Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті триває плідна профорієнтаційна робота

На історичному факультеті триває плідна профорієнтаційна робота

На історичному факультеті триває плідна профорієнтаційна робота
14.01.2020 09:55 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історичний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами екскурсія семінар

Перший семестр 2019/2020 навчального року на історичному факультеті ЗНУ був пов'язаний не лише з набуттям нових знань студентством, але й з новими враженнями для учнів загальноосвітніх шкіл м. Запоріжжя та області. Традиційними вже стали зустрічі викладачів історичного факультету з учнями шкіл міста, під час яких не лише популяризується Запорізький національний університет, але й надаються корисні поради старшокласникам щодо підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Зокрема, упродовж осені представники ЗНУ охопили інформаційними контактами й не лише школи Запоріжжя, але й області, зокрема, було здійснено візити до шкіл м. Мелітополя, м. Енергодара та м. Василівки. Особливо на цьому полі виокремлюється активна діяльність доцента кафедри новітньої історії України Щура Ю.І., котрий знайомить учнів з історичними реаліями України ХХ ст. та допомагає актуалізувати важливий фактаж для ЗНО з історії України.
Традиційно саме історичний факультет бере активну участь в організації пробного ЗНО з історії на базі ЗНУ, цей рік не став винятком. Силами викладацького колективу історичного факультету, за загальною редакцією заступника декана з профорієнтаційної роботи Іріоглу Ю.О., було підготовлено текст тестового зошита, для реалізації нового проекту виїзних пробних тренінгів із написання ЗНО.
Ще одним новаторським кроком у галузі профорієнтаційної роботи в Запорізькому національному університеті, до якого долучився й історичний факультет, стала практика організації екскурсій для учнів загальноосвітніх шкіл до ЗНУ. Історичний факультет, що має в своєму складі археологічну лабораторію та музеї, що відображають побут населення Південної України різних історичних епох, в особі доцента кафедри історії України Тощева Г.М., доцента кафедри новітньої історії України Грушевої Т.В. та доцента кафедри джерелознавства, історіографії та СІД Білівненка С.М., зміг запропонувати учнівській аудиторії вкрай цікавий та пізнавальний екскурсійний контент.
Не став виключенням й цей рік щодо організації на базі історичного факультету ЗНУ, спільно з НМЦ Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Комплексного практикуму для вчителів історії «Особливості підготовки учнів до ЗНО 2020 році» (28 жовтня 2019 р.). В ході практикуму, вчителі мали змогу почути виступи професора кафедри новітньої історії України Турченка Ф.Г., професора кафедри історії України Терна С.О. та професора кафедри історії України Ляха С.Р. щодо про новаторських методів навчання та особливостей сучасного історіографічного простору України. Традиційним стало й проведення в той же час й пізнавально-розважальних заходів для учнів загальноосвітніх шкіл «Один день на історичному факультеті», в ході якого присутні мали змогу познайомитися з освітніми можливостями факультету та поспілкуватися з представниками студентства.
І на сьогодні на історичному факультеті триває профорієнтаційна робота, якій надається чимале значення.

Історичний факультет

Схожі новини