Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі інженерного інституту ЗНУ проводять заняття за допомогою системи відео-конференцій Cisco Webex Training

Викладачі інженерного інституту ЗНУ проводять заняття за допомогою системи відео-конференцій Cisco Webex Training

Викладачі інженерного інституту ЗНУ проводять заняття за допомогою системи відео-конференцій Cisco Webex Training
25.03.2020 12:03 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний інститут факультет енергетики електроніки та iнформацiйних технологій кафедра програмного забезпечення автоматизованих систем відео-конференція Cisco Webex Training оnline-заняття для студентiв

Із кожним роком в Україні та світі все більшої популярності набуває дистанційна форма навчання. Це викликано тим, що далеко не кожна людина, яка мріє отримати якісну вищу освіту, може дозволити собі навчатися за денною й, навіть, заочною формою. А дистанційна форма освіти дає можливість всім бажаючим отримувати необхідні знання віддалено від навчального закладу й, до того ж, в будь-який зручний час. Та під час карантину така форма освіти стала використовуватися вже для всіх категорій студентів. Щоб молодь і надалі мала можливість опановувати дисципліни, викладачі закладів освіти застосовують різноманітні сучасні засоби комунікації, серед яких соціальні мережі, хмарні сервіси, online-спілкування за допомогою Skype, Viber тощо, і, звичайно ж,електронне листування.

Широко використовуються й різноманітні електронні освітні ресурси, зокрема, в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) студенти дистанційно навчаються за допомогою електронної системи Moodle ЗНУ. А студенти-програмісти інженерного інституту опановують майбутню професію ще й за допомогою системи відео-конференцій Cisco Webex Training. Використання цієї системи втілює в навчальний процес один з найкращих світових інструкторів академії Cisco Наталія Полякова.

Наталія Петрівна впевнена, що саме ця система допоможе студентам будь-якої спеціальності ЗНУ навчатися не менш ефективно, ніж в аудиторії, адже Cisco Webex Training має декілька важливих переваг перед аналогічними системами. Зокрема, вона дає можливість викладачеві повністю контролювати ситуацію під час навчання так, немов він знаходиться не біля комп’ютера, а в аудиторії. Більшість сучасних платформ встановлюють обмеження на час проведення лекції – 40 хвилин. Таке обмеження підійде для шкільного уроку, але цього часу занадто мало для проведення заняття в закладі вищої освіти. А що робити, коли потрібно провести не одне, а кілька занять поспіль? Навіть тут на допомогу прийде система Cisco Webex Training, у якій взагалі не встановлюється обмеження в часі. Дуже суттєвим є й те, що Cisco Webex Training дає можливість кожному користувачеві зберігати цілих 10 гігабайт інформації, отже, увесь цикл лекцій із легкістю вміститься в системі.

Допоможе Cisco Webex Training і студентам, які з якоїсь причини пропустили лекцію, чи, наприклад, не все зрозуміли й хотіли б переглянути її ще раз, а може, і кілька разів. Більшість систем не допомагають у вирішенні цієї проблеми. Та й тут в нагоді стане система Cisco Webex Training, у якій після проведення оnline-заняття кожна лекція розміщується на Google, де всі студенти можуть переглянути її стільки разів, скільки їм потрібно. І це далеко не вичерпний перелік переваг Cisco Webex Training. Своїми враженнями від проведення оnline-занять поділився з нами і директор інженерного інституту ЗНУ Геннадій Коломоєць. У цьому семестрі він викладає для студентів 3 курсу денної форми навчання спеціальності інженерія програмного забезпечення дисципліну проєктний практикум. Розповідаючи, як в умовах дистанційного навчання відбуваються лабораторні роботи, Геннадій Павлович зазначив, що сьогодні в студентів-програмістів встановлені вдома всі необхідні програми, а методичне забезпечення вони отримують завдяки активному користуванню системою Moodle ЗНУ.

Однак успішне виконання лабораторних робіт було б неможливо без подальшого проведення лекцій. Так саме, як Наталія Полякова та багато інших викладачів кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем, Геннадій Коломоєць використовує для читання лекцій систему Cisco Webex Training. Розповідаючи про проведенні заняття, директор інституту зазначив, що для нього це – далеко не перший досвід дистанційного навчання. Але читання лекцій в системі Cisco Webex Training набагато ефективніше, ніж в інших аналогічних системах, які він раніше використовував. Геннадій Павлович підкреслює, що сьогодні для майбутніх програмістів, що навчаються в інженерному інституті ЗНУ, створенні всі умови для дистанційного навчання. Керівник закладу вищої освіти впевнений, що створити такі умови можливо й для більшості спеціальностей технічного, економічного та гуманітарного блоку, використовуючи для лекцій систему Cisco Webex Training. Що ж до проведення лабораторних робіт на інших технічних спеціальностях в умовах дистанційного навчання, він підкреслив, що це можливо завдяки використанню симуляторів різних виробничих процесів.

Отже, навіть в умовах карантину навчальний процес може відбуватися в повному обсязі. А перший крок для того, щоб студент міг отримати повноцінні знання – це реєстрація викладачів Запорізького національного університету в системі Cisco Webex Training. Бо саме ця система відкриває перед ними безмежні можливості в online-викладанні дисциплін.

 

Реєстрація для отримання доступу до системи Cisco Webex Training за покликанням:

http://cs.co/90DayFreeWebex

Відеоінструкція з користування:

http://cs.co/61851tjKF

Фейсбук-група для обміну досвідом «Cisco Webex для дистанційного навчання»:

http://cs.co/61861tjK2

 

Iнженерний iнститут

 

Схожі новини