Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентам металургійного коледжу представники інженерного інституту розповіли про сучасні тенденції виробництва сталі

Студентам металургійного коледжу представники інженерного інституту розповіли про сучасні тенденції виробництва сталі

Студентам металургійного коледжу представники інженерного інституту  розповіли про сучасні тенденції виробництва сталі
28.01.2020 11:05 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут профорієнтаційна діяльність факультет металургії кафедра металургії візит Запорізький металургійний коледж ЗНУ Всеукраїнська студентська олімпіада з металургії

Навчання в Запорізькому металургійному коледжі надає студентам значний досвід практичної роботи, і, перед усім, це пов’язано з дуальною освітою, практикою на підприємствах, зокрема, на ПАТ «Запоріжсталь». Отримавши робітничу спеціальність і досвід роботи за нею, випускники ЗМК ЗНУ вирішують, присвятити себе й надалі практичній роботі на виробництві, зробити кар’єру в науковій сфері, а може поєднати обидва напрямки? Неможливе прийняти однозначне рішення, не спробувавши себе у ролі студентів інженерного інституту. І така можливість у хлопців і дівчат металургійного коледжу з’явилася знову, завдяки тісним зв’язкам ЗМК із факультетом металургії інженерного інституту ЗНУ.

24 січня доцент кафедри металургії Оксана Воденнікова прочитала цікаву й пізнавальну лекцію, присвячену сучасним тенденціям металургійного виробництва. Ця лекція була прочитана в рамках курсу теорія та технологія виробництва сталі і феросплавів для студентів металургійного відділення спеціальності металургія (освітня програма виробництво сталі та феросплавів).

Випускники із захопленням слухали про динаміку виробництва сталі світовими корпораціями за останні п’ять років. Вони дізналися, як останнім часом розвивається галузь порошкової металургії, та які має перспективи розвиток конвертерного виробництва сталі та машин безперервного лиття заготовок. Зацікавило слухачів і питання адитивної технології та її використання в металургійній промисловості, зокрема розвиток 3D-друку металами та інше.

Навіть після лекції студенти не поспішали покидати аудиторію. Їх цікавили питання, пов’язані зі вступом до Запорізького національного університету в 2020 р. Тож Оксана Сергіївна детально розповіла про 10 головних особливостей вступу й запропонувала за всіма питаннями, які виникають під час вступної кампанії, звертатися до приймальної комісії ЗНУ.

Старшокурсників дуже зацікавила можливість вступу на навчання за державним замовленням, отримання підвищених стипендій та іменних стипендій від ПАТ «Запоріжсталь» для обдарованої молоді. Не менш важливим для студентів стало й питання можливості вільно відвідувати заняття, бо більшість з них вже працюють на металургійних підприємствах міста.

Окрему увагу Оксана Воденнікова приділила навчанню за спеціальністю металургія, і, зокрема, за освітньо-професійними програмами металургія чорних металів і металургія кольорових металів.

Уже традиційно ІІ семестр – це час проведення різноманітних олімпіад. Візьмуть участь у таких конкурсах і студенти металургійного напрямку. Незабаром стартує І-й етап Всеукраїнської студентської олімпіади 2019-2020 навчального року зі спеціальності металургія освітньо-професійної програми металургія чорних металів. Стати учасниками цієї олімпіади Оксана Сергіївна запросила й студентів Запорізького металургійного колежу. Перший етап відбудеться 30 січня на кафедрі металургії інженерного інституту ЗНУ.

Але знайомство з металургійним факультетом для студентів ЗМК не обмежується прочитаною цікавою лекцією чи участю в олімпіаді. Зовсім скоро на них чекають майстер-класи та екскурсії лабораторіями кафедри металургії інженерного інституту ЗНУ.

Викладачі та співробітники кафедри металургії щиро дякують за співпрацю директору Запорізького металургійного коледжу ЗНУ Ларисі Тютюнник, завідувачу практикою, викладачу металургійних дисциплін Оксані Матяшевій та викладачу економічних дисциплін Світлані Іванько.

 

Інженерний інститут

 

 

 

Схожі новини