
Карантин – це не проблема, а можливість використання як традиційних, так й інформаційно-комунікаційних технологій на практиці. Попри відсутність аудиторних занять та особливості карантинного періоду освітній процес для студентів філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжується.
Для організації дистанційного навчання на факультеті скористалися програмою для електронного забезпечення навчання Moodle (СЕЗН), яка не перший рік використовується в університеті. Накопичений у попередні роки досвід використання цієї програми та значний навчальний контент дозволив налагодити активну комунікацію викладачів і студентів.
Дисципліни філологічного факультету з усіх освітніх програм забезпечені необхідними матеріалами та завданнями для студентів: робочими програмами, текстами лекцій, методичними рекомендаціями для виконання практичної, індивідуальної та самостійної роботи, списками рекомендованої літератури з гіперпосиланнями, авторськими навчальними посібниками, тестовими завданнями для поточного та підсумкового контролю знань, умінь та навичок студентів.
Запропоновані для виконання у дистанційному режимі різноманітні завдання (тести, завдання практичного й творчого характеру, презентації) виконуються студентами та оцінюються викладачами у системі Moodle. А форум та чати системи Moodle стали додатковими каналами для спілкування викладачів та студентів через особисті повідомлення, проведення консультацій, надання коментарів до виконаних робіт.
Для проведення on-line консультування з підготовки курсових та магістерських робіт, надання відповідей студентам на проблемні питання з дисциплін, що вивчаються, викладачами факультету використовуються ефективні інформаційні канали: Viber, Telegram, Instagram, Messenger Facebook, Skype, електронна пошта.
На окремих дисциплінах викладачі використовують також сервіси Google, зокрема Google Classroom, Google Jamboard, Презентації, Документи, Форми Google та інші онлайн інструменти та програми.
Лекції і практичні заняття викладачі філологічного факультету проводять у форматі відео-конференцій, використовуючи переваги платформ Zoom, Cisco WebEx, Microsoft Team: можливість проведення як лекційних, так і практичних занять одночасно для всієї студентської групи; демонстрація різноманітних наочних засобів та завантаження матеріалів для опрацювання в режимі онлайн (файли, аудіо, відео); використання інтерактивної дошки та чату; організація та модерування командної роботи студентів у сесійних залах.
Деканат факультету підготувався і до проведення освітнього процесу для студентів заочного відділення, що розпочинається 6 квітня: затверджено алгоритм та методичні рекомендації щодо проведення сесії у дистанційному форматі, на сайті факультету оприлюднено графік консультацій викладачів та розклад занять за покликанням: https://bit.ly/2X8DKJD
Продовжується активне спілкування і кураторів академічних груп із студентами та їхніми батьками, що забезпечує не тільки моніторинг освітньої діяльності, але й позитивно впливає на створення психологічно комфортної атмосфери освітнього процесу.
Викладачі філологічного факультету гарантують, що карантин не стане на заваді для отримання нашими студентами якісних знань, умінь та навичок.
Для отримання додаткової інформації або індивідуальної консультації звертайтесь до нас – ми завжди раді вам допомогти. Залишайтеся вдома, бережіть здоров’я своє та своїх рідних, залишайтесь з нами на зв’язку – і все буде добре. Чекаємо вас у студентських аудиторіях після карантину!
Наші контакти:
Хом’як Тамара Володимирівна, декан філологічного факультету |
0676821873 |
Стасик Микола Васильович, заступник декана з навчальної роботи |
0665736536 |
Ніколаєнко Валентина Миколаївна, заступник декана з виховної роботи |
095-409-28-32 |
Горбач Наталя Вікторівна, завідувач кафедри української літератури |
0975417498 |
Христіанінова Раїса Олександрівна, завідувач кафедри української мови |
0996568305 |
Павленко Ірина Яківна, завідувач кафедри слов’янської філології |
0509876825 |
Момот Влад, голова студентської ради факультету |
0989126786
|