Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: кореспондентка телеканалу «Z» Марина Клюєва (журфак)

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: кореспондентка телеканалу «Z» Марина Клюєва (журфак)

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: кореспондентка  телеканалу «Z» Марина Клюєва (журфак)
13.02.2020 13:20 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування факультет журналістики масштабний проєкт Історії успіху випускників пресслужба

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування стартував проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». І в його перших результатах йтиметься про Марину Клюєву, яка два роки тому отримала диплом бакалавра з видавничої справи та редагування, а цьогоріч стала магістеркою з медіакомунікацій. До речі, наступного року дівчина планує вступати до аспірантури Запорізького національного університету.

Упродовж навчання дівчина показала неабиякий хист до наукових робіт, взявши участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, а також опублікувавши цілу низку тез і фахову статтю. Марина завжди старанно відвідувала пари, виконувала практичні завдання, цікавилася обраним фахом, користувалася можливостями навчальних практик на базі регіональних видавництв та редакцій запорізьких ЗМІ.

Сьогодні Марина працює у відділі інформації муніципального інформаційного телеканалу «Z», створюючи сюжети для програми «Акценти». Ці випуски присвячені певній темі. Вони виходять по буднях у прямому ефірі. Ведуча з компетентним гостем у студії обговорює матеріали, підготовлені журналістами. Тематика програм винятково соціальна: висвітлюються актуальні проблеми, пов’язані із життєдіяльністю міста Запоріжжя.

«Робота журналіста на телеканалі складається не лише зі збору інформації. Насамперед тут важлива його взаємодія з оператором, адже на відео має бути відображена саме та картинка, яку потім опише журналіст. Після написання текст вичитується редакторами у присутності журналіста, – розказує Марина. – Якщо це буде сюжет, то його треба ще начитати. Причому я свої матеріали почала озвучувати лише через кілька місяців після початку роботи, адже це вимагало спеціальних вмінь і навичок. Далі журналіст із начитаним текстом та зібраним відео вирушає до монтажера, аби разом створити сюжет: автор матеріалу вказує, що і на яких словах треба показати на екрані».

Марина зізнається, що завдяки знанням, отриманим упродовж навчання, виконання професійних обов’язків стало простішим: розуміння норм редагування, коректури, логічних методів аналізу тексту, потенційних векторів співпраці з редактором тощо сприяють створенню якісних телесюжетів. Звісно, не тільки фахова освіта має значення, але й бажання людини йти вперед. А випускниця ЗНУ його має й упевнено крокує вперед, постійно долаючи свої страхи та саморозвиваючись.

Прожити університетські роки неодмінно треба так, щоб згодом сумувати за ними. Навчання в університеті – це не тільки перспектива опанувати обраний фах, а ще й успішно соціалізуватись, удосконалити себе, поставити правильні пріоритети. Крім того, є можливість зустріти друзів, майбутніх колег, отримати цікаві та корисні знайомства, заявити про себе. Марина Клюєва з теплотою згадує кафедру видавничої справи та редагування, факультет журналістики, університет і вже у найближчому майбутньому стане членкинею Асоціації випускників факультету журналістики, аби ділитися з нинішніми студентами власним досвідом та практичними навичками.

Чомусь вважається, що видавнича справа та редагування не є вкрай актуальною та корисною освітньою програмою. Але це стосується лише тих випадків, коли реципієнти у виданнях переважно цікавляться зображеннями, не беручи до уваги значний спектр їх характеристик: якість змістового наповнення, візуальний складник,особливості шрифтового оформлення, засобів виділення тощо. Тож знайомство з професійною діяльністю випускників кафедри видавничої справи та редагування швидко спростовує цей стереотип.

Нагадаємо, що втілюватимуть проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ» у життя представники факультету журналістики та пресслужби вишу, які будуть створювати матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Представники усіх факультетів університету та Інженерного інституту допомагатимуть налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років.

Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та Інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе у професії, тощо.

Для цього треба звернутися із пропозицією оприлюднити історії свого успішного професійного становлення до відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Запорізького національного університету:

м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66 б, навчальний корпус №2, каб. 204, 209,  тел.: (061) 289-12-96.

Або ж надіслати матеріали на пошту: znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за покликанням: https://bit.ly/2HixRA8

 

Сергій Губа

 

 


Схожі новини