Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі кафедри менеджменту організацій та управління проєктами інженерного інституту активно впроваджують дистанційне навчання

В умовах карантину дистанційне навчання дає можливість кожному учаснику навчального процесу навчати та навчатися на відстані за допомогою сукупності сучасних інформаційних технологій. Однією з таких систем є система електронного забезпечення Moodle, яка вже п’ять років успішно використовується в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Системою Moodle ZNU, платформою Zoom, кросплатформним месенджером Viber, додатком-месенджером Telegram і іншими системами комунікації активно користуються викладачі кафедри менеджменту організацій та управління проєктами інженерного інституту ЗНУ. Проводяться онлайн лекційні заняття, щотижня відбуваються практичні заняття, де студенти захищають кейси та роблять гарні тематичні доповіді тощо. Викладачі кафедри активно використовують платформу Zoom для того, щоб проводити відеолекції, бо студентам це цікаво. Зокрема, доцентом кафедри Олександром Бабичем вже імплементовано вісім відеолекцій на Moodle ZNU та запрограмоване два тестування студентів на травень місяць. А для тих студентів, які з певних причин не пройшли 1-е тестування (за 1-й напівсеместр), тиждень тому в Moodle вже був проведений додатковий етап, яким скористались 5 студентів денного відділення та 3 студенти заочного відділення. Через місяць, після завершення запланованого курсу лекцій, відповідно до розкладу, на студентів чекає друге, вже фінальне тестування в Moodle. Усі студенти можуть на практичних заняттях побачити свої бали у зведеній таблиці.

Як зазначив Олександр Борисович, наявність відеоматеріалів онлайн сприяє підвищенню освітньої активності не тільки у сумлінних студентів, а й у тих, які зазвичай не дуже відповідально ставляться до навчання. Студенти переглядають відеозаписи лекцій навіть у вихідні дні, тобто навчальний процес став більш ефективним. Крім того, студенти можуть навчатися, навіть знаходячись за кордоном. Приємно зазначити, що можливістю переглядати такі відеолекції зацікавилися й випускники кафедри минулих років.

Ще одним позитивним моментом, про який часто говорять самі студенти, є те, що вони можуть слухати лекцію стільки разів, скільки їм потрібно, у будь-який час, частково або в повному обсязі. Як показує статистика перегляду лекційних матеріалів, відвідувань занять тощо, помітно активізувалися й студенти заочного відділення. Це зайвий раз демонструє позитивні моменти дистанційної форми навчання особливо в умовах карантину.

Інженерний інститут