Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті іноземної філології відбувся І етап творчого конкурсу для старшокласників «FRESHview»

На факультеті іноземної філології відбувся І етап творчого конкурсу для старшокласників «FRESHview»

На факультеті іноземної філології відбувся І етап творчого конкурсу для старшокласників «FRESHview»
27.01.2020 12:47 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультет іноземної філології профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами конкурс

На сьогодні, із впровадженням інформаційних технологій, діти стали менше читати. Найчастіше взаємодія школярів з книгою обмежується знайомством з програмною літературою, до того ж поверхневим. Викладачі факультету іноземної філології ЗНУ стурбовані падінням інтересу підлітків до художнього слова. Читання поступово відходить на другий план. Прагнення боротися з цим явищем у викладачів ФІФ переросло в організацію проекту «FRESHview» – конкурсу на кращий відгук на художній твір іноземною мовою.

Конкурс проводиться вже 6 років поспіль, у цьому році понад 60 запорізьких старшокласників стали його учасниками. Організаторами заходу є співробітники кафедри англійської філології (завідувач кафедри Санія Єнікєва).

Згідно з Положенням про Конкурс, його учасники повинні були прочитати 3 невеликі оповідання зарубіжних письменників іноземною (англійською, німецькою, французькою, іспанською) мовою в оригіналі. Цього року для опрацювання було обрано твори Айзека Азімова, Еміля Еріха Кестнера, Гі де Мопассана, Альфонса Доде, Моріса Леблана, Хорхе Букаї, Антоніо де Лара, Габріеля Гарсія Маркеса.

24 січня відбувся І етап конкурсу – написання есе на запропоновану тему. Свою точку зору висловлювали учні 8-11 класів Запорізьких шкіл №№ 6,7, 11, 96, 27, 31, 45, 46, 65, 67, 71, 98, 99, 103, «Контакт», «МГА». Захід проводили викладачі факультету: Ірина Шама (доцент кафедри англійської філології), Валентина Ємельянова (старший викладач кафедри англійської філології), Надія Стрюкова (доцент кафедри романської філології), Поліна Климова (доцент кафедри німецької філології). Перед початком І туру учасникам розповіли про вступ і навчання на факультеті іноземної філології, ознайомили з його матеріально-технічною базою.

Зараз триває перевірка робіт. Результати І етапу конкурсу будуть надіслані учасникам до 31 січня, переможців буде запрошено до участі у ІІ турі, який передбачає презентацію творчості автора одного з запропонованих творів і аналіз цього твору. Захист відбуватиметься іноземною мовою, до складу журі увійдуть викладачі ФІФ, запрошуються вчителі.

Учителі Ольга Лазарєва (ЗСШ № 7), Ольга Шацька (Запорізька гімназія № 27), Оксана Піюк (Запорізька Ггмназія № 45) вважають, що творчі конкурси, які проводяться на факультеті іноземної філології, сприяють всебічному розвитку учнів і прищеплюють дітям інтерес до художньої літератури, дають цінну практику спілкування іноземною мовою. Випускник факультету, а зараз – учитель іноземних мов ЗНВК № 67 Віталій Костінській щороку підтримує своїх учнів, допомагаючи Їм у підготовці до конкурсу, залучаючи багатьох школярів до знайомства з рідним факультетом.

Викладачі факультету сподіваються, що участь у творчих конкурсах сприятиме підвищенню якості знань іноземних мов у учнів шкіл, а також вплине на їхнє рішення щодо вибору вишу та факультету для подальшого навчання.

kafedra_angl__js__koyi_f__lolog__yi_zaproshu__.pdf

 

Факультет іноземної філології

 

Схожі новини