Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Аспірантка ЗНУ Світлана Люта: «Участь у проєкті Erasmus + допомагає зрозуміти європейські цінності»

Аспірантка ЗНУ Світлана Люта: «Участь у проєкті Erasmus + допомагає зрозуміти європейські цінності»

Аспірантка ЗНУ Світлана Люта: «Участь у проєкті Erasmus + допомагає зрозуміти європейські цінності»
23.01.2020 13:34 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин ЗНУ відділ міжнародних зв’язків

Аспірантка історичного факультету Запорізького національного університету Світлана Люта – ще одна учасниця проєкту Erasmus +, у 2016 році один семестр вчилася в магістратурі Люблінського університету (Словенія). Дівчина дуже задоволена своїм стажуванням і вирішила поділитися власним досвідом, щоб стимулювати молодь долучатися до програм закордонних поїздок, які так активно пропонують фахівці відділу міжнародних відносин ЗНУ (начальник Аліна Осаул).

Сама Світлана долучилася до учасників проєкту завдяки своєму науковому керівнику та викладачам кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, які постійно користувалися пропозиціями закордонних подорожей. Не останню роль зіграло й те, що на той момент у Люблінському університеті перебувала колишня співробітниця кафедри.

Навчалася Світлана на філософському факультеті Люблінського університету на відділенні історії. Вивчала 4 предмети – історію європейської інтеграції, новітню історію південно-східного регіону Європи, історію жінок і методологічний курс. Крім того, займалася своєю дипломною роботою.

Про відмінності у навчанні Світлана зазначає: «Якщо зайти до нас на історичний факультет у ЗНУ, одразу можна побачити розклад усіх курсів і потоків. Було спочатку дуже незвично, що в Любляні все не так. У студентів багато дисциплін самостійного вибору. Тому кожен сам собі складає розклад. Може бути таке, що одна пара вранці, а друга – ввечері. У Словенії не така важлива присутність студента на занятті. Він може вивчити тему, відпрацьовувати пару дистанційно і не відсиджувати час на лекції. Багато з них працюють, наприклад, в бібліотеках або обслуговуючим персоналом при університеті. Під час навчання у мене більше часу займала самостійна робота».

Навчання проходило на словенській мові, консультації для іноземних студентів - англійською. Для таких, як Світлана, робили акцент на консультаціях. Лекції були для того, щоб зануритися в атмосферу. Більша частина навчання – це робота з викладачами на консультаціях та в бібліотеці. Освітній процес проходив дуже ліберально. В університеті  багато іноземних  професорів, які викладають свій предмет англійською мовою. Там зацікавлені, щоб до них приїжджали не тільки іноземні студенти, а й професіонали з «гучними іменами» у науці. Для місцевих же студентів існує безліч пропозицій закордонних стажувань. У Любляну приїжджають вчитися з Німеччини, Іспанії, інших країн Європейського союзу.

 «Я повернулася додому зовсім іншою людиною, - зазначає Світлана. Це був мій перший досвід перебування за кордоном і відразу бойової. Це не поїхати в Єгипет на відпочинок, це, по суті, тимчасово стати громадянином країни. По-друге, я підвищила рівень володіння англійською мовою. Адже потрібно було спілкуватися не тільки під час навчання, але і в звичайному житті. Також на достатньому рівні оволоділа словенською мовою – наприкінці семестру могла навіть спілкуватися з місцевими. По-третє, отримала велику кількість нових знайомств та навіть іноземних друзів. Оскільки спілкувалися ми не тільки зі словенцями, а й зі студентами з інших країн, які приїхали на стажування. А з запорізькими дівчатами ми навіть організовували інтернаціональний обід – годували іноземців борщем. Було дуже весело та пізнавально».

Для себе особисто, зазначає аспірантка, завдяки участі в проєкті я зробила висновки, що Erasmus + допомагає студентам краще зрозуміти європейські цінності, консолідуватися, взаємодіяти у більш тісному зв’язку, а в більш глобальному сенсі – виробити толерантність і взаємоповагу один до одного.

Зараз Світлана вчиться в аспірантурі ЗНУ та працює старшим лаборантом кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин.

Схожі новини