Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти філологічного факультету провели онлайн-акцію до Міжнародного дня дитячої книги

Студенти філологічного факультету провели онлайн-акцію до Міжнародного дня дитячої книги

Студенти філологічного факультету провели онлайн-акцію до Міжнародного дня дитячої книги
06.04.2020 12:53 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філолоргічний факультет співпраця зі школами онлайн-акція до Міжнародного дня дитячої книги

Щороку, починаючи з 1967 року, 2 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена весь світ відзначає Міжнаро́дний день дитя́чої кни́ги – свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль читання художніх творів у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі. Це свято актуальне сьогодні, коли закінчується громадське обговорення проєкту Державного стандарту базової середньої освіти, і літературознавці, освітяни стривожені тим, що у ньому знищуються предмети «українська література» та «зарубіжна література», які (в разі затвердження Держстандарту) увійдуть до єдиного інтегрованого курсу як ілюстрації до мовних явищ.

Уже 5 років поспіль з ініціативи доцента кафедри української літератури ЗНУ Олесі Слижук та за інформаційної підтримки Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва (м. Львів, президент Уляна Баран) студенти філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) проводять акцію «Прочитай дитині книгу», приурочену до цього свята: інтерактивні читання, конкурси, вікторини у школах міста Запоріжжя. Цей рік не мав стати винятком, бо планували провести цікаві заходи для юних відвідувачів Запорізької обласної бібліотеки для дітей «Юний читач». Але, на жаль, в умовах карантину змогли спілкуватися тільки онлайн, тому протягом тижня, з 30 березня Олеся Слижук зі студентами 3 курсу Іллєю Ісаєвим, Катериною Топорко, Катериною Садовніковою, Оксаною Швидкою, Маргаритою Черноусовою, Анастасією Трикашною, Марією Поляковою  провели челендж #Прочитайдитинікнигузахистиукраїнськуйзарубіжнулітературувшколідлямайбутніхпоколінь. Вони опублікували власні відеоролики із записами інтерактивного читання казок сучасних українських письменників на сторінці філологічного факультету ЗНУ.

Акція викликала інтерес в освітянської спільноти України. Відома дослідниця дитячої літератури, професорка Наталія Богданець-Білоскаленко (м. Київ) прочитала казку Івана Андрусяка, привітали учасників дитяча письменниця Марина Павленко,  директорка Запорізької обласної бібліотеки для дітей «Юний читач» Лариса Данилова, професорки ЗНУ Лариса Сущенко та НПУ ім. М. П. Драгоманова Жанна Клименко.

Запрошуємо всіх охочих до перегляду відеозаписів на сторінці філологічного факультету ЗНУ

https://www.facebook.com/groups/PhilologicalFacultyZNU/

 


 

 

Схожі новини