«Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускник математичного факультету, професор кафедри програмної інженерії Сергій Чопоров

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) успішно реалізується проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». Цей важливий профорієнтаційний захід розпочався за ініціативи співробітників відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування. І черговий його матеріал присвячений розповіді про роки навчання у виші (2002-2007 рр.) за спеціальністю «прикладна математика» та про наукову кар’єру професора кафедри програмної інженерії математичного факультету ЗНУ Сергія Чопорова.
- Сергію Вікторовичу, розкажіть, будь ласка, як Ваші студентські роки стали стартом до Вашого подальшого успіху? Чим саме (якими видами діяльності) ви цікавились під час навчання у виші? Чому надавали перевагу: громадській роботі, самоврядуванню, самодіяльності, спортивним змаганням, участі в олімпіадах та конкурсах, участі в наукових заходах?
- Студентське життя – це, перш за все, свобода, яка виявляється у всіх моментах: можливості самостійно формувати власний режим дня, в оточенні, подіях, досягненнях. Мабуть, перший мій конкурс – «Дозвольте представитися» – змагання першокурсників із різними артистичними номерами. Ми з одногрупниками на цьому конкурсі виступали з невеликим театральним номером… Далі були й спортивні змагання (я грав у футбол і баскетбол), і олімпіади (я був спочатку учасником, а потім капітаном команди з розробки програмного забезпечення), і наукові заходи (добре пам’ятаю мою першу поїздку на студентську наукову конференцію у Львівський національний університет), і участь у створенні наукового товариства студентів ЗНУ…
- Який, на Вашу думку, Ваш поточний найкращій результат, тобто, що Ви (або Ваше оточення) вважаєте найбільшим успіхом?
- Мабуть, найбільшим моїм досягненням на момент написання цих рядків є захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук.
- Які можливості – власні та ті, що надає ЗНУ, – на Вашу думку, сприяють досягненню успіху?
- Можливість самому будувати власну життєву траєкторію та гарний університетський колектив найбільше сприяють цьому.
- Які Ваші побажання студентам й абітурієнтам, які ще шукають власні шляхи?
- Не бійтеся робити помилки. Адже тільки той, хто іде шляхом не зупиняючись через помилки, досягне успіху.
- Дякуємо Вам, Сергію Вікторовичу, за цікаву й змістовну розмову!