Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека представила книжкову виставку «Небесна Сотня: історія нескорених»

Наукова бібліотека представила книжкову виставку «Небесна Сотня: історія нескорених»

Наукова бібліотека представила книжкову виставку «Небесна Сотня: історія нескорених»
20.02.2020 15:37 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова бібліотека експозиція вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

На вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні наукова бібліотека ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) підготувала книжкову виставку «Небесна Сотня: історія нескорених», яка містить документальні та художні книги сучасних українських авторів про події на Майдані.

Центром експозиції є ілюстраційний альбом «Майдан – революція гідності 2013-2014. Фотолітопис у трьох блоках» (Київ, 2015), автор ідеї та керівник проекту Станіслав Кубів. Три частини цього образотворчого видання документують події Революції Гідності: її початок, події під час боротьби на Майдані та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Цього року окремий розділ експозиції склали унікальні книги особистих записів та роздумів відомих українських письменників.

«Щоденник Майдану та Війни» Андрія Куркова – це не агітаційний текст, не роман на тлі революції – це особистий щоденник письменника, фіксоване відображення життя у Києві та країні – до листопада 2014 року, включаючи окупацію Криму, і далі – початок і розвиток Євромайдану, наступних подій. Видання 2018 р. доповнене записами автора про перипетії на сході України, роздумами про війну, про те, як і чим, за його баченням, живе окупований Донбас останні роки... «Щоденник Майдану» був перекладений і опублікований у світ багатьма мовами.

«Приватний щоденник. Майдан. Війна…», мабуть, найочікуваніша книжка Марії Матіос, за допомогою якої відома українська письменниця «загартовує правдою» про ексклюзивні події Майдану та триваючої війни, учасником чи свідком яких вона була. Це свого роду хроніка, що починається з кінця 2013-го і до середини літа 2015-го року. І крізь цю призму письменниця дуже зворушливо і дуже чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан...змінила війна... А ще – свої історії «про конкретні битви за дуже конкретних людей».

За словами Андрія Кокотюхи, він писав «Вогняну зиму» про перелом у свідомості людей: «Я представляю усіх своїх персонажів – їх 5 і кожен з них проявляв себе на Майдані. Я згадую і тітушку, і беркут і студента і дівчину-волонтера і активіста Автомайдану», – зазначає автор. Андрій Кокотюха стверджує, що задум роману виник 22 січня 2014 року, коли почалися бої на Грушевського і почався «екшн-полювання на автомайданівців». Тоді ж з'явилася і назва «Вогняна зима». «Це художній твір, який виник ще до нас. Все, що відбувалося обмежено Майданом і люди, які були там, можуть описати день за днем. Моя книга дуже стримана, у ній немає пафосу, як не було його і на Майдані», – підкреслив письменник.

Розділ публікацій в періодичних виданнях зібрав хроніки подій 2013-2014 рр., дослідження феномену Майдану та уроків і здобутків на шляху до нової України, погляди учасників з відстані п’яти років.

Інформацію про всі книги, автореферати дисертацій, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках за темою подає електронний каталог. Для пошуку радимо скористатися електронним каталогом-on-line, або завантажити та встановити мобільний додаток LibClient на свій ґаджет (банер LibClient Android, QR Code на web-сайті http://library.znu.edu.ua/), або завітати до наукової бібліотеки.

Запрошуємо на перегляд книжкових виставок!

 

Наукова бібліотека

 

 

 

Схожі новини