Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти й аспіранти ЗНУ – учасники міжнародних програм розповідають про навчання під час карантину в Італії

13.04.2020 14:45 ZNU Zaporizhzhia National University Відділ міжнародних зв’язків Факультет іноземної філології Історичний факультет Програми академічного обміну Навчання за кордоном Карантин

Серед студентів й аспірантів Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) чимало тих, хто користується всіма можливостями академічної мобільності, із задоволенням навчається чи проходить стажування за кордоном. І сьогодні серед здобувачів вищої освіти в ЗНУ є ті, хто перебувають за кордоном, на базі іноземних закладів вищої освіти. Начальник відділу міжнародних зв’язків вишу Аліна Осаул надала інформацію, як триває закордонне навчання наших студентів в умовах карантину.

Студентка 3 курсі історичного факультету Марія Кузнєцова та 1 курсу магістратури факультету іноземної філології Ганна Нетреба перебувають на навчанні в м. Фоджа (Італія). Ось що розповідають студенти про своє перебування в цій країні:
- Відвідати Італію – мрія, яка здається дуже дивовижною, а мрія про навчання в Італії – взагалі щось неможливе. Але наразі, знаходячись 2 місяці в Італії, ти розумієш, що все можливо, а програма Erasmus + неймовірна платформа для цього.
Перша дні були дуже важкі: тричі загубились у місті, шукаючи головний офіс університету; намагались знаходити спільну мову з викладачами, які розуміють лише італійську і не розуміли, куди зникає більша частина людей і чому все зачиняється у період з 13.00 до 17.00 – у години сієсти. Перший місяць пройшов у постійній метушні – оформлення документів, що розтягнулось на декілька тижнів; отримання розкладу пар, що також виявилось певним челенджем, і перше знайомство з італійською мовою на парах із викладачем, де ти зустрів таких самих студентів, як і ти, які приїхали за програмою Erasmus з усіх країн не лише з Європи, а й з усього світу. На наше здивування виявилось, що наразі в академічному обміні приймає участь велика група студентів з Туреччини, і навіть студентів з Ірану.
Трохи звикнувши до місцевого колориту, розумієш, яка насправді тут незвичайна культура й атмосфера, і хоч основна наша увага була сфокусована на навчання, яке виявилось непростим, бо майже всі пари були італійською, ми з радістю досліджували найближчі історичні місця та мальовничні куточки природи.
Ситуація змінилась із початком пандемії: спершу на вулицях почали з’являтись люди в масках, потім стали відмінятись фестивалі, закриватись кав’ярні, а потім прийшовши на заняття італійської, ми дізнались, що з понеділка зачиняються і університети. Ми постійно повторювали собі, що знаходимось на півдні, і навряд чи перебуваємо під великою загрозою, але на душі було неспокійно.
Офіційний карантин суцільної ізоляції розпочався з 15 березня, змушуючи нервувати наших родичів, викладачів та друзів, які, не в змозі щось зробити, писали кілометрові повідомлення, де йшлося про те, що вони хвилюються про нас. Але, просидівши в чотирьох стінах уже більше місяця можемо сказати, що підтримуючи правила карантину – виходячи на вулицю в масках і в рукавичках, не виходити без необхідності на вулицю, все буде добре. Ну, а ми тим часом продовжуємо навчатись, звикаючи до дистанційного навчання та онлайн проведення лекцій, що виявляється доволі цікавою знахідкою.
Тому ми щиро передаємо вітання з Італії і віримо в найкраще!

А ось які враження від перебування зараз у цій країні в аспірантки 2 року навчання спеціальності 035 «Філологія» Анни Толматової, яка перебуває на стажуванні в Університеті м. Фоджа (Апулія, Італія):
- За умовами проекту Erasmus+ KA107 я почала проходити стажування у міжнародному відділі Університету м. Фоджа з 1 березня 2020 року. На жаль, незабаром в Італії спалахнула епідемія Covid-19. У країні було оголошено надзвичайний стан і запроваджено карантин.
На разі ситуація у м. Фоджа (південь Італії) залишається стабільною. Усі громадяни, безумовно, дотримуються усіх правил, оголошених у країні на початку карантину. За останніми повідомленнями, ситуація починає покращуватися – збільшується кількість людей, які одужали, а рівень смертності падає.
Міжнародний відділ Університету м. Фоджа постійно підтримує зв'язок з усіма студентами програм міжнародного обміну та інформує їх про події та подальший план дій. Що ж мене, то я продовжую проходити своє стажування онлайн. На разі, я вчуся працювати з міжнародними проектами Erasmus+ та з вхідною і вихідною документацією, пов’язаною з ними.
Також для студентів програм міжнародного обміну були організовані заняття з італійської мови. Тричі на тиждень, за допомогою платформи E-Learning, ми маємо можливість відвідувати їх у режимі онлайн. Щиро сподіваюся, що скоро ця епідемія закінчиться й ми повернемося до нормального життя
.
Співробітники відділу міжнародних зв’язків ЗНУ під керівництвом його начальника Аліни Осаул постійно стежить за тим, як у цей нелегкий час ведеться нашим студентам за кордоном, усі учасники міжнародних програм академічного обміну перебувають у центрі уваги керівництва університету. Про кожного з них турбуються викладачі та однокурсники. Колектив ЗНУ бажає всім учасникам програм академічної мобільності швидкого завершення карантину й продовження успішного навчання чи стажування в обраному іноземному виші.