Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / ЗНУ – учасник програми вдосконалення викладання у вищій освіті України Ukraine Higher Education Teaching Excellence Programme

ЗНУ – учасник програми вдосконалення викладання у вищій освіті України Ukraine Higher Education Teaching Excellence Programme

ЗНУ – учасник програми вдосконалення викладання у вищій освіті України Ukraine Higher Education Teaching Excellence Programme
06.03.2020 14:03 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University проєктна діяльність міжнародна діяльність Британська Рада в Україні Ukraine Higher Education Teaching Excellence Programme

Британська Рада в Україні в партнерстві з Інститутом вищої освіти НАПН України, Advance HE (Велика Британія) та за підтримки Міністерства освіти і науки України і Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти оголосила конкурс для участі у Програмі вдосконалення викладання у вищій освіті України. Її мета – підвищення якості вищої освіти України шляхом розвитку інституційної спроможності університетів України щодо вдосконалення викладання і навчання.

Протягом трьох років (2019 – 2021 рр.) до участі у Програмі планується залучити 30 університетів України. На першому етапі для участі в програмі відібрали 10 вишів:

 1. Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University);
 2. Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
 3. Львівський національний університет імені Івана Франка;
 4. Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького;
 5. Національний університет «Острозька академія»;
 6. Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя;
 7. НТУ «Дніпровська політехніка»;
 8. Сумський державний університет (СумДУ);
 9. Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка;
 10.  Український державний університет залізничного транспорту.

Відзначимо, що конкурсний проєкт команди ЗНУ був відібраний серед 88 заявок університетів України. Ініціативна група викладачів ЗНУ у складі: професора Людмили Бухаріної, викладача Анжели Волкової, доцента Лариси Іванової та професора Надії Шмиголь планує реалізацію проєкту: «Тренінг-центр ЗНУ: інноваційні технології у викладанні та навчанні», із метою вивчення, поширення та впровадження в освітній процес Запорізького національного університету інноваційних методів та технологій викладання і навчання. Керівник групи – проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук.

Планується, що результати проекту сприятимуть створенню дієвої  системи вдосконалення професійної кваліфікації викладачів ЗНУ, що має стати запорукою підготовки студентів, здатних досягти власних професійних успіхів в майбутньому.

Завдяки реалізації Програми очікується досягнення таких результатів:

 • Створення національної платформи для фахового обговорення та обміну кращими практиками з вдосконалення викладання у вищій освіті.
 • Формування мережі викладачів та управлінців університетів, готових до втілення змін та обміну ефективними практиками щодо вдосконалення викладання серед колег як у власному університеті, так і між університетами України. 
 • Підтримка університетів у реалізації інституційних проектів із вдосконалення викладання.
Як зазначив керівник проєктної групи, професор Геннадій Васильчук, це - перша для ЗНУ співпраця такого рівня із Британською Радою в Україні. Тож це - переконливе свідчення того, що заклад вищої освіти виходить на нові рівні проєктної та міжнародної діяльності. "Участь у цьому проєкті дуже важлива для нашого університету. Вона дозволить нам по-новому подивитися на освітні можливості, достойно оцінити наше місце в освітньому просторі, визначитися з подальшими пріоритетами й напрямками розвитку", - наголосив Геннадій Миколайович.

 

 

 

Схожі новини