Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До уваги абітурієнтів: відповіді на найактуальніші питання щодо вступу-2020

До уваги абітурієнтів: відповіді на найактуальніші питання щодо вступу-2020

До уваги абітурієнтів: відповіді на найактуальніші питання щодо вступу-2020
17.04.2020 15:57 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування День відкритих дверей відповіді на запитання абітурієнтів вступ-2020

Напередодні і під час проведення дня відкритих дверей Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), який відбувся в онлайн-форматі, надійшло багато запитань від цьогорічних абітурієнтів щодо особливостей вступу. Представники адміністрації університету, працівники приймальної комісії, відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування й інших структурних підрозділів ЗНУ підготували відповіді на питання вступників.

Оскільки питань надійшло дуже багато, то відповідати на них ми будемо блоками. Сьогодні опублікуємо відповіді на загальні питання щодо особливостей вступної кампанії 2020 року.

У сертифікатах ЗНО повторюються деякі факультети кілька разів (бюджетна форма і небюджетна) предмети деякі відрізняються. Як це розрізняти?

Перелік сертифікатів ЗНО для вступу до ЗНУ у 2020 році наведено  на сайті Приймальної комісії ЗНУ за посиланням https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/02-sertifikati-zno/. Наприклад, Ви обираєте освітню програму 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), в таблиці вказано, що за цією освітньою програмою  відрізняються  предмети ЗНО на бюджетну пропозицію і на небюджетну пропозицію. Тобто, якщо Ви плануєте вступати на бюджет, то Ви обираєте предмети ЗНО, що вказані на бюджетній пропозиції, а саме   1) українська мова та література; 2) біологія; 3) хімія або математика;  якщо Ви плануєте вступати виключно на контракт, то Ви обираєте предмети ЗНО, що вказані на небюджетній пропозиції, а саме 1) українська мова та література; 2) біологія; 3) історія України або географія.

 

Дата подачи документов, количество мест на бюджет

Якщо терміни вступної кампанії будуть змінені, у зв’язку з карантином, то орієнтовані  терміни, визначені МОН України (Варіанти проведення ЗНО та вступної кампанії) наведено на сайті Приймальної комісії ЗНУ за посиланням  https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/04-etapi-vstupnoji-kampaniji-bakalavr/.

Щодо кількості бюджетних місць, ця інформація буде відома в червні на сайті Приймальної комісії ЗНУ за посиланням https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/obsyag-derzhavnogo-zamovlennya-2016/.

 

Меня интересует цена обучения, есть ли места на бюджет. И есть ли какие-то привилегии по поводу того, что я переселенка ?

1)  Інформація щодо вартості навчання для вступу на ступінь бакалавра у 2020 році буде відома в травні місяці. З вартістю навчання у 2019 році можна ознайомитись на сайті Приймальної комісії ЗНУ за посиланням https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/08-vartist-navchannya-bakalavr/.

2)  Інформація щодо освітніх програм, на які буде здійснюватись вступ на місця державного замовлення, вказана на сайті Приймальної комісії ЗНУ за посиланням https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/02-sertifikati-zno/, обсяги державного замовлення за освітніми програмами будуть відомі в червні місяці.

3)  Для внутрішньо переміщених осіб вступ здійснюється на загальних підставах, тобто складається ЗНО, подається електронна заява на вступ. У період вступної кампанії (відповідно до Правил прийому) подаються пільгові документи до юридичного відділу, який буде працювати разом з Приймальною комісією, тобто Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

У випадку, якщо вступник не вступає на бюджет самостійно, він може претендувати на додаткове місце державного замовлення.  Запит на додаткові місця державного замовлення готується Приймальною комісією університету до  МОН України. Що стосується виділення   додаткового місця державного замовлення МОН  України, то це не 100%, що місце буде виділено.

В п.14 розділу VІІІ  Правил прийому до ЗНУ в 2020 році «Спеціальні умови участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти у ЗНУ» наведено: «14. Можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення в порядку, передбаченому Правилами прийому, якщо вони зараховані на навчання за іншими джерелами фінансування на відкриту або фіксовану (закриту) конкурсну пропозицію:

особи, які є внутрішньо переміщеними особами відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

 

Можно ли на контракте проводить оплату ежемесячно, а не за пол года? Сколько будет бюджетных мест на специальность Экология?)

1)  Так, оплату можна здійснювати на контракті щомісячно.

2)  Кількість бюджетних місць буде відома в червні місяці, можна буде ознайомитися за посиланням на сайті Приймальної комісії https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/obsyag-derzhavnogo-zamovlennya-2016/.

 

Если у меня нет сто баллов, то я могу сдать в ЗНУ или нет сдать ЗНО+фаховый предмет

Для вступу на освітній ступінь  бакалавра на основі ОКР молодшого спеціаліста обов’язкове ЗНО з української мови і літератури. А для спеціальностей 051 Економіка, 071 Облік і оподаткування, 072 Фінанси, банківська справа та страхування, 073 Менеджмент, 075 Маркетинг, 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність,  281 Публічне управління та адміністрування – ЗНО з математики (на контракт можливо замість сертифікату ЗНО з математики подати сертифікат ЗНО з історії України).

