Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Виставка ЗНУ «Територія DЕSIGN» (освітня програма «Графічний дизайн») вражає розробками соціальних плакатів, проєктів книжкових видань та іншими експонатами

Виставка ЗНУ «Територія DЕSIGN» (освітня програма «Графічний дизайн») вражає розробками соціальних плакатів, проєктів книжкових видань та іншими експонатами

Виставка ЗНУ «Територія DЕSIGN» (освітня програма «Графічний дизайн») вражає розробками соціальних плакатів, проєктів книжкових видань та іншими експонатами
04.03.2020 10:31 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Дизайн Факультет соціальної педагогіки та психології кафедра акторської майстерності та дизайну виставка Територія Design виставкова зала Національної спілки художників України

Окрасою навчального корпусу №6 традиційно виступає постійно діюча виставка творчих робіт студентів 1-4 курсів факультету соціальної педагогіки та психології (освітня програма «Графічний дизайн») під назвою «Територія DЕSIGN». За словами старшого викладача кафедри акторської майстерності та дизайну Анни Виноградової, виставка складається з робіт компграфіки, логотипів, дизайну пакувань, проєктів книжкових видань, соціальних плакатів, проєктів із дизайну середовищ та інтер'єру, шрифтових плакатів тощо. «Наші студенти перемагали у багатьох конкурсах дизайну логотипів, соціального плакату, архітектурного рисунку. Саме тому їхні роботи були удостоєні честі експонуватися як найкращі на нашій виставці. До того ж, це тільки частина творінь наших талановитих митців, адже чимало робіт час від часу стають експонатами крупних запорізьких виставок у художньому салоні Запоріжжя, виставковій залі Національної спілки художників України та багатьох інших непересічних творчих локаціях», - резюмувала викладачка Анна Виноградова.

Своєю чергою, доцент кафедри акторської майстерності та дизайну, член Національної спілки художників України, заслужений художник України, голова запорізької організації Національної спілки художників України, організатор та учасник всеукраїнських мистецьких пленерів, міжнародних пленерів, міжнародних фестивалів, Ірина Гресик зазначила:

-Запорізька організація Національної спілки художників України від 2003 року щорічно проводить виставки молодих авторів нашого краю. А в цьому році така виставка вперше відбувається в Запорізькому обласному художньому музеї. Подібні заходи стимулюють творчу діяльність і позитивно впливають на освітній процес. Це хороша практика для молодих митців, вона мотивує до подальшої творчої діяльності. Дуже важливо, щоб сучасна молодь, і перш за все, школярі, відвідувала такі заходи. Ні для кого не таємниця, що сьогодні далеко не у всіх родинах приділяється увага творчому розвитку дитини. Тож, саме школа має стати тим закладом, який зацікавить молодь живописом та іншими видами мистецтва за допомогою відвідування виставок. Талановита молодь, яка обирає для себе спеціальність дизайнера, має постійно підвищувати свій рівень. А для цього важливо, щоб наші студенти мали можливість використовувати під час занять необхідне обладнання для творчого розвитку. Тож ми розширюємо матеріальну базу кафедри. У вільному доступі у нас знаходяться сучасні мольберти, все необхідне для малювання з натури, драпірувальні тканини, навчальні муляжі тощо. Щоб студенти могли більш глибоко опановувати різноманітні техніки, потрібно щоб вони мали можливість користуватися не лише гуашшю, а опановувати техніки живопису масляними, акварельними, акриловими фарбами. І як результат – їхньою творчістю ми можемо насолоджуватися під час роботи нашої постійно діючої виставки «Територія DЕSIGN».

Старший викладач кафедри акторської майстерності та дизайну Микола Потапенко зауважив, що впродовж І семестру студенти вивчали історію створення базових шрифтів, коли і ким вони були розроблені. А результатом навчання стали роботи з циклу «Шрифтовий плакат». Студенти створювали для віртуальної фірми графічні знаки, логотипи, шрифтові знаки, використовуючи графічні пакети Adobe Illustrator та Adobe Photoshop. І ось настала довгоочікувана мить – відкрилася чергова ланка «Території Design». Учасниками виставки стали, зокрема студенти 2-3 курсів, серед робіт яких було відібрано всіма студентами 10 найкращих плакатів. Серед обраних для виставки робіт було виділено ще 4 найкращі, саме вони й були представлені у Запорізькому обласному художньому музеї на виставці «Від сесії до сесії». Це шрифтові композиції Ірини Ґедзь, Софії Біляченко, Наталії Шевчик, Вероніки Лабінської. Та це далеко не єдині досягнення наших студентів. Минулого навчального року на міжнародному фестивалі у м. Дніпро «COW 2019 DESIGN BIENNALE» роботи Єлізавети Барковської, Діани Добранової та Анастасії Павленко були відзначені сертифікатами.

Старший викладач кафедри акторської майстерності та дизайну Вероніка Сілогаєва також додала: «Творчий пошук, натхнення, ентузіазм – все це невід’ємні кроки до успішного результату роботи». Тож не дивно, що Вероніка Володимирівна із задоволенням згадує, як зароджувались та формувались концептуальні ідеї проєкту в кожного студента, як уточнювались вірогідні варіанти, основні ідеї та можливості реалізації цих напрямків; як вони аналізували та давали попередню оцінку переваг, недоліків обраної ідеї. Втілюючи в життя свої творчі задуми, студенти використовували графічні техніки та прийоми, отримані під час вивчення курсів проєктування в дизайні та комп’ютерні технології. Кожна робота мала свою родзинку, тож було дуже важко визначити кращі. Проте тепері з ними кожен, хто бажає, може познайомитися на сторінках Facebook. А найкращі чотири роботи студенток Вікторії Барабаш, Ганни Мухортової, Анастасії Війзер, Софії Біляченко, виконані за темою «Розробка серії постерів до улюбленого фільму», стали часткою виставки «Від сесії до сесії». Успіхи наших студентів стають вже традиційними. Минулого року за підсумками V науково-практичної конференції «Архітектурний рисунок у контексті професійної освіти», яка відбулася в м. Полтава, студентки 3-4 курсів Дарина Броцька, Анастасія Димова, Вероніка Драган і Альона Пасько посіли ІІ місце у номінації конкурс архітектурного рисунку.

Викладач кафедри акторської майстерності та дизайну Анна Рашевська розповіла, що для кожного, хто робить перші кроки в галузі дизайну, дуже важливо представляти свої роботи на різноманітних виставках, таких і як «Територія Design». І тим більше, взяти участь у виставці «Від сесії до сесії», яка діє в Запорізькому обласному художньому музеї. Тож дуже приємно, що 50 відсотків робіт, які представив Запорізький національний університет, – це роботи студентів першого курсу. Зробити перші кроки студентам допомагають висококваліфіковані викладачі кафедри акторської майстерності та дизайну, серед яких і Анна Рашевська. Серед 9 робіт, котрі представлені в Запорізькому обласному художньому музеї дві виконані під керівництвом Анни Анатоліївни. Яскраві, виконані гуашшю натюрморти, сповнені настрою, написані молодими талановитими художницями Дариною Поліщук і Дариною Панкіною.

Усі охочі можуть ознайомитися з роботами талановитої молоді як у навчальному корпусі №6 (2 поверх), так і у виставковій залі Національної спілки художників України.

 

Факультет соціальної педагогіки та психології, кафедра акторської майстерності та дизайну

ФОТОГАЛЕРЕЯ:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=184232063018140

 


 

 

Схожі новини