Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час наради заступників деканів із профорієнтаційної роботи йшлося про перспективні напрямки співпраці зі школами та тренінги для студентів

06.03.2020 09:52 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University профорієнтаційна діяльність відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування День відкритих дверей співпраця зі школами

П’ятого березня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася чергова нарада заступників деканів із профорієнтаційної роботи під головуванням проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури та начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галини Микитів. Під час зустрічі її учасники обговорили найближчі події профорієнтаційного спрямування, які відбудуться в ЗНУ в цьому місяці. Також учасники наради визначилися з питаннями, на яких потрібно зосередити увагу під час профорієнтаційної діяльності.

Проректор Олександр Гура поздоровив усіх присутніх жінок із прийдешнім святом 8 березня і побажав їм усього найкращого. Олександр Іванович зосередив увагу присутніх на такому актуальному питанні, як цьогорічна новела вступної кампанії – «індикативні ціни»: це – нова цінова політика щодо оплати за навчання для здобувачів вищої освіти за кошти фізичних і юридичних осіб. Крім того, він підкреслив важливість співпраці з випускниками коледжів, які виявляють бажання подовжити навчання на 2-3 курсах відповідних спеціальностей Запорізького національного університету, а також зі студентами бакалаврату, котрі бажають вступити до магістратури.

На початку свого виступу Галина Микитів звернула увагу присутніх, що наступна нарада заступників деканів з профорієнтаційної роботи відбудеться 26 березня.

Особливу увагу учасників заходу просили зосередити на профорієнтаційній роботі зі школами, зокрема на відвідуванні батьківських зборів у старших класах запорізьких шкіл. Під час цих зустрічей із родичами вступників представники ЗНУ зможуть не лише розповісти по перевагу навчання на їхніх факультетах, але й допомогти батькам зорієнтуватися особливості цьогорічної вступної кампанії.

Окремо Галина Володимирівна наголосила на низці аналітичних семінарів для вчителів-предметників за результатами безкоштовних пробних тренінгів із ЗНО, які незабаром проведуть у ЗНУ. 11 березня такі семінари пройдуть з аналізу типових помилок учасників тренінгів із написання ЗНО з української мови та літератури, з математики та з фізики. 13 березня – з історії України та з іноземної мови, а 18 березня – із хімії та біології та з географії.

Також заступникам деканів із профорієнтаційної роботи нагадали про те, що на сьогодні у виші реалізується проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ», та закликали долучитися до нього.

Окрему увагу під час наради приділили питанню співпраці із коледжами. Зокрема, присутнім порадили звернути увагу на документ «Обмеження щодо вступу на 2-3 курси на базі диплома молодшого спеціаліста (відповідно до стандартів вищої освіти, затверджених МОН України)», розміщений за покликанням: https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/, на який потрібно спиратися під час визначення можливості вступу випускників коледжів на старші курси університету. Йшлося і про підтримку випускників бакалаврату, котрі виявили бажання продовжити навчання в магістратурі, зокрема обговорили питання, чи потрібно провести для них пробний тренінг зі складання іспиту з іноземної мови, необхідного для вступу на низку спеціальностей магістратури.

Одним із перспективних напрямків профорієнтаційної діяльності є участь в ефірі радіо «Суспільне», тож представникам різних факультетів варто подумати про теми виступів, які б могли зацікавити слухачів.

Усіх зацікавили інформація про участь ЗНУ у всеукраїнській акції «1 мільйон дерев за 24 години», яка відбудеться 20 березня і претендуватиме на внесення до книги рекордів України. Крім того, на біологічному факультеті планують продовжити акцію з дубками – нащадками славетного Запорізького дуба, які хочуть висадити на території закладів середньої освіти.

Йшлося під час наради й про проведення пробного ЗНО від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, які традиційно пройдуть 21 і 28 березня на базі вишу.

Також учасники зібрання обговорили особливості цьогорічного Дня відкритих дверей, який відбудеться 5 квітня, та участь представників ЗНУ у виставці «Освіта та кар’єра» (Київ), яка пройде 3-4 квітня.

Крім того, представників факультетів попросили проінформувати студентів про можливість участі у тренінгах від Запорізького обласного центру зайнятості щодо складання резюме, техніки ведення переговорів тощо. Усіх охочих студентів також запросили на цикл тренінгів від «Нової пошти» з успішної побудови кар’єри, які в рамках співпраці із ЗНУ вдруге стартують 11 березня й до яких можуть приєднатися всі охочі.

Таміла Тарасенко

ФОТОГАЛЕРЕЯ: