Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека ЗНУ презентує нові наукові ресурси та сервіси Scopus та Web of Science для вчених вишу

Наукова бібліотека ЗНУ презентує нові наукові ресурси та сервіси Scopus та Web of Science для вчених вишу

Наукова бібліотека ЗНУ презентує нові наукові ресурси та сервіси Scopus та Web of Science для вчених вишу
31.03.2020 14:19 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова бібліотека наукова діяльність вебометричні бази даних Scopus і Web of Science

На сьогодні Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) має доступ до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science. Передплата забезпечена МОН України коштом бюджету до 31 травня 2020 р.

Інструменти та сервіси наукометричних баз постійно удосконалюються та розширюються, з’являються нові ресурси, що подають масив поточної, перевіреної наукової інформації та наукових досліджень глобального явища COVID-19.

Scopus Elsevier пропонує інструкцію про те, яким чином можна налаштувати віддалений доступ до Scopus: http://bit.ly/2w65C65

За допомогою Scopus покроковий гід Looking to build a high-performance team for a project? («Хочете побудувати високопродуктивну команду для проекту?») допоможе виявити, проаналізувати та ідентифікувати експертів у галузі конкретного дослідження, з’ясувати, хто може доповнити проект та конкретні заявки на фінансування.

Elsevier створив ресурс Author resilience center («Центр стійкості для авторів»), де збираються основні інструменти, системи та інші ресурси, які можуть бути корисними дослідникам.

Elsevier також нагадує, що за допомогою інтелектуальної технології пошуку JournalFinder автор може знайти журнал, який видається у Elsevier, для публікації власної статті. Достатньо ввести назву роботи, анотацію, ключові слова та обрати галузь знань.

Для підготовки річних публікаційних звітів Scopus Elsevier радить пам'ятати про код LOAD-DATE в опціях розширеного пошуку, що дозволить відслідковувати, коли запис з'явився у базі даних Scopus. За допомогою операторів BEF-Before та AFT-After влучно виставляти хронологічні межі, щоб підтримувати свої звіти в актуальному стані і, при цьому, не завантажувати і звіряти щоразу усі публікації працівників установи. Як це відбувається: http://bit.ly/2PFJypF 

Web of Science Group вніс зміни у інтерфейс. Зареєструвавшись на Master Journal List, можна перевірити індексацію видання (Web of Science Core Collection чи інші бази на платформі), подивитися категорії, переглянути процедуру відбору видань та Manuscript Matcher – оцінити яким виданням пасує Ваша робота.

Крім того, 66 українських видань у ESCI станом на грудень 2019 р. можна знайти за покликанням: https://bit.ly/2UD3qLm

Кожний науковець бажає користуватися зручними цифровими інструментами наукової комунікації. Таким на сьогодні є веб-сервіс Publons. Для самостійного створення дослідником ідентифікатора ResearcherID на Publons можна звернутись до Інструкції, розробленої фахівцями Бібліотеки НТУУ «КПІ» імені Ігоря Сікорського.

Використовуючи Publons, науковець має можливість: збирати, відстежувати, перевіряти та демонструвати свої публікації; імпортувати і зібрати усі публікації вченого у базі даних Web of Science, ідентифікаторі ORCID, а також бібліографічному менеджері (наприклад, EndNote чи Mendeley); відслідковувати показники цитованості публікацій, що автоматично додаються з основної колекції Web of Science; ідентифікувати доробок в колекціях Web of Science з ідентифікатором ResearcherID; фіксувати опрацьований доробок в якості експерта, рецензента, редактора, відстежувати історію експертної оцінки і роботи в складі редколегій наукових журналів.

Інформація про новації, вебінари, поради подаються на сторінках у Facebook Clarivate Analytics українською, Elsevier Ukraine

Скористатися доступом до баз можна з будь-якого комп’ютера в локальній мережі Запорізького національного університету (зокрема, інженерного інституту), перейшовши на сайті наукової бібліотеки  http://library.znu.edu.ua/ на платформи цих ресурсів.

Автоматично активувати віддалений доступ та переглядати повні тексти з будь-якого комп’ютера можна, якщо зареєструвати обліковий запис на платформах у локальній мережі ЗНУ (зокрема, інженерного інституту).

Із питань доступу до баз даних звертайтесь до наукової бібліотеки на email: lib@znu.edu.ua

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини