Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студент філологічного факультету Олександр Смирнов – переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із української мови та літератури

15.04.2020 14:00 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет студентська наука Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт перемога

На початку квітня 2020 року на факультеті української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся підсумковий етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови, літератури (з методикою їх викладання). Галузева конкурсна комісія з української літератури забезпечила рецензування 37 студентських наукових робіт. Претендентами на нагородження комісія визнала 11 авторських робіт. Дипломом І ступеня відзначено 2 конкурсанти, ІІ ступеня – 3, ІІІ ступеня – 6. Приємно відзначити, що серед переможців – студент філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Олександр Смирнов.

Студент ЗНУ був нагороджений дипломом І ступеня за роботу «Авторський універсум лірики Марини Брацило» (науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент Валентина Ніколаєнко).

Олександр стверджує, що його зацікавила творчість Марина Брацило через те, що вона теж була запоріжанкою, навчалася в ЗНУ на філологічному факультеті. Цьогоріч, згідно з рішенням Кабінету Міністрів України про запровадження карантину, підсумки конкурсу підбили за результатами першого етапу ІІ туру.

Олександр Смирнов минулого року теж був учасником змагання серед філологів та майбутніх учителів-словесників, тому поділився торішніми враженнями: «Взявши участь у цьому конкурсі, я хотів привернути увагу наукових кіл до поетичного таланту нашої землячки Марини Брацило (вона – запоріжанка – наймолодший член НСПУ на момент вступу за всю історію існування цього творчого об’єднання). Про неї в контексті українського постмодернізму, як на мене, треба говорити чи не найперше, зважаючи на рівень віршів. Очевидно, із поставленим завданням я впорався: опісля доповіді та й навіть після закінчення конкурсу уманчани та гості з інших областей розпитували про життя й поетичний доробок письменниці дуже активно, а це – індикатор того, що презентація роботи пройшла успішно».

Для юнака такі наукові конкурси – це можливість саморозвитку. Очевидно, саме через таку мотивацію він досягає значних успіхів у всьому, за що береться.

Талановитий четвертокурсник вже не вперше поповнює скарбничку нагород філологічного факультету. Це саме він став абсолютним переможцем Всеукраїнської студентської олімпіади, здобув перемогу в ІХ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, посів 3 місце в номінації «Поезія» Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони», також Олександр – переможець в номінації «Студент – вчений року» в університетському етапі конкурсу «Студент року-2019» та виборов перемогу в обласному змаганні для обдарованої молоді у галузі науки в 2019 році.

Колектив філологічного факультету, звертаючись до Олександра, зазначає, що його представники «пишаються здобутками таких талановитих студентів та вірять, що Ваші плани, мрії та задуми будуть такими ж успішними, як і ця перемога в науковому конкурсі! Удачі в подальших змаганнях, підтримки рідних і близьких, оптимізму й внутрішньої впевненості!».