Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Студент юридичного факультету ЗНУ пройшов стажування в Італії за програмою Erasmus +

Студент юридичного факультету ЗНУ пройшов стажування в Італії за програмою Erasmus +

Студент юридичного факультету ЗНУ пройшов стажування в Італії за програмою Erasmus +
06.02.2020 08:38 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет стажування за програмою Еразмус (ZNU Zaporizhzhia National University)

Останнім часом студенти Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) все активніше долучаються до участі у міжнародних програмах обмінів. Зокрема, вони проходять навчання на базі іноземних вишів та громадських організацій. Так, нещодавно повернувся з навчання в італійському місті Treviso студент 1 курсу магістратури  юридичного факультету, спеціальність «Правознавство» Павло Старигін, який навчався в  Італіїї  у листопаді минулого року за програмою «Еразмус+ КА2: Проєкти співпраці».

У рамках «Еразмус+КА2: Проєкти співпраці» студент юридичного факультету Павло Старигін взяв участь у короткотривалому молодіжному обміні, присвяченому вивченню питань становлення демократії в різних країнах ЄС, імплементації демократичних цінностей та євроінтеграційних процесів. Зокрема, під час стажування в Італії студент працював в рамках проєкту «Democracy: our past, our present, our future», який реалізується у співпраці з громадською організацією Etv Euro Treviso.

Відзначимо, що основними цілями цієї програми є: підвищення рівня ключових компетентностей молодих людей, особливо, молодих людей з меншими можливостями, та молодіжних працівників; залучення молоді до демократичного життя у Європі, ринку праці, активного громадянства, міжкультурного діалогу, посилення соціальної інтеграції та солідарності молоді; підвищення якості молодіжної роботи, зокрема, через посилення співпраці між молодіжними організаціями та іншими стейкхолдерами; сприяння визнанню неформальної та інформальної освіти; сприяння міжнародної співпраці у молодіжній сфері. Нагадаємо, що ERASMUS+ – це програма Європейського Союзу, що підтримує проекти міжнародної співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, підготовки, молоді і спорту на період з 2014 по 2020 року.

Під час свого  стажування за кордоном на базі місцевого громадського простору студент удосконалював свої професійні компетенції, працюючи над вивченням  демократичних, соціальних, економічних процесів в європейських країнах, а також над вивченням процесів взаємодії  демократичних країн ЄС та їх вплив на соціальний сектор. Крім того, для учасників програми було організоване дозвілля, екскурсії, знайомство з національною кухнею, традиціями, визначними пам’ятками архітектури та культурні вечори, де учасники програми презентували культурні особливості своєї країни, її демократичні цінності тощо. А спілкування із студентами різного віку від 18 до 30 років з  Греції, Литви, Італії та інших країн в форматі тимбілдингу допомогло подолати всі мовні бар’єри і знайти нових друзів.

За словами Павла Старигіна, велику організаційну підтримку для участі у цій програмі йому надали представники відділу міжнародних зв’язків ЗНУ. Студент юридичного факультету ЗНУ переконаний, що такий досвід має ряд переваг. Так, наприклад, завдяки таким програмам можна отримати знання з історії становлення демократії, здобути організаторські навички. Також такі міжнародні обміни сприяють підвищенню мобільності студентів, їх професійного рівня та позитивного іміджу університету на міжнародній арені. Крім того, студент зміг поєднати навчання з підвищенням свого рівня володіння  англійською мовою. За результатами участі у цій програмі студент отримав сертифікат EUROPASS, що засвідчує його професійні навички, рівень знання мови і допоможе йому у майбутній професійній реалізації. На його думку, таке стажування, в першу чергу, дає людині унікальний професійний досвід, незабутні враження, подорожі і спілкування. В подальшому він планує продовжити участь у різних міжнародних громадських і волонтерських проєктах та програмах академічної мобільності щодо вивчення міжнародного права, а також  планує взяти участь у програмі короткострокових проєктів EVS «Європейські волонтерські сервіси», зокрема у волонтерському проєкті з побудови пішохідної стежки, знаків і очищення шляху в провінції Бордо (регіон Антр-Де-Мер).

 

Олена Переверзєва

Схожі новини