Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому металургійному фаховому коледжі ЗНУ провели мовознавчий тренінг для студентів

Із нагоди Міжнародного дня рідної мови – свята, яке щорічно відзначається 21 лютого, до студентів Запорізького металургійного фахового коледжу Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) завітала викладач і поетеса, співробітниця комунального закладу Запорізької обласної ради «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» Олена Ольшанська.

Гостя провела для студентів груп ОПЗТ-17 та МЕПС-17 цікавий і корисний тренінг «Мовні хитрунці на щодень». Разом з Оленою Ольшанською молодь згадала правила мовленнєвого етикету, наголосу, а потім, у формі веселої гри, редагувала речення.

Поетеса звернула увагу й на вислови, які пересічні українці нерідко вживають помилково, та порадила, як запам’ятати правильні словосполучення й слова. Разом з Оленою Ольшанською студенти жваво обговорювали, чому не варто вживати фразу «Я вибачаюсь!» і чому не можна казати «Велике дякую».

Дуже зацікавила учасників тренінгу інформація про те, якими словниками та сайтами варто користуватися, щоб вдосконалити свої мовлення. Звичайно, зайшла мова і про те, як опанувати нову редакцію українського правопису.

Олена Ольшанська нагадала, що нова редакція правопису нашої мови була ухвалена у травні 2019 року, та перехідний період триватиме 5 років. Упродовж цього часу кожен українець зможе користуватися як новим, так і старим правописом, оскільки вживання норм старої редакції не буде вважатися помилкою.

Як розповіла Олена, всі зміни в новому правописі можна поділити на дві групи: слова, які треба писати по-новому, бо звичне написання стало неправильним, та слова, старе написання яких залишається, але додається ще один варіант. Студенти дізналися, як писати назви сайтів, соціальних мереж та служб електронної пошти.

Колектив Запорізького металургійного фахового коледжу дякує викладачу та поетесі, співробітниці комунального закладу Запорізької обласної ради «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» Олені Ольшанській за проведений тренінг, який не лише надовго запам’ятається студентам, а й відкрив для них нові горизонти української мови.

Інженерний інститут