Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У виші провели дебатний турнір серед студентів від ZNU Debate Club

У виші провели дебатний турнір серед студентів від ZNU Debate Club

У виші провели дебатний турнір серед студентів від ZNU Debate Club
03.03.2020 09:01 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Дебатний турнір ZNU Debate Club

28 лютого у Запорізькому національному університеті на базі ZNU Debate Club був проведений черговий дебатний турнір серед студентів різних факультетів. Організатором і суддею цього дебатного турніру, який проходить у британському форматі парламентських дебатов (British Parliamentary Style), виступив випускник магістратури історичного факультету Дмитро Трюхан.

Так, серед учасників, які розділились на 4 команди по 2 людини (2 команди «Уряду» і 2 команди «Опозиції») були студенти історичного, економічного факультетів та факультету іноземної філології, а саме: Новік Дмитро та Аліна Брусняк (Уряд-1); Юрій Дудкін і Дар’я Рустамова (Уряд-2); Юлія Юргіна і Маргарита Закревська (Опозиція-1); Катерина Бобришева і Надія Прохорчук (Опозиція-2).

Відзначимо, що такі загальноуніверситетські турніри проводяться щотижня по п’ятницям о 16.00 в 5 корпусі ЗНУ. Крім того, на історичному факультеті ЗНУ також відбуваються дебатні турніри серед студентів цього факультету від дебатного клубу «RATUS». Загалом, найбільш активними учасниками таких турнірів є студенти ФІФ, ФСУ, економічного та історичного факультетів. Протягом місяця у загальноуніверситетському дебатному турнірі взяли участь близько 30 учасників. Крім того, майже на кожному турнірі є новий учасник, який вперше бере участь у дебатах.

Нагадаємо, що британський формат дебатів представляє модель британського парламенту, в якому дві стверджуючі команди (команди Уряду) і дві заперечуючи команди (команди Опозиції), до складу яких входить  два спікери, намагаються  переконати у своїй правоті суддю. Команди, в залежності від суддівського рішення, по закінченні раунду отримують місця від першого до четвертого. Перше місце здобуває краща команда, четверте відповідно гірша. На турнірах за кожне місце присуджується відповідна кількість командних очок, а також формується рейтинг.

На початку дебатів учасники турніру визначили ролі, згадали правила, а потім був представлений інформаційний слайд (головний тезис гри, який допомагає зрозуміти тему) такого змісту: «Ви живете у світі, де технології омолодження обличчя акторів у кіно та створення цифрових двійників вийшли на той рівень, коли на екрані можна втілити померлого актора або змолодити до будь-якого віку старого. Також оголошена резолюція дебатів: «Ця палата вважає, що дані технології шкодять розвитку кінематографу».

По черзі кожна команда представила свої кейси з детальною аргументацією, звертаючи увагу на важливість проблеми, її причини, засоби виправлення та переваги. Члени команд Уряду доводили, що нові цифрові технології омолодження акторів шкідливі для розвитку кінематографу, а члени команди Опозиції доводили їх ефективність. Всі учасники (спікери, аналітики) продемонстрували ораторські здібності, логічне мислення, переконливість і аргументованість позиції. Зокрема, учасниками були розглянуті моральні аспекти застосування нових цифрових технологій в галузі кінематографу, питання попиту на кінематограф, рейтингу фільмів, формування у глядачів справжніх і фальшивих емоцій від кінематографічних образів, питання конкуренції і рівня акторської гри серед акторів тощо. Крім того, учасники дебатів мали змогу задати запитання виступаючим, які, в свою чергу, відповідали на них або відхиляли їх. Так, основними критеріями оцінювання були: важливість, релевантність і доведеність.

Суддя за правилами дебатів мав виставити бали спікерам і командам, персональні бали, на основі яких складається рейтинг, а також визначити місця і переможця. Після завершення дебатів для учасників був організований розбір гри, де були обговорені аргументи сторін і роз’яснені результати гри.

У підсумку дебатів перемогу здобула команда Уряду -1, а топ-спікером був обраний студент Дмитро Новік. Відзначимо, що наступна гра відбудеться 6 березня, а з рейтингом учасників дебатів за лютий можна ознайомитись в Телеграм-каналі ZNU Debate Club.

 

Олена Переверзєва

 

 

 

 

 

 

 

 

Схожі новини