Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Магістерка біологічного факультету Єлизавета Верба – учасниця проєкту Erasmus+

Магістерка біологічного факультету Єлизавета Верба – учасниця проєкту Erasmus+

Магістерка біологічного факультету Єлизавета Верба – учасниця проєкту  Erasmus+
22.01.2020 13:23 Все Головні новини Факультети Біологічний ЗНУ відділ міжнародних зв’язків біологічний факультет

Ще одна студентка Запорізького національного університету, учасниця проєкту  Erasmus+, скористалася можливістю стажуватися за кордоном. У 2015-2016 році Єлизавета Верба навчалася в Хіміко-технічному та металургійному університеті Софії (Болгарія), а в 2017 провчилася один семестр в Університеті Масарика (Брно, Чехія). Нагадаємо, що закордонні поїздки для студентів та викладачів ЗНУ можливі завдяки злагодженій роботі відділу міжнародних зв’язків нашого університету на чолі з його начальником Аліною Осаул.

 

Єлизавета навчалася в Болгарії на кафедрі біотехнологій. Як зазначає студентка, якість освіти сильно не відрізнялася, а ось обладнання дійсно було більш якісним та модернізованим.

«Була така особливість – згадує дівчина – якщо триває лабораторна робота, ти не вийдеш з кабінету, поки її не закінчиш, ти не обмежений парою в годину і 20 хвилин. Бувало, якщо в когось не виходив дослід, ми переробляли роботу всі разом. Крім того, в болгарському університеті в семестрі було набагато менше предметів. Навчання починалося з 10 ранку як мінімум, а не з 8, як у нас. І заняття тривали удвічі довше - 2 години 40 хвилин».

Освітній процес у Болгарії  мало чим відрізняється від українського, а ось у Чехії відмінності одразу видно.

В Університеті Масарика немає літніх професорів. Викладачі працюють до 60 років. Також там кожен студент може користуватися спеціальною інформаційною системою, схожою на moodle в ЗНУ. У цій системі можна отримати всі методичні матеріали, зарезервувати місце в гуртожитку, обрати сусіда по кімнаті, підключити інтернет, записатися на консультацію до викладача і т.д. Дуже цікавою відмінністю, що запам’яталася Єлизаветі найбільше, є можливість скласти іспит тричі поки не отримає найкращу оцінку. Це не буде вважатися «перездачею». Якщо іспит не буде складено – доведеться заново слухати семестр.

Єлизавета Верба зазначає, що участь у проєкті  Erasmus+ дала їй значний життєвий досвід, адже стажування за кордоном – це не лише навчання (воно займало приблизно 30 % часу), а й самостійне доросле життя без підтримки батьків. Найголовніше, що воно дає – це становлення особистості, дорослої та відповідальної.

Зараз Єлизавета повернулася до стін рідного Запорізького національного університету і закінчує магістратуру біологічного факультету.

 

Схожі новини