Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для студентів філологічного факультету провели майстер-класи кращі вчителі України – переможці премії Teacher Global Prize

Для студентів філологічного факультету провели майстер-класи кращі вчителі України – переможці премії Teacher Global Prize

Для студентів філологічного факультету провели майстер-класи кращі вчителі України – переможці премії Teacher Global Prize
10.03.2020 16:47 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет Школа професійної майстерності майбутніх учителів-словесників майстер-клас візит

Шостого березня в рамках роботи «Школи професійної майстерності майбутніх учителів-словесників» (керівник – доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко) студенти філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) зустрілися з кращими вчителями України. На заході також були присутні декан Тамара Хом'як і викладачі Наталія Горбач, Лариса Бойко, Олеся Слижук, Микола Стасик, Оксана Меркулова, Валентина Миколаєнко, Аліна Осаул та інші.

Спершу до них завітав найкращий учитель України за версією премії Teacher Global Prize 2018 року, запорізький вчитель інформатики КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» ЗОР Олександр Жук. Він провів для майбутніх філологів майстер-клас «Освітня магія». Далі освітню естафету продовжила вчителька англійської мови, української мови та літератури з Мелітополя, переможниця премії Teacher Global Prize 2019 року Наталія Кідалова. Вона провела майстер-клас на тему «Формувальне оцінювання: застосовувати не можна відмовитися».

На початку заходу декан філологічного факультету Тамара Хом’як привітала усіх його учасників, подякувала вчителям, які знайшли час, щоб завітати до вишу й поділитися секретами майстерності та досвідом зі своїми молодшими колегами. Вона побажала всім присутнім цікаво та з користю провести час під час засідання «Школи професійної майстерності».

Своєю чергою, доцент Ірина Бакаленко звернула увагу присутніх, що премію Teacher Global Prize в Україні присуджували тричі, із них двічі – педагогам Запорізької області. Ірина Миколаївна висловила сподівання, що такий приклад надихне на плідну роботу студентів ЗНУ й сприятиме їхньому самовдосконаленню.

До речі, Олександр Жук завітав до нашого університету вже вдруге. Як і минулого разу, його майстер-клас викликав неабияке захоплення у студентів. Цього разу основну частину його заходу складали інтерактивні групові вправи, у яких з радістю брали участь студенти. Вони мали на меті допомогти учасникам покращити навички висловлювання власних думок, сприяти розвитку креативності та, найголовніше, допомагати формуванню навичок роботи у колективі. Як зазначив сам пан Олександр: «Усе життя ви будете знаходитися у колективі – у робочому, в дружньому, врешті-решт, у родині,  тож такі навички є надзвичайно важливими для вашого подальшого життя».

Майстер-клас Наталі Кідалової був присвячений темі формувальне оцінювання. Пані Наталія запропонувала усім присутнім, після того, як вони дізнаються більше про цю актуальну тему, самостійно поставити кому в назві: «Формувальне оцінювання: застосовувати не можна відмовитися».

Під час заходу йшлося про особливості формувального оцінювання, про його переваги порівняно з класичним оцінюванням тощо. Також багато студентів зацікавилося новаторськими методами роботи на уроці, запропонованими гостею факультету.

За її словами, метою формувального оцінювання є підтримати навчальний поступ учнів, а також – формувати в дитини впевненість у собі, наголошуючи на її сильних сторонах, а не на помилках, діагностувати досягнення на кожному з етапів навчання. Для кращого засвоєння запропонованої теми на студентів чекала участь у низці цікавих інтерактивних вправ.

Наприкінці заходу викладачі та студенти філологічного факультету, присутні на заході, подякували гостям університету, а також організаторам майстер-класів. Усі їхні учасники оцінили заходи як дуже пізнавальні та корисні й висловили сподівання, що такі майстер-класи проходитимуть і в майбутньому.

Ось як оцінили майстерки студенти філологічного факультету:

Віка Піскун, студентка 1 курсу: «Завдяки цим зустрічам, ми розширюємо свої знання, дізнаємось нові методики викладання та оцінювання, а головне, змінюємо погляди на деякі речі. Дякуємо вам за цей чудовий день, було дуже цікаво! У майбутньому Я обов'язково стану найкращою вчителькою України премії Teacher Global Prize 20** року! До наступних зустрічей».

Вікторія Телятник, студентка 4 курсу: «6 березня справді відбулася надзвичайна подія у стінах нашого університету. Саме студенти філологічного факультету мали можливість зустрітися зі справжніми майстрами своєї справи - найкращими вчителями за версією премії Global Teacher Prize Ukraine 2018 і 2019 року. Особисто мені, як майбутньому вчителю, обидві зустрічі були надзвичайно інформаційними та по-своєму цікавими».

 

Таміла Тарасенко

ФОТОГАЛЕРЕЯ:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=188983345876345

 

 

 

Схожі новини