Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Освітяни ЗНУ вітають професора біологічного факультету Юлію Єщенко з ювілеєм!

Освітяни ЗНУ вітають професора біологічного факультету Юлію Єщенко з ювілеєм!

Освітяни ЗНУ вітають професора біологічного факультету Юлію Єщенко з ювілеєм!
16.01.2020 10:05 Все Головні новини Факультети Біологічний Біологічний факультет ювілей привітання

Шістнадцятого січня свій ювілейний день народження святкує доктор біологічних наук, професор кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Юлія Єщенко. До речі, саме цього року іменинниця відзначає ще одну «круглу» дату –15 років науково-викладацької діяльності в університеті. У 2005 році Юлія Віталіївна, у якої за плечима вже був неабиякий досвід роботи в медичній галузі, прийшла працювати асистентом на кафедру медико-біологічних основ фізичної культури факультету фізичної культури. У 2012 році вона отримала посаду доцента на кафедрі фізичної реабілітації цього ж факультету, а ще рік по тому перейшла на кафедру імунології та біохімії ЗНУ. Сьогодні вона – професор кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології.

Юлію Єщенко поважають і цінують колеги та студенти за той багаж знань та навичок, які вона отримала під час своєї практичної діяльності і який сьогодні передає молоді біологічного факультету, за професійність та відкритість у спілкуванні, за почуття гумору й лекторський хист. Випускниця Запорізького медичного університету (спеціальність «Лікувальна справа»), із 1997 по 2005 рік вона працювала за базовою спеціальністю. У 2005 Юлія Єщенко захистила кандидатську дисертацію на тему «Вміст цинку в клітинах при різних функціональних станах підшлункової залози», а у 2012 р. – докторську дисертацію на тему «Роль хелатоутворюючих металів в реалізації стрес реакції». Напрям її досліджень: стрес, адаптація, дефензини, механізми клітинної регуляції тощо. У цей період нею були розроблені нові унікальні методи досліджень у маловивченій галузі функціонування клітин, що мають у своєму складі хелатоутворюючі метали (Zn, Cu, Mg, Ca), та способи їхнього виявлення. Саме вони відіграють провідну роль в адаптаційних процесах клітин й організму загалом. Отже, розробки науковиці ЗНУ дозволяють виявляти передхворобний стан у людей, зокрема у тих категорій, які працюють в екологічно несприятливих умовах, а також розвивати дослідження з пошуку ліків для попередження розвитку передхворобних станів і лікування хвороб, що пов’язані із порушенням гомеостазу металів в організмі.
Професор Юлія Єщенко – автор і співавтор понад 150 наукових робіт, зокрема двох монографій («Стрес та метаболізм металів» (2010), «Адаптація, стрес та металолігандний гомеостаз» (2013)), навчальних посібників («Фізіологія людини», «Фізіологія спорту»), 17 патентів в області цитохімічних досліджень.
Для студентів університету Юлія Єщенко викладає курси з цивільного захисту, основ медичних знань, фізіологічних механізмів регуляції гомеостазу, передаючи свої знання й напрацювання майбутнім біологам та фахівцям галузі медицини. Вдячні учні завжди позитивно відгукуються про її цікаві й пізнавальні лекції, відзначаючи відкритість шановної викладачки до співдіалогу із молоддю.
Колектив освітян університету щиро бажає шановній ювілярці у цей знаменний для неї день, аби не вщухала в її душі жага творити добро, а джерело цієї життєвої наснаги повнилося завжди лише радістю, задоволенням від життя та щирою вдячністю людей за її добрі справи!

Схожі новини