Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / На факультеті економіки та менеджменту інженерного інституту ЗНУ відбувся захист кваліфікаційних робіт магістрів

Із 15 по 18 січня на факультеті економіки та менеджменту інженерного інституту ЗНУ пройшли захисти кваліфікаційних робіт магістрантів, які навчалися за освітніми програмами: «економіка підприємства та управління бізнесом», «облік і аудит», «оподаткування», «фінанси, банківська справа та страхування», «економічна кібернетика», «менеджмент організацій і адміністрування» й «публічне управління та адміністрування».

Більшість кваліфікаційних робіт магістрантів були виконані на реальних матеріалах, які можна використати на практиці. Тематика робіт зі спеціальності економіка підприємства охоплювала питання пов’язані з удосконаленням системи економічного оцінювання інвестиційної привабливості промислових підприємств; мотивації праці для підвищення ефективності діяльності підприємства; розвитком та державною підтримкою малого бізнесу в регіоні.

Зокрема, магістранти запропонували удосконалення обліку й аудиту виробничих запасів, контролю касових операцій для різноманітних підприємств Запоріжжя та області, а також – механізму управління фінансами та джерелами формування майна та фінансовою стійкістю металургійного підприємства в сучасних умовах.

Магістранти, які завершили навчання за освітньою програмою економічна кібернетика змоделювали для підприємств варіанти розвитку їх економічного потенціалу; алгоритми прийняття рішень економічними агентами фінансового ринку в умовах впливу поведінкових факторів. Випускники розробили моделі інфраструктурних проєктів розвитку міських громад тощо.

Фахівці з держуправління запропонували ефективні рішення у галузі управління рекламною діяльністю підприємства в умовах ринку; засоби формування лідерських якостей керівника у сфері місцевого самоврядування в сучасних умовах. Магістри виділили кваліфікаційні вимоги для підбору персоналу підприємства; розробили стратегії виживання підприємства в динамічному зовнішньому середовищі тощо.

На думку представників екзаменаційних комісій, рівень представлених кваліфікаційних робіт дозволить випускникам вже у найближчий час посісти відповідні до їх кваліфікації посади і зайнятися поліпшенням і розвитком економічної, фінансової й управлінської системи держави.

Про свою магістерську роботу та про те, чому вона обрала саме спеціальність «облік і аудит», розповіла випускниця 2020 року Ольга Курсон. Зрозуміти, що її майбутнє пов’язане з економічною галуззю, дівчині допоміг День відкритих дверей, який вона відвідала ще в 10 класі. Закінчивши школу, Ольга вступила до коледжу, де навчалася на спеціальності «економіка підприємства», але незабаром дівчина зрозуміла, що хоче займатися бухгалтерським обліком, і тому після закінчення коледжу вона продовжила навчання вже за цією спеціальністю.

Дипломний проєкт Ольги має практичне втілення, бо він розроблений для київського підприємства ТОВ «Шиндлер», на якому працює дівчина. Її робота, виконана під керівництвом професора Андрія Макаренка, присвячена удосконаленню обліку та аудиту основних засобів її підприємства. Ольга бачить своє майбутнє саме в практичній сфері, втілюючи в життя отримані під час навчання вміння та знання.

Для випускників спеціальності «фінанси, банківська справа та страхування» освіта – це те, що є невід’ємною часткою їхнього життя. Валерій Нестеренко й Владислав Сизоненко захистили вже другий диплом! Їхня перша освіта мала технічний напрямок. Сьогодні вони завершили навчання за економічним профілем, а в планах – ще й отримання юридичної освіти. Для хлопців отримана освіта дуже важлива, бо вони обрали своєю професією захист спокою громадян – вони поліцейські.

Тематика робіт Валерія й Владислава, передусім, стосується економічної безпеки. Під керівництвом професора Наталії Метеленко Владислав Сизоненко захистив кваліфікаційну роботу за темою «Розробка заходів з фінансово-економічної безпеки на промисловому підприємстві Полтавської області», а Валерій Нестеренко – «Удосконалення моніторингу фінансового стану промислового підприємства в системі антикризового фінансового менеджменту». Виконуючи роботи, хлопці мали розібратися в механізмах доведення до банкрутства діючого підприємства. Для цього вони взяли реальний приклад збанкрутілого підприємства й на підставі документів за 16 років визначили фактори, які свідчать про штучне доведення його до банкрутства.

Як розповіла Наталія Георгіївна, їй дуже сподобалося працювати зі студентами, які вже мають технічну освіту. Саме ця освіта змінює підхід до юридичних і економічних проблем. Підхід таких фахівців стає більш структурованим, поглиблюється розуміння процесів, які відбуваються в зазначених галузях. А отримана фінансова освіта стала новим кроком в становленні Валерія й Владислава як справжніх професіоналів.

Інженерний інститут