Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека ЗНУ презентує книжкову виставку до Дня Соборності України

Наукова бібліотека ЗНУ презентує книжкову виставку до Дня Соборності України

Наукова бібліотека ЗНУ презентує книжкову виставку до Дня Соборності України
22.01.2020 10:02 Все Головні новини Наукова бібліотека книжкова виставка День Соборності України

День Соборності України – державне свято, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. До цієї дати наукова бібліотека ЗНУ презентує книжкову виставку «Від історичної злуки до омріяної злагоди: до Дня Соборності України».

Експозиція зібрала монографії, наукові видання, збірники документів, праці видатних українських державників, матеріали конференцій, автореферати дисертацій, статті з наукових періодичних видань з історії проголошення незалежності УНР, об’єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року в Соборну Україну.

На виставці представлена книга Михайла Шкільника «Україна у боротьбі за державність» (Київ, 2016). Спогади і роздуми М. Шкільника відтворюють доленосні для України події революції 1917-1921 рр., час визвольних змагань, героїчних спроб визволення з-під російського імперського ярма, відновлення української державності. Книга насичена цікавим фактичним матеріалом, часто унікальним, закарбованим лише в пам'яті автора. Також представлено перше видання цієї книжки, яке вийшло в Торонто в 1971 році.

Репринтне відтворення видання 1920 року другої частини тритомної праці Володимира Винниченка «Відродження нації», яка, за словами самого автора, подає «Правдиву картину боротьби українства за визволення свої нації під час і після Великої Російської Революції». Видання має підзаголовок «Історія української революції (марець 1917 р. – грудень 1919 р.)» та висвітлює події другого періоду доби Центральної Ради, який Володимир Кирилович називає періодом організації юридично-правової державності

Збірка «Народження країни. Від краю до держави. Назва, символіка, територія і кордони України» (Харків, 2016) вийшла в серії «Історія без цензури». Мeтa книжoк цiєї cepiї – poзкaзaти пpo укpaїнcькe минулe, спиpaючиcь нa фaкти, a нe нa вигaдки чи iдeoлoгiчнe зaмoвлeння.

«Соборність України: історичний контекст і виклики сьогодення». (Київ, 2015). Автори збірника матеріалів кругового столу розглядають феномен Соборності як одного із цілей та цінностей українського націє- та державотворення в контексті історії та сучасного становища України.

683 джерела з фонду наукової бібліотеки ЗНУ представляє бібліографічний покажчик «Соборність України: минуле, сучасне, майбутнє: (до 100-річчя проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР)», виданий у 2019 році (http://ebooks.znu.edu.ua/files/Bibpokazhchik/0043126.pdf).

Інформацію про всі книги, автореферати дисертацій, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках за темою подає електронний каталог. Для пошуку радимо скористатися електронним каталогом-on-line, або завантажити та встановити мобільний додаток LibClient на свій ґаджет (банер LibClient Android, QR Code на web-сайті http://library.znu.edu.ua/), або завітати до наукової бібліотеки.

Запрошуємо на перегляд книжкових виставок та вивчення історії української державності!

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини