Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті будівництва та цивільної інженерії інженерного інституту ЗНУ провели захисти кваліфікаційних робіт магістрів

На факультеті будівництва та цивільної інженерії інженерного інституту ЗНУ провели захисти кваліфікаційних робіт магістрів

На факультеті будівництва та цивільної інженерії інженерного інституту ЗНУ провели захисти кваліфікаційних робіт магістрів
21.01.2020 09:08 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут факультет будівництва та цивільної інженерії освітній процес захисти кваліфікаційних робіт магістрів

Із 13 по 16 січня на факультеті будівництва та цивільної інженерії інженерного інституту ЗНУ відбулися захисти кваліфікаційних робіт магістрів. Свої проєкти представляли випускники, що завершують навчання за освітніми програмами: «водопостачання та водовідведення», «міське будівництво та господарство», «охорона праці», «промислове і цивільне будівництво» й «технології захисту навколишнього середовища».

Магістранти представили на розгляд екзаменаційної комісії власні дослідження з питань, пов’язаних із вдосконаленням технологічних процесів в будівництві за рахунок ресурсної оптимізації; аналізом методів скорочення термінів виконання робіт при реконструкції цивільного будинку; використанням інноваційно-технологічних рішень в висотному будівництві; аналізом позитивних та негативних сторін будівництва доріг в України та їх актуалізації за рахунок іноземних технологій.

Не залишилися поза увагою магістрантів спеціальності «будівництво та цивільна інженерія» й проблеми визначення технічного стану будівель і споруд та їхня оцінка з використанням методів вірогідності; містобудівного кадастру як галузевої складової національних геоінформаційних ресурсів. Приділено увагу сучасним технологіям містобудівного проектування та інтеграції з концепцією «Розумне місто». Магістранти надали оцінку надійності сталевих конструкцій промислових будівель, що експлуатуються в агресивних умовах металургійних підприємств; запропонували реконструкцію системи водовідведення населеного пункту тощо.

Різноманітні проєкти систем очистки димових, конверторних та інших газів для мартенівського, агломераційного, електросталеплавільного виробництв з утилізацією вловленого пилу запропонували магістри спеціальності технології захисту навколишнього середовища. А магістранти спеціальності «цивільна безпека» приділили увагу розробці заходів з охорони праці у цехах підприємства ПАТ «Запоріжсталь», інфекційних відділеннях медичних закладів тощо.

Дуже цікавими є розробки на стику різних галузей, зокрема, магістрант заочного відділення Володимир Подзолков проаналізував сучасні екологічні параметри об’єктів будівництва та надав їм кваліфікаційну оцінку, а Тетяна Лук’яненко розглянула можливості підвищення ефективності ремонтно-будівельного виробництва з використанням енергозберігаючих технологій.

Уже традиційно серед випускників ФБЦІ – іноземні громадяни. Отримавши омріяну вищу освіту, вони незабаром повернуться до своїх країн, де стануть архітекторами та інженерами. Саме тому тематика їхніх наукових досліджень безпосередньо стосується оптимізації будівельної галузі в рідних країнах. Зокрема, Хішам Мезуар присвятив свою магістерську роботу особливостям застосування інноваційних будівельних конструкцій і матеріалів в умовах жаркого клімату.

Чимало магістерських робіт створено для реальних підприємств. Серед них проєкт, виконаний магістрантом Кирилом Саніним під керівництвом доцента кафедри ПЕОП Євгенії Манідіної. Робота присвячена розробці заходів та засобів з охорони праці в доменному виробництві. Студент заочного відділення – Кирило працює на ПАТ «Запоріжсталь» і виконав свій проєкт конкретно для цеху, де він працює.

До інженерного інституту хлопець прийшов, закінчивши Запорізький гідроенергетичний коледж, але бажання навчитися чомусь новому підштовхнуло його на отримання нової спеціальності. Проте й на цьому Кирило не зупинився: ставши працівником комбінату, хлопець взяв участь у проєкті «Молоді лідери». Науковою роботою Кирило почав займатися ще в коледжі, і його дипломна робота була розроблена для реального підприємства. Для Кирило Саніна навчання в магістратурі – це шлях для побудови кар’єри. Своє успішне майбутнє хлопець пов’язує виключно з Україною, задля розвитку якої працює і планує працювати й далі.

Своїми враженнями про вибір спеціальності, роки навчання й магістерську роботу поділилися з нами Ксенія Новосьолова. Як розповіла дівчина, вона завжди знала, що буде інженером. І це не випадково, бо Ксенія виросла в родині інженерів-будівельників. Обрати спеціальність дівчині допомогло й захоплення живописом. Цьому мистецтву Ксенія навчалася в художній школі. Розповідаючи про роки, проведені на факультеті будівництва та цивільної інженерії, вона підкреслила: «Мені подобається навчатися!» Мабуть, тому дівчина й стала активною учасницею шкіл урбаністики в різних містах України. Свою магістерську роботу, яку вона виконала під керівництвом старшого викладача кафедри МБГ Лілії Полікарпової, дівчина присвятила проблемам урбаністичного аналізу міста Запоріжжя з перспективою розвитку окремих ділянок сельбищної території.

Займаючись дослідженням, Ксенія звернулася до генерального плану забудови Запоріжжя. Обравши кілька перспективних для забудови ділянок, дівчина відвідала їх, щоб обрати найоптимальніше місце для реалізації її проєкту. Це – невеликий комплекс, який складається з житлових будинків, доріг, окремих майданчиків для дітлахів, дорослих і вигулу тварин, господарчої частини, автостоянки й, звичайно ж, зеленої зони.

За підсумками навчання та захисту Ксенію Новосьолову рекомендовано до аспірантури, але в дівчини дещо інші плани – вона збирається втілити в життя свої проєкти. Її мета – прикрасити наше місто новими оригінальними й комфортними кварталами!

 

Інженерний інститут

 

Схожі новини