Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: голова комітету Асоціації правників України з конституційного права, адміністративного права та прав людини Микита Жуков

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: голова комітету Асоціації правників України з конституційного права, адміністративного права та прав людини Микита Жуков

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: голова комітету Асоціації правників України з конституційного права, адміністративного права та прав людини Микита Жуков
13.04.2020 14:45 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». До його реалізації активно долучаються представники різних факультетів вишу. Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення й успіху випускника юридичного факультету, голови комітету Асоціації правників України з конституційного права, адміністративного права та прав людини Микити Жукова. Ось що він розповідає про свої студентські роки та побудову успішної кар’єри.

- Мене звати Микита Жуков, на сьогодні я – голова комітету Асоціації правників України з конституційного права, адміністративного права та прав людини, юрист Юридичної фірми «Василь Кісіль і Партнери», помічник-консультант народного депутата України, аспірант, юридичний радник у галузі публічних закупівель та в галузі здійснення підприємницької діяльності.

Я займаюсь як теоретичною, так і практичною юриспруденцією, надаю консультативні висновки щодо законопроєктів, проводжу науково-практичні заходи, вирішую складні юридичні питання.

Однак, 8 років тому, коли мій юридичних шлях ще тільки починався, моє перше знайомство зі світом права було, м’яко кажучи, не зовсім привітне.

У 2012 році я був зарахований на 1 курс юридичного факультету ЗНУ. Хоча «зарахований», то дуже гучно сказано. Точніше, ледь вскочив до третьої черги, ще й на контракт.

У той рік я дуже старанно готувався до зовнішнього незалежного оцінювання, дотримувався суворого режиму. Прокидався о 05:40, спати лягав не пізніше 23:00. Вільний від навчання в школі час проводив або на тренуваннях, або за читанням книг з історії України, з української мови та літератури. У мене була мета вступити на бюджет. І я це зробив. За першою хвилею абітурієнтів я вступив на бюджетну форму навчання на факультет контррозвідки Національної академії Служби безпеки України, Інституту прокуратури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого та на юридичний факультет Запорізького національного університету.

Однак, життя іноді вносить свої корективи в наші плани. Так трапилось і в тому році. У погоні за мрією, в якій дуже швидко розчарувався, я пропустив строки на подання остаточного пакету документів для зарахування за першою хвилею (на бюджет), за другою хвилею і ледь встиг у третю хвилю зарахування. Можна сказати, що мені ще сильно пощастило, що того року взагалі був зарахованим до університету.

Думками я вже був у найкращих ВНЗ, як мені тоді здавалось. А вийшло так, що почав навчатися в тому університеті, на який я не дуже-то й уваги звертав.

У перший місяць навчання психологічний стан у мене був так собі. Навчатись не дуже то й хотілось, та й складно було. Багато часу у свій перший місяць навчання я проводив на стадіоні. Єдине затишне місце, де можна було заглибитись в свої думки. В один із вечорів, сидячи на бетонній трибуні, я зрозумів, що більше не хочу, щоб за моє навчання платили батьки. Я поставив собі мету стати найкращим на факультеті та перейти на бюджетну форму навчання. Через три роки наполегливих зусиль мета була досягнута.

Захопившись навчанням, я не встиг помітити, як все те, що для мене здавалось складним у юриспруденції, поступово почало ставати зрозумілим. У юриспруденції багато чого будується на логіці, тому, осягнувши закони логіки, вчити та розуміти норми стає набагато простіше. Бувало й складно, оскільки найголовніше для мене було зрозуміти суть, а не просто завчити матеріал. Тому доводилось досить багато часу витрачати на навчання. Не бійтеся, «заучкою» я не став. Був час і на тренування, і на спілкування з друзями, і на нові знайомства, і на хобі.

Згодом я став постійним учасником засідань круглих столів, наукових конференцій. Але коли досягнув своєї мети, мені стало затісно. Тоді я поставив перед собою наступну мету, а саме – стати найкращим за межами факультету.

 Наслідком такої постановки мети стали дві перемоги на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт і перемога на Всеукраїнській олімпіаді з правознавства. До речі, конкурс студентських наукових робіт проходив у Харкові. Два рази я жив в готелі Академії правових наук. При цьому участь у подібних заходах дозволила мені познайомитись із Харковом та, навіть, полюбити його. Півдня ви витрачаєте на участь у конкурсі, а іншу половину дня та навіть цілий наступний день – на прогулянки містом, на нові знайомства й світлини. Такі моменти варті того, щоб пам’ятати їх усе життя.

Із третього курсу я почав працювати. Однієї стипендії було мені замало, та й розумів я, що потребую практичних навичок. Почав свій шлях із посади помічника юриста. На п’ятому році навчання в університеті я вирішив змінити своє робоче місце та відправився на свою другу співбесіду – до юридичної фірми «Олешко і Скрипка». Ця фірма – і досі в моєму серці. За рік роботи мої знання в юриспруденції зміцніли. Я писав позови, виступав у судах, вів клієнтів, вирішував складні та заплутані юридичні справи.

Однак, мріяв про Київ. Мені завжди здавалось, що в Києві зовсім інше життя, інший світ юриспруденції, тому й тягнуло до цього міста. У жовтні 2018 року я здійснив свою мрію та переїхав до Києва. Працювати почав на посаді юриста «Юридичної фірми «Василь Кісіль та Партнери», паралельно при цьому був помічником-консультантом депутата Київської міської ради.

Варто зазначити, що чим більше ти отримуєш, тим більше хочеш ще. Це така собі гра. Як тільки ти досягаєш однієї мети, одразу ставиш іншу. Наступною для мене метою було стати впізнаваним у світі професійної юриспруденції України та здійснити свій внесок у розвиток науки й практики. У зв’язку з цим, я став головою комітету Асоціації правників України з конституційного права, адміністративного права та прав людини. Наразі, окрім суто класичної юриспруденції, я займаюсь аналізом законопроєктів, підготовкою поправок та пропозицій до них. Проводжу наукові заходи, спілкуючись і знайомлячись при цьому з багатьма видатними юристами, вченими, правниками. Звичайно, що й така діяльність не є межею мрій. Адже ще так багато нескорений правових вершин.

Саме тут, у Києві, я осягнув те, що, насправді, 8 років тому я не ледь вскочив до потягу під назвою «юридичний факультет ЗНУ», який, на той час, я недооцінював, а отримав шанс навчатися в кращому місці. Я розумію, що такі висловлювання можуть здатися іронією, однак це не так. Я пишаюсь тим, що я родом із Запоріжжя, і що мій рідний університет – це ЗНУ. Юридичний факультет ЗНУ вважаю потужною «кузнею фахівців». І сьогодні, при нагоді, під час спілкування з людьми, неодмінно згадую про те, звідки я та хто став моїм провідником у світ права. І, повірте, яку ж гордість відчуваю, коли юристи, правники та вчені починають дедалі частіше ставити мені запитання: «Що Запорізька школа права думає про ті або ті питання?».

Ви самі створюєте свій світ. Тож саме вам вирішувати, чим для вас є університет – провідником у світ науки та практики, можливістю стати фахівцем або ж сірим місцем, де нічому вас навчити не можуть.

Ставте великі цілі перед собою та досягайте їх. Адже іноді люди навмисно ставлять маленькі цілі лише через те, що досягнути їх набагато простіше, ніж великі. Шукайте у складнощах можливість, а у помилках – досвід, і тоді ви станете тим, ким хочете, а не тим, ким вас хочуть бачити інші.

 

Схожі новини