Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Професору Надії Богдановській присвоєно звання «Заслужений діяч науки і техніки України»

Професору Надії Богдановській присвоєно звання «Заслужений діяч науки і техніки України»

Професору Надії Богдановській присвоєно звання «Заслужений діяч науки і техніки України»
22.01.2020 13:25 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання Університет факультет фізичного виховання нагорода привітання

Згідно Указу Президента України №18/2020 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України» за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю присвоєне почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» завідувачу кафедри фізичної реабілітації факультету фізичного виховання ЗНУ, професору Надії Богдановській.

Натхненна наукова й освітянська праця Надії Василівни вже багато років нерозривно пов’язана із Запорізьким національним університетом. У 1999 році вона  з відзнакою закінчила магістратуру факультету фізичного виховання ЗДУ (тоді Запорізького державного університету) за спеціальністю «Фізична реабілітація». З 2000 р. працює на факультеті фізичного виховання: викладачем, старшим викладачем, доцентом (з 2005 р.), заступником декана з виховної роботи (з 2007 р.), професором (з 2012 р.) кафедри фізичної реабілітації. Із 2013 р. до сьогодні обіймає посаду професора, завідувача кафедри фізичної реабілітації.

У 2004 році закінчила аспірантуру при ЗДУ за спеціальністю «Фізіологія людини та тварин» і захистила кандидатську дисертацію у спеціалізованій вченій раді при КНУ ім. Т. Шевченка на тему «Адаптивні можливості серцево-судинної системи дітей шкільного віку та шляхи їх корекції». У 2012 році захистила докторську дисертацію у спеціалізованій вченій раді при ХНУ ім. Н. В. Каразіна на тему «Роль системи синтезу оксиду азоту у забезпеченні адаптації серцево-судинної системи людини до фізичних навантажень».

Під її науковим керівництвом захищено сім кандидатських дисертацій. Член спеціалізованих вчених рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій у Чернівецькому національному університеті імені Богдана Хмельницького та Національному університеті фізичного виховання та спорту України.

Надія Василівна надає методичну допомогу реабілітаційним установам м. Запоріжжя та Запорізької області, читає цикли лекцій для студентів центру післядипломної освіти,член журі Всеукраїнського етапу олімпіади з фізичної реабілітації. Вона – член журі обласного конкурсу Малої академії наук за номінацією «Валеологія» та обласного конкурсу застосування методу проєктів. Крім того, є співорганізатором й учасником постійно діючих обласних семінарів для фахівців з фізичної реабілітації та методистів лікувальної фізичної культури.

Вона має досвід участі у складі виїзних експертних комісій МОН України, експертних радах з ліцензування і акредитації, та   увійшла до складу робочої групи ЗНУ для оновлення складових галузевого стандарту вищої освіти.

Колектив Запорізького національного університету вітає Надію Богдановську із присвоєнням почесного звання й гідним поцінуванням її заслуг на всеукраїнському рівні й бажає нових звершень і перемог!

 

Схожі новини