Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускниця факультету іноземної філології, керівниця PR-відділу IT-компанії MacPaw Юлія Петрик

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускниця факультету іноземної філології, керівниця PR-відділу IT-компанії MacPaw Юлія Петрик

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускниця факультету іноземної філології, керівниця PR-відділу IT-компанії MacPaw Юлія Петрик
15.04.2020 13:15 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології відділ до університетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Істрія успіхів випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ», розпочатого за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування. І черговий його матеріал присвячений розповіді про успішну побудову кар’єри Юлії Петрик, яка свого часу закінчила факультет іноземної філології тоді ще Запорізького державного університету, а на сьогодні керівниця PR-відділу IT-компанії MacPaw. Ось що розповідає про роки навчання та шлях до успіху сама Юлія:

- Мене звати Юлія Петрик, хоча в університеті я навчалася під дівочим прізвищем, а сам університет у ті часи мав статус державного. Я вступила в Запорізький університет на факультет іноземної філології у 1998 році без іспитів, оскільки стала переможницею олімпіади, яку того року як експеримент проводив наш університет. У ній взяли участь 170 учасників, я стала переможницею й була зарахована на факультет іноземної філології Запорізького державного університету без вступних іспитів. Попереду мене чекали 5 років навчання новій професії та вивчення найулюбленішої мови — англійської.

Після закінчення вишу я отримала червоний диплом викладача англійської та німецької мов. Я тоді не уявляла, що англійська буде не тільки мене супроводжувати у кар’єрі, а стане моєю найприбутковішою інвестицією, а до викладання я згодом повернуся, але вже для іншої дисципліни. 

Потім отримала другий диплом магістра з маркетингу вже у Києві, куди переїхала після закінчення Запорізького державного університету.

Озираючись на початок кар’єри, я можу точно сказати, що завжди англійська мова «годувала» мене: я викладала англійську у школі, читала бізнес-англійську на курсах, писала тексти для сайтів.

Сьогодні я працюю в успішній ІТ-компанії з України — MacPaw. Наша компанія розробляє власні програми для комп’ютерів Apple та для iPhone. У її продукції – мільйони користувачів у всьому світі, у кожній країні, хоча офіс знаходиться саме в Києві. Цікаво, що програми нашої компанії встановлені на кожному 5-ому Макінтоші у світі. Компанія MacPaw відома далеко за межами України, і саме завдяки їй деякі гіки знають про нашу країну. В офісі MacPaw розташований легендарний музей раритетної техніки Apple.

У компанії я відповідаю за міжнародний PR та комунікацію з міжнародними медіа. Щодня спілкуюся з іноземними журналістами та лідерами думок, часто відвідую міжнародні конференції. Ви, мабуть, всі дивилися презентації нових айфонів Тімом Куком? Це саме та подія, на якій в залі сиджу я та мої колеги-інженери з MacPaw. 

Звичайно, що робоча мова мого спілкування — англійська, і мій день може розпочатися з листування з японськими партнерами, а закінчитися обміном повідомлень з журналістом із Канади. Ми з командою можеми готувати подію у Мексиці та паралельно вести переговори про виступ у Португалії. Технології та англійська переконали мене, що світ немає кордонів та перешкод.

Останні три роки я викладаю міжнародний PR на офлайн та онлайн-курсах. Цікаве спостереження полягає в тому, що для опанування професії PR до мене найчастіше приходять саме філологи. Знання мови відкриває двері у світ сучасних професій, особливо затребуваних сьогодні в ІТ: копірайтер, контент-менеджер, піарник або маркетолог.

Світ сьогодні дає надзвичайні можливості розвитку та самовдосканалення. Я чесно заздрю тим можливостям, які мають студенти зараз. У вас немає обмеження у доступі до інформації, ви можете вчитися на онлайн-курсах або подорожувати без перешкод. 

Ви навіть можете спробувати податися у чудову компанію MacPaw на стажування, яке ми влаштовуємо щоліта, щоб студенти мали змогу вчитися на реальних проектах. Подати заявку можна після 16-го квітня. Студентські роки – чудовий час для пошуку нових знань та можливостей!

 

Підкаст за участю Юлії можна переглянути за покликанням:

https://soundcloud.com/bookinbagaudiolab/globalpr


Варто відзначити, що компанія MacPaw запрошує студентів ЗНУ на стажування. Термін подачі заявок - до 24 травня. Більше інформації - за покликанням:
https://macpaw.com/internship?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=msi2020&fbclid=IwAR0i3Iz8IDG5cG7-x0W95jfWAiirl1kqFoX27DjqrRz09u1rPiHhSdBmzA4

 

Схожі новини