Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники Школи Конфуція в черговий раз святкують китайський Новий рік

Представники Школи Конфуція в черговий раз святкують китайський Новий рік

Представники Школи Конфуція в черговий раз святкують китайський Новий рік
29.01.2020 15:23 Все Головні новини Школа Конфуція ЗНУ Школа Конфуція Новий рік

Новий рік у китайському календарі – це найвидовищніше свято. Фестивалі та гуляння можуть тривати до 15 днів. Цьогорічне святкування розпочалось 25 січня та триватиме до 30 числа. Колектив Школи Конфуція Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) теж долучився до святкового дійства та відзначив 25 грудня разом з китайськими викладачами, членами їх родин, слухачами – рік щура.

 Треба зазначити, що у стінах нашого університету відзначають китайський Новий рік не дарма – на базі ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) вже третій рік поспіль працює перша в Запорізькому регіоні Школа Конфуція, яка має на меті зміцнення українсько-китайського співробітництва у галузі освіти та науки, сприяння вивченню китайської мови, культури, традицій та взаєморозумінню між двома народами.

Інститут Конфуція – це міжнародна інформаційна платформа, яка презентує Китай в усьому світі. Конфуціанство існує вже 25 століть та є ефективним засобом для згуртування людей як у межах однієї нації, так і у міжнаціональних об’єднаннях. Конфуціанство передбачає на певному етапі його вивчення, що людина стає добропорядною та благородною. Цей етап розвитку досягається через перетворення сміливості в мужність, гуманності в поміркованість, а поміркованості в мудрість. Тож головна мета цього вчення – формування особистості через освіту. Саме тому ця міжнародна організація має назву Інститут Конфуція. 

Кожен Новий рік в Китаї символізується комбінацією, яка повторюється тільки раз в 60 років. Кожне таке 60-річне коло починається дерев'яним Щуром та закінчується водяною Свинею. Китайський Новий рік 2020 символізує щура, стихією якого є метал, а основним кольором року стане білий. Минулий такий Новий рік був у 1960 році. Саме щур першим постав перед Буддою і вшанувався честі відкривати календар. На Сході щур є символом багатства, чистоти, добробуту та доброчесності.

У Запорізькому національному університеті дотрималися усіх основних традицій зі святкування Нового року. Найголовнішою з них є – зустріч нового року разом зі своєю сім’єю. У Школі Конфуція ЗНУ сьогодні працюють 7 викладачів і волонтерів, які також викладають і у філіях Школи Конфуція – СШ № 95, ДЮСШ № 10 та Енергодарському багатопрофільному ліцеї. До трьох із них з країни Піднебесного сонця завітали рідні. Так директор Школи Конфуція від китайської сторони У Шихун і викладачі Чен Юаньгуей і Ся Юеся – зустріли цей Новий рік із близькими. У Шихун зазначає: «Дуже важливо, щоб діти і батьки зустрічали Новий рік разом. Цього разу до нас приїхали навіть дорослі діти, які вже мають власні сім’ї, але не забувають про традиції рідного народу».

Під час святкування до актової зали 2 навчального корпусу ЗНУ завітали багато слухачів Школи (а в цьому році їх вже більше 270) разом із друзями, знайомими та родичами. Головними атрибутами дійства для китайського Нового року є фонарики, стрічки з привітаннями й обов’язково колір – колір завжди має бути червоним. І дизайн святкового залу не став винятком у цьому питанні. Присутніх привітав зі святом директор Школи Конфуція ЗНУ Володимир Волков. Він побажав усім щастя та наснаги у цьому році, розповів про діяльність Школи у стінах нашого вишу та за його межами і запросив охочих долучатися до числа слухачів курсів китайської мови.

Виступив перед глядачами та продемонстрував свою майстерність викладач ушу Ван Дзіньчжоу. Варто відзначити, що пан Ван викладає на факультеті фізичного виховання ЗНУ та практикує різні дихальні гімнастики у процесі викладання дисциплін. У розлогій концертній програмі прозвучали мелодії китайської опери та новорічних пісень, скоромовки, вправи дихальної гімнастики цигун та багато іншого. Чотири години святкувань пролетіли непомітно і завершилися колективним виступом, що складався із китайських рухомих ігор для малечі та дорослих.   

Після святкового дійства усіх охочих пригощали смаколиками та гарячими напоями, гості й учасники заходу робили селфі та фотографувалися із незвичними декораціями.

Не можна оминути увагою і те, що сьогодні Школа Конфуція при Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжує набір до навчальних груп та запрошує всіх охочих скористатися можливістю опанувати китайську мову, дізнатися більше про культуру і традиції цієї країни.

Нагадуємо, що заняття проходять два рази на тиждень тривалістю по 60 хв. 

Звертаємо вашу увагу, що при Школі Конфуція діє розмовний клуб «Друзі Китаю», заняття в якому сприяють формуванню та розвитку комунікативної компетенції слухачів та дозволяють без скутості  вдосконалювати усну китайську мову.

Зараз представники ректорату та факультету іноземної філології запланували відкрити нову спеціальність «Китайська мова та література», на яку набиратимуть студентів вже з вересня цього року на денну форму навчання. А з березня 2020 року Школа Конфуція пропонує спеціальні чотиримісячні платні курси (березень-червень) з опанування китайської для професійної орієнтації абітурієнтів Запорізького регіону щодо вибору нової спеціальності. Тому всі охочі свідомо долучитися до числа вступників цього року можуть скористатися такою можливістю.

Більше інформації можна отримати, завітавши за адресою: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 55а, навч. корп. № 6, ауд. 212, 218 або ж за телефонами: (061) 289-41-03, +38(050)-452-67-51.

Варто відзначити, що термін вивчення базової китайської мови триває три роки. І це є достатнім для вступу до китайських вишів. Для підтвердження щорічних результатів передбачається складання кваліфікаційних екзаменів (на платній основі) на знання мови  за певним рівнем HSK, який підтверджуватиметься сертифікатом штаб-квартири Інституту Конфуція.


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=155949249179755

 

Ксенія Сухаренко

 

Схожі новини