Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізькі вчителі-словесники навчалися в «Школі філологічних наук» ЗНУ в режимі онлайн

Запорізькі вчителі-словесники навчалися в «Школі філологічних наук» ЗНУ в режимі онлайн

Запорізькі вчителі-словесники навчалися в «Школі філологічних наук» ЗНУ в режимі онлайн
08.04.2020 16:54 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет Школа філологічних наук співпраця зі школами профорієнтаційна діяльність

Серед учителів нашого міста великою популярністю традиційно користується «Школа філологічних наук» – спільний проєкт філологічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) та науково-методичного центру департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, що вже не перший рік діє на базі філологічного факультету ЗНУ.

Організатори заходу – співробітники філологічного факультету ЗНУ та фахівці науково-методичного центру департаменту освіти і науки – завжди дбають про те, щоб запорізькі вчителі під час таких зустрічей змогли ознайомитися з актуальними літературознавчими та мовознавчими темами.
І навіть карантин не став на заваді проведенню чергового засідання «Школи філологічних наук», адже для зустрічі була обрана актуальна для сьогодення вчителів тема «Використання онлайн інструментів у дистанційному навчанні» та й відбувалась вона з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема сервісу для організації онлайн-конференцій та відеозв’язку Zoom. Організаторами була проведена необхідна підготовча робота: надано інструкції щодо реєстрації та підключення до сервісу Zoom, а напередодні зустрічі – пробне підключення. Засідання «Школи філологічних наук» для вчителів української мови та літератури, російської мови і зарубіжної літератури м. Запоріжжя зібрало понад 70 представників середньої ланки освіти.
Розпочала онлайн-зустріч методист науково-методичного центру департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Наталя Ряпісова, привітавши вчителів-словесників та звернувши їх увагу на організаційні моменти роботи «Школи філологічних наук».
Спікер засідання «Школи філологічних наук» доцент кафедри української літератури Ірини Бакаленко привітала учителів-словесників, підкресливши, що пандемія коронавірусу та карантинні заходи показали нам всім нові безмежні можливості віртуального (дистанційного) навчання та переваги традиційного, а також цінність живого професійного та людського спілкування.
Програма для миттєвого зворотнього зв’язку Mentimeter дозволила спікеру онлайн зустрічі включити вчителів-словесників у роботу: вчителі визначили свій настрій та створили онлайн «хмарку слів» із власних очікувань від зустрічі.
У своєму виступі Ірина Бакаленко презентувала різноманітні платформи та онлайн інструменти (переваги, недоліки, особливості використання), які можуть бути використані учителями-словесниками у процесі організації дистанційного навчання школярів:
 - платформи для організації дистанційного навчання: система електронного забезпечення навчання Moodle (успішно використовується викладачами та студентами ЗНУ); Google Classroom (безкоштовний і захищений від втрати інформації додаток, дозволяє викладачу оптимізувати витрати часу на організацію процесу навчання, допомагає створювати і впорядковувати завдання, перевіряти та оцінювати навчальні досягнення студентів, коментувати та організовувати спілкування зі студентами в режимі реального часу); Classdojo (віртуальний гейміфікованний шкільний журнал для оцінки роботи класу і обліку відвідуваності в початковій або середній школі; має яскравий дизайн в стилі дитячих комп'ютерних ігор; мультиплікаційні персонажі, смішні аватарки і іконки перетворюють контроль на уроці в цікаву гру; учні отримують миттєвий відгук про свою роботу в класі, що мотивує їх на ефективне навчання);
 - програми для організації онлайн занять: Zoom, Cisco Webex, Microsof Team (надано інструктивні рекомендації щодо можливостей та особливостей використання популярної сьогодні системи відео-конференцій ZOOM);
 - онлайн інструменти: інтерактивні онлайн дошки; програми для організації командної роботи; програми для створення інтерактивних плакатів, інтелект-карт та інфографіки, тестів, «хмарок слів», QR-кодів, ребусів, інтерактивних вправ (сервіс Learningapps), коміксів; програми для отримання миттєвого зворотнього зв’язку та багато інших.
Наприкінці зустрічі Ірина Бакаленко подякувала вчителям за їхню нелегку, але таку необхідну для суспільства працю і висловила переконання, що інформація про особливості різних онлайн інструментів та практичні рекомендації дадуть можливість учителям по-новому підійти до організації дистанційного навчання школярів.
Наталя Ряпісова, методист науково-методичного центру департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, підкреслила: «Міська школа філологічних наук, проєкт департаменту освіти і науки та Запорізького національного університету сьогодні набув нової форми. Філологи зустрілись не у стінах ЗНУ, а на платформі ZOOM дистанційно. Мали можливість ознайомитися із інструментами дистанційного навчання. Їх набагато більше, ніж можна уявити. Кожен обирає собі найзручніший. Особлива подяка спікеру Ірині Миколаївні Бакаленко. Три сесії по 40 хвилин пролетіли. Змістовно, зрозуміло, професійно. Думаю, що ця тема була б цікава не тільки філологам, потрібно було долучати усіх охочих учителів Запоріжжя! Співпраця наших установ переходить на новий рівень. Завжди до ваших послуг, шановні вчителі». Своїми враженнями поділилась Олена Гостева, учитель української мови та літератури Запорізької гімназії № 2: «Як же мотивувати дитину до навчання під час карантину? Як заручитися підтримкою батьків? Як самому вчителю спланувати свою роботу? Ці та інші питання постали перед нами. І на деякі з них ми почули змістовні відповіді. Головне, щоб було цікаво усім. А нам сьогодні було цікаво!»
Лілія Скігіна, учитель української мови та літератури Запорізької загальноосвітньої школи № 30 зазначила: «Вдячна за плідну співпрацю, пані Ірино! У бурхливому морі дистанційного навчання нарешті добралася до берега. Чітко, конкретно, доступно. Сподіваюся на подальші зустрічі в нашій онлайн-школі IT-філологів».
Наталія Марченко, учитель української мови та літератури Запорізької загальноосвітньої школи ім. Т. Г. Шевченка зауважила: «Актуально, пізнавально, цікаво. Вперше вдалося попрацювати із сервісом Zoom, хоча вже теоретично мала знання. Вдячна за корисну інформацію, бо нам, вчителям, особливо цінний практичний досвід колег, а ви спиралися на власну співпрацю зі студентами. Завжди отримую задоволення від ваших виступів. Вони змістовні, зрозумілі».
Світлана Сіропол, учитель української мови та літератури Запорізької загальноосвітньої школи № 84 написала: «Вдячна, Ірино Миколаївно, за цікавий вебінар!!! Час промайнув миттєво:) Безумовно, такі зустрічі потрібні, ми ж не встигли почути все те, що Ви підготували:) Можливо, як варіант, окремими тематичними сесіями. Корисно було побувати на відеоконференції з іншого боку!!! Інформація актуальна! Виклик дистанційного навчання приймаємо з новими знаннями й уміннями».
Лілія Омельченко, учитель української мови та літератури Запорізької загальноосвітньої школи № 5 підкреслила: «Шановна Ірино Миколаївно, щиро вдячна за змістовний майстер-клас. Уся інформація, що Ви подавали, є практично спрямованою і актуальною на сьогодні. Мережеві застосунки, з якими Ви нас познайомили, обов'язково буду використовувати у своїй роботі. Хотілося б продовжити співпрацю! Натхнення Вам!».
На думку координатора «Школи філологічних наук» Ірини Бакаленко, активна співпраця викладачів університету з учителями-словесниками шкіл міста є вагомим внеском у підвищення ефективності та результативності навчально-виховного процесу у закладах освіти м. Запоріжжя, у процес впровадження нових технологій навчання, забезпечення якісної, всебічної освіти та формування інтелектуальної еліти. Підсумком навчання слухачів «Школи філологічних наук» стануть сертифікати про підвищення кваліфікації, які будуть враховуватися під час проведення атестації вчителів. Представники шкіл залишили свої враження про тематичне наповнення зустрічі та організаційну складову заходу, а також висловили побажання щодо тематики наступних зустрічей на онлайн дошці, використавши онлайн інструменти на практиці.

Філологічний факультет
ФОТОГАЛЕРЕЯ:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=211396456968367

Схожі новини