
Наприкінці березня відсвяткувала свій почесний ювілей доктор філософських наук, професор кафедри соціальної філософії та управління факультету соціології та управління ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Людмила Кривега. Шанований науковець, талановитий лектор і чудова колега, яку цінують і поважають усі, кому хоча б раз довелося з нею спілкуватися, вже майже 40 років поспіль сприяє формуванню у студентів та аспірантів основ філософського способу осмислення дійсності в усіх галузях знань, які сьогодні розвиває ЗНУ. А ще, колеги й друзі у неї вчаться філософії життя.
Людмила Дмитрівна свого часу опанувала інженерну спеціальність, а потім закінчила філософський факультет Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка. Тут вона отримала кваліфікацію викладача філософських дисциплін.
Із 1981 року працювала у Запорізькому державному університеті, навчалася в аспірантурі КНУ, де в 1989 році успішно захистила кандидатську дисертацію на тему «Роль інженерної праці в соціально-економічному розвитку суспільства» й отримала диплом кандидата філософських наук. Із 1991 року – доцент, а з 2005 року – професор кафедри філософії ЗНУ.
У 1999 році вона захистила докторську дисертацію на тему «Світоглядні орієнтації особи в умовах трансформації суспільства» в спеціалізованій вченій раді при університеті внутрішніх справ МВС України (м. Харків), після чого здобула ступінь доктора філософських наук зі спеціальності 09.00.03 «Соціальна філософія та філософія історії» (2001). Працюючи в Запорізькому національному університеті, з 2000 по 2018 роки вона успішно очолювала роботу науково-педагогічного колективу загальноуніверситетської кафедри філософії. А з 2018 року, після приєднання цього структурного підрозділу до факультету соціології та управління, працює на посаді професора кафедри соціальної філософії та управління.
Уже багато років поспіль видатний лектор і науковець Людмила Кривега викладає низку базових дисциплін як для студентів профільних спеціальностей ФСУ, так і для представників інших факультетів університету, а також аспірантури: «Філософія», «Етика та естетика», «Маркетинг і PR у туристичній діяльності» тощо. Вона керує науковою роботою аспірантів та здобувачів. Із них понад 20 успішно захистили кандидатські дисертації і ще двоє – докторські.
Коло наукових інтересів шановної професорки доволі широке й стосується проблем і тенденції розвитку сучасного суспільства, світоглядної орієнтації людини як чинника соціальних змін, регіональних особливостей сучасного соціального простору, філософії змін на Близькому Сході, екзистенціалів соціального буття людини, віртуалізації та технологізації буття сучасної людини, а також – туризму як способу подолання людиною граничності повсякденного буття, кроскультурного пастишу як характеристики соціуму ХХІ століття.
Окрім цього, вона очолює напрям філософських досліджень, що розробляє такі питання: «Сучасний світ: проблеми та тенденції розвитку»; «Coціальнo-філocoфcька концептуалізація особливостей розвитку сучасного соціуму», «Філософія формування нового світового порядку», «Арабський світ: світогляд, модернізація, проблема лідерства, місце в новій архітектурі світу».
Людмила Кривега – автор близько сотні наукових та науково-методичних публікацій, 2 монографії. Вона виступає членом редколегій двох фахових наукових збірників: «Гуманітарний вісник Запорізької державної академії» і науково-теоретичного щорічника Нижньої Наддніпрянщини «Культурологічний вісник», є членом спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій з філософських наук при Запорізькому національному університеті.
Людмила Дмитрівна бере активну участь у різноманітних наукових та освітніх заходах, зокрема у міжнародних конференціях. Вивчала досвід викладання філософських дисциплін в університетах Гуанчжоу (Китай), Рабата (Марокко), Каїра (Єгипет), Тлемсена (Алжир), Ель-Кувейта (Кувейт) та інших, де також презентувала досягнення українських колег, виступаючи із доповідями на пленарних засіданнях наукових конференцій в цих університетах.
Колеги й друзі цінують щирий ентузіазм Людмили Дмитрівни, її повсякчасну спрямованість у майбутнє, всеосяжність кругозору та небайдужість до всього, що відбувається в повсякденному житті як колективу кафедри, університету, так і країни, всесвіту. Її готовність підтримувати молодь на шляху зростання вражає, а досвід, яким вона ділиться із майбутніми фахівцями, що їх готує ЗНУ, заслуговує пошани та вдячності.
Увесь великий колектив університету передає щирі вітання шановній ювілярці із її визначною датою! А також зичить наснаги на нові звершення, запалу й цілеспрямованості задля досягнення найзаповітніших мрій!