Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Учасники «Зимової школи урбаністики» з інженерного інституту представили проєкти інтегрованого розвитку Луцька

Запоріжжя на цьому форумі представляли студенти факультету будівництва та цивільної інженерії інженерного інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Валерій Доценко та Богдан Ковш.

Школа урбаністики – це спільний міжнародний проєкт, який було організовано провідними спеціалізованими університетами за участю віце-президента фонду підтримки будівельної галузі Торальфа Вайзе (Німеччина). Починаючи з 2017 року в Україні двічі на рік відбуваються заняття в зимовій та літній школах урбаністики, де студенти навчаються традиційним та експериментальним методам містобудівного проєктування. Студенти на практиці займаються розробкою концепції стратегічного розвитку міст і презентують свої проєкти.

Організаторами цьогорічної «Зимової школи урбаністики» стали Луцький національно-технічний університет спільно з Київським національним університетом будівництва і архітектури. А її учасниками – студенти з таких міст, як Запоріжжя, Харків, Сєвєродонецьк, Полтава, Кривий Ріг, Одеса, Вінниця, Чернівці, Львів, Ужгород, Рівне, Київ і Луцьк.

Заняття в школі урбаністики тривали впродовж тижня. Студенти працювали в групах, кожна з яких відповідала за певний напрямок роботи. Зокрема, команди готували проєкти з функціонального зонування центральної частини Луцька; удосконалення його благоустрою та пішохідних екскурсійних маршрутів; оптимізації вулично-дорожньої мережі та маршрутів громадського транспорту; аналізу історико-архітектурних будівель тощо.

Своїми враженнями про вибір майбутньої професії та участь у «Зимовій школі урбаністики» поділилися Богдан Ковш і Валерій Доценко. Хлопцям дуже подобається спеціальність, за якою вони навчаються. Ще будучи абітурієнтами, вони свідомо зробили вибір на користь навчання за освітньою програмою міське будівництво та господарство. А зробити цей вибір Богдану допомогла приналежність до династії будівельників, а Валерію – мрія про архітектурну кар’єру.

Сьогодні хлопці навчаються на 4 курсі і незабаром отримають дипломи бакалавра, тож участь у такому значному заході, як «Зимова школа урбаністики» відкриває для них можливість спробувати себе в якості архітекторів, що створюють місто майбутнього. Отже невипадково, що серед всіх запропонованих напрямків Богдан і Валерій обрали саме архітектуру.

Група, в якій працювали хлопці, проєктувала «новий Луцьк», тобто те, яким має стати місто в майбутньому. Розуміючи високу цінність для людства пам’яток архітектури, в своєму проєкті нового міста хлопці зберегли всі старовинні будівлі. А інші запропонували замінити на нові, сучасні багатоповерхові споруди.

Створення міста майбутнього завершилося презентацією проєктів, розроблених учасниками «Зимової школи урбаністики». Майбутні архітектори та містобудівники презентували свій варіант розвитку Луцька в напрямку вдосконалення його інфраструктури, архітектури й дизайну. Гідно представили свій проєкт і студенти інженерного інституту ЗНУ.

Для Богдана та Валерія «Зимова школа урбаністики» стала не лише новим кроком професійного зростання, а й місцем, де народжується дружба. Відтепер у хлопців з’явилися нові знайомі з Харкова, Сєвєродонецька, Кривого Рогу, Львова, з якими вони постійно переписуються, обмінюються досвідом навчання і цікавими ідеями й подіями.

Інженерний інститут