Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Студент ЗНУ Пилип Стрельніков буде стажуватися у Німеччині

Студент ЗНУ Пилип Стрельніков буде стажуватися у Німеччині

17.01.2020 08:37 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет відділ міжнародних звязків стажування

Пилип Стрельніков – магістр економічного факультету, який навчається за спеціальністю «Економіка», освітньою програмою «Міжнародна економіка», увійшов до числа переможців «Стипендіальної програми німецької економіки для України» і тепер має можливість стажуватися за кордоном протягом 3-5 місяців.

Програма має на меті ознайомити студентів з корпоративною культурою, структурою підприємств, проєктною роботою, сучасними видами менеджменту, європейськими умовами та стилем праці. У такий спосіб учасники програми мають можливість здобути нові практичні навички та вміння, покращити свою іноземну мову, підвищити рівень кваліфікації і відповідно шанси на гідне працевлаштування у майбутньому.
Стипендіальна програма існує з 2015 року і пропонує активним і мотивованим студентам унікальну можливість стажування на провідних підприємствах Німеччини, які представляють ключові галузі економіки. Серед них є як відомі світові компанії – лідери у своїй галузі (Bosch, Bombardier, Volkswagen, SAP, PwC, Commerzbank, Metro, Kaufland, Deutsche Bahn, John Deer, Allianz, Hannover Rück, Roland Berger), так і маловідомі широкому загалу представники малого та середнього бізнесу. До учасників проекту також належать деякі дослідницькі інститути та NGO’s (IAMO, IAK Agrar Consulting, Frauenhofer Institut für Energiewirtschaft, Better Place), що надають місця аспірантам і студентам, які пов’язують своє майбутнє з науковою діяльністю. За цей час більше 150 юнаків та дівчат стали учасниками цього проекту та підвищили свою кваліфікацію. Стажування розпочинається щороку 1 лютого і триває від трьох до п’яти місяців. Тож для всіх, хто виявить бажання прийняти участь у відборі є така можливість наступного навчального року. Подати заявку можуть випускники або студенти, які на момент стажування мають щонайменше два закінчених курси за такими напрямами: управління відходами та утилізація, зелена економіка та навколишнє середовище, енергетика та ВДЕ, цивільне та промислове будівництво, гірничодобувна промисловість, гео- та електротехніка, мехатроніка, машинобудування, економіка, комерційна діяльність, банківська справа, фінанси та страхування, хімія та фармакологія, комп’ютерні науки, дизайн та архітектура, право, комунікація та ЗМІ, географія, сільське господарство, с/г техніка та менеджмент, політологія, соціологія, транспорт та логістика. Вікове обмеження для стипендіатів – 30 років. Заявник має володіти англійською і/або німецькою мовою. Наявність мовного сертифікату не є обов`язковою умовою.
Програма фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва і розвитку (BMZ) та приймаючими компаніями. Вона впроваджується спільними зусиллями Торгово-промислової палати України (Київ) та Німецького товариства економічного співробітництва (GIZ GmbH).
У Запорізькому національному університеті презентували дану програму представники Запорізької торгово-промислової палати. Учасниками могли стати всі охочі, хто виконав умови. З нашого вищого навчального закладу подавали заявки декілька студентів, але отримав схвальний відгук лише Пилип Стрельніков. Змотивувала Пилипа до участі в цій програмі також і студентка економічного факультету ЗНУ Ольга Подопригора, яка кілька років тому була у числі студентів, які відвідали Німеччину.
Начальник відділу міжнародних зв’язків ЗНУ Аліна Осаул зазначила, студенти економічного факультету - особливо ті, що навчаються за освітньою програмою «Міжнародна економіка», - є дуже активними в плані участі у різних програмах закордонних стажувань. Наприклад, Пилип не вперше перемагає у подібних конкурсах. Будучи на 3 курсі, він отримав можливість цілий семестр стажуватися в Університеті Фоджа (Італія), завдяки участі у проєкті Erasmus +.
Сьогодні Пилип знаходиться у Києві, де проходить конференція учасників «Стипендіальної програми німецької економіки для України». Усіх студентів та аспірантів проінструктують з приводу того, як проходитиме стажування, яке розпочнеться 25 лютого 2020 року.

Ксенія Сухаренко