінетична енергія водного потоку та морських припливів і відливів; теплова енергія гарячих джерел тощо. Такі джерела екологічні і невичерпні й дають можливість вирішити багато проблем.
Ознайомивши на прикладі презентаційних матеріалів, як саме виглядають різноманітні альтернативні установки для отримання енергії, Дмитро Геннадійович продемонстрував учням і винаходи співробітників кафедри з цього напрямку. Серед них були й модифікований експериментальний зразок вітроенергетичної установки для локальних систем енергопостачання та озонатор для систем підготовки питної води в зоні надзвичайних ситуацій. Дев’ятикласники із захопленням запускали вітрогенератор і відчували, як маленькі додатково встановлені пропелери на основному приладі збільшували вітряний потік. Не менше їх вразило й те, як з легкістю за допомогою експериментальної моделі озонатору очищується навіть дуже брудна вода.
Інженерний інститут