Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Викладачі факультету журналістики говорять у ЗМІ про фахові питання

Викладачі факультету журналістики говорять у ЗМІ про фахові питання

Викладачі факультету журналістики говорять у ЗМІ про фахові питання
18.02.2020 11:37 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики експерта діяльність телеефір медіаграмотність

Медіаграмотність, медіагігієна, боротьба з фейками, розкодування дезінформації – топ-питання сучасного інформаційного українського суспільства. Саме тому факультет журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) є генератором та транслятором просвітницьких кейсів, цьому сприяють різноманітні платформи, зокрема, Південноукраїнський центр медіаграмотності, у рамках якого проводяться тренінги для учнів та вчителів міста та області, проєкт «Кооперація молоді Америки та України в медіаграмотності», у контексті якого робили міжнародні телемости, медіамости, вебінари тощо, участь у програмі IREX «Вивчай та розрізняй» тощо.

Не менш важливим сегментом такої просвітницької роботи є участь викладацького складу в регіональному медійному обговоренні фахових, професійних питань.

Наприклад, восени редакція Inform.zp.ua (16.09.19) (журналістка Ярослава Жуковська) розбиралася спільно з Катериною Сіріньок-Долгарьовою – заступником декана з міжнародної співпраці факультету журналістики Запорізького національного університету щодо питання «Медіа: як впливають на рівень довіри до влади та чому збільшується запит на аналітику».

Детальніше:

https://www.inform.zp.ua/2019/09/16/74055_media-yak-vplivayut-na-riven-doviri-do-vladi-ta-chomu-zbilshuyetsya-zapit-na-analitiku/?fbclid=IwAR0G0a7GhxV1SCamDWgMtzFnlgc9RnccPj7lIUNVrCedyuhVZphYyKkNXgY

Цей кейс обговорювався з викладачкою і в ефірі «Українське радіо. Запоріжжя».

У програмі «Акценти дня» (23.10.2019) на Телеканал Z у прямому ефірі над проблемою «Правда чи фейк: інформаційна гігієна» міркували викладачі факультету: к.соц.ком., медіаекспертка Наталія Виговська та д.соц.ком., доц. Вікторія Ковпак

Детальніше: https://www.youtube.com/watch?v=b3YcfDTaj30

У програмі «Тема дня» «Медіагігієна: фільтруй новини – захисти мозок (03.12.2019) йшлося про те, «як запобігти руйнуванню наших мізків, коли майже 60% українців не схильні до критичного мислення, і лише 11% змогли відрізнити фейки». Викладачка факультету В. Ковпак спільно з Ярославою Кравченко, співведучою програми «Грати песик дужка гривня знак питання долар Нуль» на «Телебаченні Торонто», засновницею «Дикого театру» і адвокаткою руху «HeForShe» говорили про основні засоби медіагігієни.

А у програмі «Тема дня: новий закон про медіа: цензура чи захист від фейків» (28.01.2020) викладачка з іншими гостями студії шукала відповідь на питання, чим цензура небезпечна для суспільства, у чому фахівці вбачають небезпеку від ухвали цього закону.

Для довідки: 17 січня Міністерство культури, молоді та спорту презентувало законопроєкт про протидію дезінформації, який передбачає встановлення кримінальної та адміністративної відповідальності за поширення дезінформації. У професійних журналістських колах він здобув назву «Закону про цензуру».

Детальніше: https://www.youtube.com/watch?v=AyND7a0ilvw&t=532s

Тож експертна участь факультету журналістики ЗНУ у таких медіаініціативах є важливою і актуальною.

 

Кафедра теорії комунікації, реклами

та зв’язків із громадськістю

 

 

 

Схожі новини