
П’ятнадцятого січня у Запорізькому національному університеті відбулося засідання стипендіальної комісії під головуванням першого проректора Олександра Бондаря. У заході взяли участь члени стипендіальної комісії, серед яких - проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, керівник навчального відділу Людмила Нестеренко, а також декани і заступники деканів факультетів та представники студентства. Під час зібрання його учасники обговорили поточний стан виплат академічної стипендії в університеті та коригування ліміту стипендіатів. Також під час заходу йшлося про призначення стипендій за особливі успіхи у навчанні та стан виплат соціальних стипендій.
На початку заходу Олександр Бондар нагадав присутнім питання порядку денного та відзначив, що такі розширені засідання є дуже важливими для обговорення всіх поточних змін у питаннях стипендіального забезпечення. Про стан стипендіального фонду ЗНУ та ліміти стипендіатів освітніх рівнів бакалавр та магістр на початок 2020 року доповіла Людмила Нестеренко. Зокрема, вона відзначила, що, за даними відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності, виплата стипендій матеріально забезпечена на цей семестр із розрахунку 3 мільйони 324 тисячі гривень на один місяць. Вона нагадала, що ця сума включає і стипендіальні виплати аспірантам і докторантам (приблизно 1 млн. гривень).
Під час засідання також був затверджений ліміт стипендіатів по університету. Так, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України, яка визначає ліміт стипендіатів до 45% від загальної кількості студентів, які навчаються за бюджетною формою, на сьогодні цей ліміт складає 861 особу на 2050 студентів бюджетної форми навчання. При цьому попередній розрахунок дає можливість збільшити ліміт стипендіатів рішенням стипендіальної комісії. Тож відтепер додатково ще 73 студенти зможуть отримувати академічну стипендію.
Олександр Бондар відзначив, що усі категорії студентів університету, які мають право на отримання стипендіальних виплат, гарантовано забезпечені відповідними коштами у повному обсязі. Крім того, Олександр Григорович доповів про затвердження рейтингових списків стипендіатів освітніх рівнів бакалавр та магістр за результатами зимової залікової екзаменаційної сесії 2019/2020 навчального року та про затвердження протоколів стипендіальних комісій про призначення академічних і соціальних стипендій за результатами зимової залікової екзаменаційної сесії 2019/2020 навчального року. Він наголосив, що всі рейтингові списки будуть оприлюднені, а також будуть підготовлені проєкти наказів.
Також Людмила Нестеренко виступила на засіданні комісії щодо питання призначення стипендій за особливі успіхи в навчанні. Такі стипендії мають право отримувати студенти, які набрали від 90 до 100 балів у рейтинговій таблиці. Зазначимо, що стипендіальна комісія в рамках стипендіального фонду вирішила з 1 січня цього року всім студентам, які претендують на отримання академічної стипендії за особливі успіхи в навчанні, призначити таку стипендію. Нагадала керівник навчального відділу, що відповідні накази про призначення стипендій будуть оприлюднені на сайтах факультетів.
Про призначення стипендій в ЕПК ЗНУ прозвітувала зaступник директора коледжу з навчально-виховної роботи ЕПК ЗНУ Олександра Данілкіна. Вона відзначила, що за результатами сесії відповідно до нормативних показників було призначено 114 академічних стипендій, з них 94 академічні стипендії, 20 стипендій за особливі успіхи в навчанні. При цьому стипендіальний фонд ЕПК ЗНУ складає 133 тис. 700 грн. Щодо соціальних стипендій, то 47 студентів будуть отримувати соціальну стипендію. При цьому студенти, які належать до пільгової категорії, можуть отримувати й академічну стипендію, якщо вони займають перші позиції у рейтингу успішності. За результатами зимової заліково-екзаменаційної сесії у коледжі 3 студенти будуть отримувати дві стипендії (соціальну і академічну).
Відзначимо, що під час засідання всі рішення стипендіальної комісії були одностайно затверджені. Наприкінці заходу перший проректор Олександр Бондар подякував учасникам засідання за плідну та оперативну роботу з вирішення низки важливих питань та зауважив, що питання виплати стипендій завжди знаходиться під особистим контролем керівництва університету.