Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У навчальній лабораторії телевізійної журналістики ЗНУ студенти дискутували з приводу актуалізація маргінальних героїв в українських реаліті-шоу

У навчальній лабораторії телевізійної журналістики ЗНУ студенти дискутували з приводу актуалізація маргінальних героїв в українських реаліті-шоу

У навчальній лабораторії телевізійної журналістики ЗНУ студенти дискутували з приводу актуалізація маргінальних героїв в українських реаліті-шоу
13.02.2020 14:14 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики лабораторія телевізійної журналістики освітній процес освітній процес навчальний експеримент дискусія

Тринадцятого лютого в навчальній лабораторії телевізійної журналістики факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) студентка магістратури Каріна Невмивака разом із доцентом кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю Іриною Бондаренко, яка виступила експертом з питань морально-етичних стандартів, провели зйомки ток-шоу. Під час цієї роботи відбувся експеримент з теми «Актуалізація маргінальних героїв в українських реаліті-шоу». На заході були присутні студенти 1 курсу та завідувач навчальної лабораторії телевізійної журналістики, експерт з телебачення Катерина Вавілова.

У ході експерименту було запропоновано до перегляду реаліті-шоу «Від пацанки до панянки», аби на його прикладі розглянути порушення етичних стандартів з журналістики. Після перегляду кадрів із шоу «Від пацанки до панянки», Ірина Бондаренко пояснила студентам, що такого формату програми, саме те, як їх висвітлюють, є порушенням журналістських стандартів. «Після перегляду цієї програми, я просто дивуюсь: куди дивиться Національна рада з питань телебачення і радіомовлення? Такий контент є забороненим, і в каналу, взагалі, мають відібрати ліцензію. Тому що, коли показують насилля над дітьми і користуються їхньою безпомічністю, – це дуже страшно. А показувати це на одному з головних каналів – неприпустимо», – підкреслила вона.

Майбутні журналісти були задіяні у жвавій дискусію. Вони разом з експертами намагались з’ясувати, чи потрібні взагалі такі реаліті-шоу, чи їх і треба заборонити.

- Мені здається, якщо такі шоу існують на наших телеканалах, то це свідчить про те, що на них є попит. І доки аудиторія буде їх дивитись, доки вони й будуть існувати – наголосив один зі студентів.

Експерт з питань телебачення Катерина Вавілова зазначила, що програми такого формату є купленими закордоном, і хоча власники телеканалів запевняють, що вони адаптують ці формати під наш менталітет, – це не є правдою.

Каріна Невмивака, яка досліджує тему «Актуалізації маргіналів» розповіла про те, як насправді відбуваються зйомки таких реаліті-шоу, як «Від пацанки до панянки»: «Я неодноразово чула від учасниць цього проекту, що є написаний сценарій. З учасницями постійно працює психолог, який виводить дівчат на потрібні для шоу емоції. Перед записом їх приїзду до школи, редактори спеціально купують алкоголь та цигарки, аби дівчата були напідпитку».

Під час експерименту, проведеному в лабораторії телевізійної журналістики факультету журналістики ЗНУ, виявилося, що присутні на заході майбутні журналісти не віддають перевагу таким програмам. Адже вони вважають, що такі передачі написані за сценарієм і створені задля рейтингів телеканалу. Студенти стверджували, що працювати на подібних проєктах вони б не хотіли, адже це – зовсім не журналістика.

 

Факультет журналістики

 

 

 

Схожі новини