Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Магістри факультету енергетики, електроніки та інформаційних технологій інженерного інституту захистили кваліфікаційні роботи

Магістри факультету енергетики, електроніки та інформаційних технологій інженерного інституту захистили кваліфікаційні роботи

Магістри факультету енергетики, електроніки та інформаційних технологій інженерного інституту захистили кваліфікаційні роботи
22.01.2020 09:57 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут факультет енергетики електроніки та інформаційних технологій освітній процес захисти кваліфікаційних робіт магістрів

Захисти кваліфікаційних робіт магістрів на факультеті енергетики, електроніки та інформаційних технологій відбулися в інженерному інституті Запорізького національного університету з 14 по 17 січня. На розгляд екзаменаційної комісії свої проєкти представили випускники, які завершують навчання за освітніми програмами: гідроенергетика; електроенергетика, електроніка та електромеханіка; електроніка; мікроелектронні інформаційні системи; програмне забезпечення систем; теплоенергетика.

Тематики робіт магістрів, що займалися питаннями енергетики, стосувалися оптимізації роботи окремих підприємств, систем енергетичного комплексу регіону тощо. Щодо діяльності підприємств Запоріжжя було проведено аналіз можливості скорочення обсягів споживання електричної енергії обладнанням цеху №1 ПрАТ «Запоріжвогнетрив»; можливості підвищення ефективності споживання електричної енергії цехом №9 ПрAT «Укрграфіт»; можливості підвищення енергоефективності електроприводу насосних агрегатів цеху випробувань AT «Мотор Січ»; теплової роботи камерної нагрівальної печі ковальсько-пресового цеху ПрАТ «Дніпроспецсталь». Було проведено аналіз вібраційних характеристик гідроагрегату Дніпровської ГЕС; ефективності роботи котла в умовах концерну «Міські теплові мережі» тощо.

Розроблені в цьому напрямку проєкти дозволять знизити втрати в системі електропостачання цеху гарячого прокату тонкого листа ПАТ «Запоріжсталь», а також підвищити енергетичну ефективність систем тепло- та паро постачання для Запорізького титано-магнієвого комбінату.

Майже кожний із розроблених магістрами проєктів має реальне втілення. Одним з авторів такої роботи є Наталія Соколовська. У Наталії це вже друга вища освіта. Першою освітою була економічна, але доля склалася так, що Наталія повністю змінила напрям роботи, й сьогодні вона – енергетик. Тож і другу освіту вона обирала з урахуванням своєї нової професійної діяльності. Порівнюючи отримання обох освіт, Наталія Соколовська зазначила, що їй дуже сподобалася вчитися в більш зрілому віці. Змінилася мотивація навчання, зараз Наталії дуже подобається дізнаватися щось нове, спілкуватися з викладачами тощо. Тема її магістерської роботи «Енергозбереження для пансіонату «Жовтневий». Бажаючи зекономити електроенергію й при цьому створити більш комфортні умови для відпочинку, щойно ставши магістранткою, дівчина зайнялася розробкою проєкту. І вже другий рік поспіль її система працює!

Другий напрямок магістерських робіт стосувався розробки та модернізації різноманітних приладів, а також створення для них програмного забезпечення. Тематика кваліфікаційних робіт випускників спеціальності інженерія програмного забезпечення була пов’язана з актуальними проблемами сучасних інформаційних технологій та програмування. Це найновіші напрями досліджень, пов’язані з інтернет-речами та хмарними технологіями, розробкою інтелектуальних систем з використанням нейронних мереж та машинного навчання, сучасних інтелектуальних діалогових систем; дослідженням в області використання блокчейн-технологій тощо.

Дуже високий рівень досліджень продемонстрували магістри кафедри ПЗАС Олександр Іноземцев, Андрій Окселенко, Данило Чумак, Олександр Жуков, роботи яких мають наукову цінність та можуть бути продовжені.

Магістри спеціальності мікро- та наносистемна техніка дослідили та розробили мікроелектронні пристрої для визначення параметрів механічних коливань, реєстрації слабких оптичних сигналів; мікроелектронні системи контролю рівня функціонального стану людини, формування мікроклімату господарських приміщень, а також зробили синтез цифрових фільтрів для системи діагностики периферійного кровообігу.

Випускниця заочного відділення кафедри МЕІС Наталія Хорішко поділилася з нами тим, чому саме обрала спеціальність мікро- та наносистемна техніка. Дівчина покладає на цю спеціальність дуже багато надій. Вона впевнена, що отримані за час навчання знання дозволять їй реалізувати себе в цікавій і актуальній на ринку праці спеціальності. Захоплення технічними пристроями дівчина передає і своїй маленькій дочці, з якої вони відвідують виставки робототехніки. Свою магістерську роботу, присвячену розробці та дослідженню мікроелектронних регуляторів напруги автономних систем живлення, дівчина виконала під керівництвом професора Зої Ніконової. Розроблений прилад може бути використаний на різних ГЕС України.

Про цікаву розробку магістра Анастасії Нікітішиної розповіла її науковий керівник доцент Оксана Небеснюк. Дівчина створила унікальний прилад для контролю параметрів повітряного середовища. Цей зовсім невеличкий прилад стане незамінним помічником у дитячих садках, школах, медичних установах і навіть вдома, бо саме за допомогою його кожен із нас зможе контролювати концентрацію вуглекислого газу, температуру та ступінь вологості повітря. Коли прийде час, прибор сам попередить, що необхідно провітрити приміщення. А для того, щоб дізнатися про це, вам зовсім не потрібно знаходитися в цьому приміщенні, бо за допомогою додатку, що встановлений на смартфоні, інформація про стан повітря буде завжди доступна!

Випускники спеціальності електроніка займалися підвищенням ефективності фотоелектричних перетворювачів на основі кремнію; створили мікропроцесорну систему керування вітроенергетичною установкою з аеродинамічним мультиплікуванням та моментним управлінням. Використали інтелектуальні датчики для побудови систем управління тощо.

Про свою магістерську роботу розповів нам випускник кафедри ЕС Григорій Коротич. Григорій із дитинства захоплювався електронікою, тож спеціальність він обрав дуже свідомо. А вирішити, в якому саме науковому напрямку він буде працювати найближчим часом, Григорію допомог випадок і цікаве викладення курсу «Основи теорії систем», який прочитав для студентів майбутній науковий керівник Григорія доцент Дмитро Алексієвський. У цей час одному з товаришив хлопця була конче потрібна технічна допомога, і саме цей курс став у нагоді Григорію у вирішенні виниклої проблеми. Початок було покладено, і незабаром, коли хлопцю було необхідно обирати тему магістерської роботи, він продовжив працювати в цьому напрямку, обравши тему «Синтез візуально-блочної моделі однофазного інвертора напруги».

За результатами навчання Григорій отримає диплом із відзнакою й планує займатися наукою вже як аспірант Запорізького національного університету.

 

Інженерний інститут

 

Схожі новини