Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Першокурсники факультету журналістики відвідали телеканал «TV5»

Першокурсники факультету журналістики відвідали телеканал «TV5»

20.02.2020 09:53 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики асистентська практика екскурсія

Нещодавно студенти-першокурсники спеціальності «журналістика» факультету журналістики Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) завітали до Запорізької телерадіокомпанії «TV5». Екскурсію організував магістр освітньо-професійної програми «журналістика» Денис Швецов, який наразі працює журналістом на цьому каналі та є його «офіційним голосом». Цей захід було проведено в рамках програми асистентської практики під керівництвом доцента кафедри журналістики Алли Тернової. Під час екскурсії студенти отримали змогу поспілкуватися з ведучими, операторами та журналістами різних проєктів телеканалу.

Головною метою цього заходу стала демонстрація різних етапів виробництва телевізійних матеріалів на регіональному телемовнику: від написання сценаріїв до монтажу і випуску сюжетів в ефір. Під час перебування на каналі майбутні журналісти спілкувалися із ведучим програми «Ранок TV5» Андрієм Вавіловим (який теж здобував фахову освіту на факультеті журналістики ЗНУ), шоуменом та журналістом Владиславом Тараном. Студентам надали можливість попрацювати за відеокамерою, перед телесуфлером, зі студійним світлом, хромакеєм та начитати журналістський текст у студії запису. Під час цього професійні поради їм надавали студійні оператори, режисери монтажу, звукорежисери та співробітники ефіру.

Цікавились студенти і технічним забезпеченням телеканалу. Працівники ефірної кімнати розповіли про комп'ютери, що відповідають за прямі трансляції, а також – про сервери, на яких зберігаються всі сюжети, які планують видати в етер. Студентам було цікаво спостерігати за процесом роботи знімальної групи в прямоефірній програмі «День. Новини».

За словами журналістів-першокурсників, було дуже цікаво, вони почули та побачили багато нового, а особливо їх вразила дружня атмосфера та відкритість співробітників телеканалу, які радо їх зустріли, поділилися своїм досвідом та відповіли на всі запитання майбутніх, можливо, своїх колег.

Факультет журналістики

Фотогалерея: