Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ успішно втілюється в життя модель дистанційної форми навчання: триває постійна консультаційна підтримка всіх учасників освітнього процесу

У ЗНУ успішно втілюється в життя модель дистанційної форми навчання: триває постійна консультаційна підтримка всіх учасників освітнього процесу

У ЗНУ успішно втілюється в життя модель дистанційної форми навчання: триває постійна консультаційна підтримка всіх учасників освітнього процесу
13.04.2020 15:03 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний інститут дистанційне навчання освітній процес навчальний відділ навчальної лабораторії з інформаційного забезпечення освітнього процесу система Moodle консультація для викладачів

На сьогодні в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), зокрема в інженерному інституті, навчання триває в дистанційному режимі. Студенти своєчасно отримують нові знання, стають учасниками онлайн-занять, відбувається контроль їхніх знань та консультування, зокрема щодо роботи над написання курсових і дипломних робіт тощо. Задля цього викладачі активно використовують різноманітні засоби навчання. Це й листування зі студентами, й дистанційна перевірка виконаних робіт, а також спілкування за допомогою таких засобів комунікації, як Viber, Skype, Telegram, платформа Zoom, Moodle ZNU, сервер Cisco Webex тощо. На головній сторінці СЕЗН ЗНУ (Moodle) створено розділ рекомендацій щодо використання технологій та засобів організації освітнього процесу за дистанційною формою. Щотижнево проректору з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександру Гурі, деканам факультетів та завідувачам кафедр ЗНУ, зокрема інженерного інституту, надсилається інформація про присутність викладачів в СЕЗН ЗНУ.

При використанні нових форм освітнього процесу деякі викладачів зіштовхнулися з необхідністю отримати консультаційну допомогу з технічних питань. Тому керівництво ЗНУ подбало про те, аби зробити консультації доступними для педагогічних працівників вишу.

Як зазначає проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, «на виконання розпорядження ректора ЗНУ Миколи Фролова № 26 від 26.03.2020 “Про внесення додаткових змін до організації освітнього процесу в ЗНУ на період карантину” директора інженерного інституту Геннадія Коломойця та завідувача навчальної лабораторії з інформаційного забезпечення освітнього процесу навчального відділу Наталію Кириченко зобов’язали створити й адмініструвати на платформі Moodle ЗНУ розділ “Рекомендації щодо використання технологій та засобів організації освітнього процесу за дистанційною формою” та налагодити зворотній зв'язок із деканатами щодо поточного консультування. На сьогодні за допомогою цього розділу активно ведеться роз’яснювальна робота серед викладачів вишу, яким потрібна практична допомога у вирішенні певних технічних питань. Усі, причетні до функціонування цього розділу, докладають чимало зусиль, аби освітній процес в онлайн-форматі тривав чітко й злагоджено».

Завідувач навчальної лабораторії з інформаційного забезпечення освітнього процесу навчального відділу Наталія Кириченко відзначила, що вона завжди рада надати всі необхідні консультації викладачам в онлайн-режимі, через систему Moodle ЗНУ або телефоном. На сайті Moodle ЗНУ на головній сторінці в меню є розділ «Консультація викладачів». Саме туди надходить найбільше звернень.

Крім того, із вирішення технічних моментів користування, зокрема при втраті логіну для входу в систему Moodle ЗНУ можна надіслати листа на електронну пошту:

 (для викладачів) suprznu@gmail.com - Кириченко Наталя Володимирівна,

(для студентів інженерного інституту ЗНУ) alexvask54@gmail.com  - Василенко Олексій Володимирович,

(для студентів ЗНУ) moodle.znu@gmail.com - Савченко Тетяна Володимирівна.

Уся ця команда працює чітко й злагоджено й ладна допомогти викладачам і здобувачам освіти.

Якщо йдеться про загублений логін, то, для спрощення комунікації, варто в темі листа позначити «Забув логін»,а в тексті обов’язково вказати:

  •  Прізвище, ім'я, по-батькові українською мовою;
  •  шифр групи (студенту); 
  •  електронну адресу.

Також Наталя Кириченко, розповідаючи про консультаційну роботу, зазначила, що спершу надходило чимало питань щодо заповнення електронних журналів. До цього їх заповнювали не всі викладачі, а зараз такий варіант оцінювання знань студентів став обов’язковим. А ось використання такої форми контролю, як онлайн-тести, не викликав потреб у консультуванні, оскільки не став чимось незвичайним і новим.

Ще одною формою постійного спілкування з викладачами для Наталії Кириченко стала загальна Viber-група викладачів й адміністрації Запорізького національного університету «Мій університет». Нагадаємо, що для додавання в групу  необхідно встановити додаток Viber на свій смартфон та (або) комп'ютер і звернутися за запрошенням у групу до її дійсних учасників або за телефоном: 097-543-03-73 (адміністратор групи Вікторія Меняйло).

При цьому Наталія Володимирівна із вдячністю відзначає тих учасників групи – викладачів ЗНУ, які прагнуть допомогти своїм колегам краще зорієнтуватися в проведенні занять в онлайн-режимі. Зокрема, доцент кафедри комп’ютерних наук Олена Пшенична створила навчальне відео, яке тепер розмістили в розділі «Консультування викладачів» на сайті Moodle ЗНУ. Також колеги вдячні доценту кафедри загальної математики Ігорю Зіновєєву за  корисні та змістовні поради.

А от залучення викладачів і студентів інженерного інституту Запорізького національного університету до сервісів Cisco Webex та надання інструкцій і консультацій в онлайн-режимі здійснює доцент кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем факультету енергетики, електроніки та інформаційних технологій Наталія Петрівна Полякова, e-mail: npp@zsea.edu.ua. Моб. – +38 095 537 49 95.

Але головною системою дистанційного навчання є система СЕЗН ЗНУ, яка запроваджена в університеті. В основу програми дистанційної освіти покладено модульний принцип, що дозволяє скласти уявлення про набір модулів, на базі яких створені навчальні програми дисциплін. У кожній дисципліні, що викладається у весняному семестрі, освітянами запропоновані практичні та тестові завдання, встановлений термін їх виконання студентами. Оцінка за представлену студентами роботу фіксується в електронному журналі.

Технічну підтримку роботи студентів і викладачів в СЕЗН ЗНУ здійснює провідний інженер навчальної лабораторії інформаційного забезпечення освітнього процесу навчального відділу Олексій Володимирович Василенко (телефони: 228-75-98, e-mail: suprznu@gmail.com, e-mail: alexvask54@gmail.com).

Тож у ЗНУ створені всі умови для своєчасного й у повному обсязі проведення консультацій для науково-педагогічних працівників із будь-яких  технічних питань, пов’язаних із дистанційною формою освіти.

 

Схожі новини