Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека представила книжкову експозицію «Книга відзначає ювілей 2020»

Наукова бібліотека представила книжкову експозицію «Книга відзначає ювілей 2020»

Наукова бібліотека представила книжкову експозицію «Книга відзначає ювілей 2020»
17.02.2020 10:25 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова бібліотека книжкова виставка

2020 рік багатий на ювілейні книжкові дати. Визначні дати творінь письменників не могли залишитися поза увагою працівників нашої бібліотеки. З цієї нагоди у читальному залі філологічної літератури (к. № 139) наукової бібліотеки ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) розгорнуто книжкову експозицію «Книга відзначає ювілей 2020». До уваги читачів представлені твори-ювіляри художньої світової та української літератури, які є у багатьох виданнях різних років в університетській книгозбірні.

Цьогоріч виповнюється 180 років від часу виходу першої збірки поетичних творів Тараса Шевченко під назвою «Кобзар». Вперше «Кобзар» видано у 1840 р. у Петербурзі. До збірки ввійшло вісім творів, що написані спеціально для неї і є своєрідним епіграфом до усієї творчості Тараса Шевченка. Популярність книжки була така велика, що назва «Кобзар» закріпилася за багатьма наступними виданнями поетичних творів Шевченка. Останнє прижиттєве видання творів великого поета, яке подається на виставці у факсимільному відтворенні, вийшло під тією ж назвою 1860 року. Видання дає нам унікальну можливість відкрити сторінки останнього «Кобзаря», які бачив Тарас Шевченко.

Слово Тараса Шевченка і сьогодні є актуальним, пророчим. А його «Кобзар» відкриває щоразу щось нове і незвідане кожному з наступних поколінь.

Одразу два романи відомого прозаїка Івана Багряного представлені на виставці: перший – це роман «Сад Гетсиманський» (1950), який відзначає у цьому році 70 років від часу написання. Роман є гімном людській гідності на межі буття і смерті, та одночасно і гнівним вироком тоталітарному сталінському режиму, який нищів мільйони людей без слідства і суду, а головне – без вини винуватих.

Другий – це «Людина біжить над прірвою» (1965), який побачив світ 55 років тому. Роман про трагедію людини, що не знаходить правди ні в сталінській, ні в гітлерівській ідеологіях.

40 років тому «народився» історичний роман Павла Загребельного «Роксолана» (1980). Роман присвячений долі дружини турецького султана Сулеймана і полонянки Насті Лісовської (Роксолани), яка відігравала значну роль в політичному житті Туреччини у середині XVI сторіччя.

Ювілярами року також є безсмертні творіння класиків світової літератури.

425 років тому була опублікована трагедія «Ромео і Джульєтта» (1595) великого англійського поета і драматурга епохи Відродження Вільяма Шекспіра. Ця книга світової класики представлена на виставці в перекладах українською, російською, а також й англійською мовою виданням з колекції Британського проекту «The Millennium Library».

155 років минуло з часу виходу в світ найвідомішого роману «Вершник без голови» (1865) талановитого англо-американського письменника Томаса Ріда, у якому великодушність і благородство протистоять злу й насильству.

Українська літературна спадщина вирізняється особливим багатством жанрів, прийомів та літературних методів. Можна назвати сотні вітчизняних письменників, твори котрих заслуговують на увагу. Чудову нагоду згадати про них дають книги-ювіляри 2020 року. Колектив наукової бібліотеки ЗНУ запрошує згадати улюблені твори видатних письменників.

 

Наукова бібліотека

 

 

 

Схожі новини