Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Магістранти факультету металургії інженерного інституту ЗНУ успішно захистили кваліфікаційні роботи

Магістранти факультету металургії інженерного інституту ЗНУ успішно захистили кваліфікаційні роботи

Магістранти факультету металургії інженерного інституту ЗНУ успішно захистили кваліфікаційні роботи
23.01.2020 09:18 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут факультет металургії освітній процес захисти кваліфікаційних робіт магістрів

Із 15 по 17 січня 2020 року на кафедрах факультету металургії інженерного інституту ЗНУ відбулися захисти кваліфікаційних робіт магістрантів за освітньо-професійними програмами «металургія чорних металів», «металургія кольорових металів», «обробка металів тиском», «металургійне обладнання», й «автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології».

Обираючи тематику наукової роботи, чимало магістрів продовжували працювати в тому ж напрямку, що й під час виконання бакалаврських робіт, але вже на більш високому професійному рівні, чому сприяло навчання у магістратурі.

На розгляд екзаменаційних комісій було представлено кваліфікаційні роботи з пропозиціями щодо вирішення актуальних проблем діяльності промислових металургійних підприємств України. Запропоновано вдосконалення технологічних процесів чорної та кольорової металургії, а також підвищення якості продукції металургійного виробництва. Приділили магістранти увагу й моделюванню, конструюванню, монтажу та налагодженню сучасного промислового металургійного обладнання.

Магістранти спеціальності «автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» займалися питаннями технічного, програмного, математичного, інформаційного та організаційного забезпечення систем автоматизації; керування процесами й виробництвом у різних галузях промисловості тощо.

Представники підприємств, які були присутні на захистах, активно обговорювали роботи магістрів і оцінили високий рівень їхньої підготовки, реальність виконаних кваліфікаційних робіт та наявність тем за пропозиціями промислових підприємств.

Проєкт майбутнього запропонувала ПАТ «Запоріжсталь» магістрантка, що завершила навчання за освітньою програмою «обробка металів тиском» Олена Пєлєнова. Під керівництвом доцента кафедри ОМТ Віктора Проценка були проаналізовані існуючі технології виробництва холоднокатаних штаб. А вже за результатами аналізу було запропоновано рекомендації з вдосконалення технології й устаткування, які дозволять не тільки зменшити витрати енергії, а й збільшити економію та підвищити якість продукції на безперервному стані холодної прокатки листів 1680 в умовах ПАТ «Запоріжсталь».

Науковою роботою Олена почала займатися з першого курсу, коли приєдналася до Студентського наукового товариства. На другому – наукова робота стала невід’ємною часткою її життя. А вже з третього курсу дівчина очолила студентське наукове товариство. Олена розглядає можливість у подальшому займатися науковою роботою вже як аспірантка ЗНУ, але неодмінно буде втілювати свій науковий потенціал на підприємстві, на якому збирається працювати – ПАТ «Запоріжсталь». І допоможуть дівчині в цьому відділ інновацій та участь у конкурсах молодих лідерів.

Своє захоплення науковою роботою Олена передає іншим, тим, хто тільки починає навчатися і робить перші кроки у науковій галузі. Завдяки зусиллям дівчини, її ентузіазму, харизмі побачили себе в науковій сфері чимало студентів інженерного інституту.

Олені дуже подобається працювати з дітьми. Дівчина дарує свято малечі, працюючи у вільний час аніматором. Вона мріє за допомогою веселих ігор і конкурсів допомагати дітям визначити свої здібності, щоб у повній мірі реалізувати себе в дорослому житті.

Про виконання магістерської роботи і про те, як колись майбутній студент факультету металургії, а нині магістрант і працівник ПАТ «Запоріжсталь» обирав собі спеціальність, розповів нам Сергій Назаренко. Сергій – нащадок металургів і син сталевара. Ще зовсім юним хлопець вирішив, що дотримуватиметься родинної традиції, отже, питання, куди вступати в нього навіть не виникало. Ще студентом Сергій пішов працювати у мартенівський цех комбінату «Запоріжсталь», і саме практичний досвід, отриманий на підприємстві, спонукав його обрати темою кваліфікаційної роботи «Аналіз та вдосконалення технології лиття сталі з метою поліпшення якості злитків». Сергій впевнений, що цей процес можна і потрібно вдосконалити, і він знає як саме!

Як розповів науковий керівник хлопця – доцент Сергій Башлій, Сергій дуже грамотний і самостійний магістр. Його робота не лише може мати практичне втілення – вона вже його має! Технологія, розроблена хлопцем, вже пройшла випробовування в мартенівському цеху, тож це готове технічне рішення.

Своє майбутнє Сергій Назаренко пов’язує з ПАТ «Запоріжсталь». Саме тут хлопець планує працювати і будувати кар’єру, бо, як вважає Сергій, за Запоріжсталлю – майбутнє!

 

Інженерний інститут


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=152605482847465

 

Схожі новини