Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ привітали із ювілеєм заслуженого артиста України, старшого викладача факультету СПП Віктора Гончарова

Представники ЗНУ привітали із ювілеєм заслуженого артиста України, старшого викладача факультету СПП Віктора Гончарова

Представники ЗНУ привітали із ювілеєм заслуженого артиста України, старшого викладача факультету СПП Віктора Гончарова
31.03.2020 11:40 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології ювілей привітання

Тридцять першого березня ювілей святкує відомий майстер запорізької сцени, заслужений артист України, старший викладач кафедри акторської майстерності та дизайну факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Віктор Гончаров.

Шановний ювіляр – випускник Ярославського театрального училища, де здобув базову спеціальність «Актор драматичного театру» (1977 р.). Потім Віктор Миколайович закінчив Запорізький національний університет й отримав кваліфікацію «Актор драматичного театру і кіно» (2004 р.). Уже понад 30 років він працює на сценах провідних запорізьких театрів – Запорізького обласного театру юного глядача, Нового театру, студії театрального мистецтва «PERFORMANSE» (режисер театру – випускник ЗНУ Геннадій Широченко). Разом із тим Віктор Гончаров майже 20 років викладає на кафедрі, яка нині має назву акторської майстерності та дизайну, у ЗНУ.

Віктор Миколайович здійснив підготовку низки літературних вистав, основою для яких стали твори О. Пушкіна, Ф. Тютчева, А. Фета, М. Некрасова. У Запорізькому «Новому театрі» його високопрофесійну акторську гру глядач  могли оцінити у виставах «Приборкання норовливої» (за п’єсою В. Шекспіра), «З любов’ю від Давида й Едуарда», «Ялинка на 8 поверсі» і в багатьох інших. На сцені міського театру «Данапріс» за його участю пройшли вистави «А де любов?», «Я народився в Одесі» тощо.

 Віктор Гончаров як професіонал своєї справи неодноразово очолював журі або виступав у його складі під час регіональних театральних фестивалів («Зірки Мельпомени», «Зірки Меотіди», «Я і театр»), конкурсів читців та інших мистецьких заходів.

Працюючи у ЗНУ, Віктор Гончаров ділиться своїми знаннями зі студентами спеціальності «Сценічне мистецтво», яким викладає навчальні дисципліни «Основи сценічного руху», «Основи сценічного бою та фехтування», «Майстерність актора», «Сценічна мова», передаючи власний досвід і формуючи акторів нової генерації.

А також – здійснює методичне забезпечення навчального процесу. Окрім цього він виступає режисером-постановником дипломних вистав студентів бакалаврів та магістрів, які неодмінно отримують високу оцінку поважної профільної екзаменаційної комісії. Такі постановки за участі вихованців Віктора Гончарова, як «Криваве весілля» (Ф. Г. Лорка), «У клуні» (Л. Яновська), «Вдови» (С. Мрожик), «Крик» (Т. Уїльямс), «Старший син» (О. Вампілов), «Святковий сон до обіду» (О. Островський), «Снігова королева» (І. Шварц), «Собака на сіні» (Лопе де Вега), «Морозко» (Д. Голубецький) та інші не лише отримали високі оцінки, а й надовго запам’яталися глядачам. Завдяки сумлінний, відповідальний праці відомого майстра сцени Віктора Гончарова, сьогодні ціла плеяда креативних й талановитих молодих акторів – випускників ЗНУ – працюють у найкращих театрах Запоріжжя та України.

У рамках викладацької діяльності на факультеті СПП він займається профорієнтаційною роботою серед учнівської молоді в загальноосвітних закладах, ліцеях та школах мистецтв м. Запоріжжя. Він – постійний учасник науково-практичних конференцій, де презентує доповіді на теми підготовки студентів до театральної діяльності, а також друкує відповідні статті в наукових журналах.

Указом Президента України за вагомий особистий внесок у примноження національних духовних надбань, високий професіоналізм Віктору Гончарову було присвоєно почесне звання «заслужений артист України» (1996). За сумлінну працю, плідну роботу зі студентами та з нагоди 25-річчя від дня заснування факультету соціальної педагогіки та психології та 15-річчя від дня заснування кафедри він був відзначений Почесними грамотами ректорату ЗНУ.

Колектив ЗНУ щиросердно вітає шановного викладача й актора Віктора Гончарова із його почесним ювілеєм! Зичить йому особистого щастя й добра, успіхів у його творчому житті, аби усі його справи й починання здобували найвищу оцінку й визнання поціновувачів театрального мистецтва!

 

Схожі новини