Якщо у Вас немає ЗНО, то його треба складати в 2020 році, в ЗНУ Ви складаєте тільки фахове випробування.

 

Переноситься вступна кампанія?

Терміни вступної кампанії вказані на сайті Приймальної комісії ЗНУ за посиланням https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/13-etapi-vstupnoji-kampaniji-bakalavr-2-3-kurs/, можливі зміни в термінах вступної кампанії та ЗНО за посиланням https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/04-etapi-vstupnoji-kampaniji-bakalavr/.

 

Коли відбудеться прийом абітурієнтів?

Терміни вступної кампанії на основі молодшого спеціаліста вказані на сайті Приймальної комісії ЗНУ за посиланням https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/13-etapi-vstupnoji-kampaniji-bakalavr-2-3-kurs/, можливі зміни в термінах вступної кампанії та ЗНО за посиланням https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/04-etapi-vstupnoji-kampaniji-bakalavr/

 

Мотиваційний лист як складова конкурсного балу у цьому році буде введено? Якщо він буде введений, то хто його перевірятиме? І які будуть критерії оцінювання?

Ні, у 2020 році не передбачено подання до Приймальної комісії ЗНУ мотиваційного листа.

 

Пільги на вступ.

Розділом VІІІ Правил прийому до ЗНУ в 2020 році  «Спеціальні умови участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти у ЗНУ»  передбачено категорії осіб,  які  користуються  спеціальними  умовами  участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти у ЗНУ, а саме:

Спеціальними умовами участі у конкурсному відборі під час вступу для здобуття вищої освіти у ЗНУ на основі повної загальної середньої освіти є:

– зарахування за співбесідою;

участь у конкурсному відборі за іспитами та / або квотою-1, квотою-2.

На сайті розміщено 10 головних особливостей вступу до ЗНУ в 2020 році https://www.znu.edu.ua/ukr/pk,  зверніть увагу на 10-тий пункт, в ньому вказано особи, які вступають за квотами 1,2.

Правила прийому до ЗНУ у 2020 році  розміщені за посиланням https://web.znu.edu.ua/pk/normativni-dokumenti-vstupnoji-kampaniji/.

 

Які потрібно мати сертифікати на гуманітарні спеціальності

Перелік предметів ЗНО вказано  в таблиці на сайті Приймальної комісії за посиланням https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/02-sertifikati-zno/.

 

Чи відомо приблизно, які предмети потрібно буде здавати на ЗНО і скільки у 2021 році?

Поки що ні, Умови прийому в 2021 році до закладів вищої освіти будуть оприлюднені в жовтні 2020 року.

 

Які умови вступу на бюджет? Якщо платне навчання то скільки коштує річне навчання?

З особливостями вступу до нашого університету Ви можете ознайомитися на сайті за посиланням https://www.znu.edu.ua/ukr/pk.

 1. Вступники можуть подати до п’яти заяв на будь-які спеціальності на освітній ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти на місця державного замовлення.
 2. 125 – мінімальний конкурсний бал для вступу на освітній  ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти на місця державного замовлення.
 3. 140 – мінімальний конкурсний бал для вступу на ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти  на спеціальності  081 Право, 281 Публічне управління та адміністрування, 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії.

Інформація щодо вартості навчання у 2020 році буде відома в травні місяці. З вартістю навчання у 2019 році можна ознайомитись на сайті Приймальної комісії ЗНУ за посиланням https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/08-vartist-navchannya-bakalavr/.

 

Які деталі вступної компанії?

З особливостями вступу до нашого університету Ви можете ознайомитися на сайті за посиланням https://www.znu.edu.ua/ukr/pk.

 1. Вступники можуть подати до п’яти заяв на будь-які спеціальності на освітній ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти на місця державного замовлення.
 2. Приймаються сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку з англійської, німецької, французької або іспанської мов із сертифікатів 2018–2020 років.

3. 100 – мінімальна кількість балів по кожному предмету ЗНО для вступу на контрактну форму навчання; 125 – мінімальний конкурсний бал для вступу на освітній  ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти на місця державного замовлення.

 1. 140 – мінімальний конкурсний бал для вступу на ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти  на спеціальності  081 Право, 281 Публічне управління та адміністрування, 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії.

 

Які є особливості при вступі дітям-сиротам при вступі? Чи можливо отримати кімнату в гуртожитку безкоштовно?

1. Відповідно до розділу VІІІ.  Правил прийому до ЗНУ «Спеціальні умови участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти у ЗНУ»: Проходять вступні випробування у формі вступних іспитів (замість зовнішнього незалежного оцінювання)  та в разі отримання кількості балів за кожний з іспитів не менше ніж встановлений ЗНУ мінімальний рівень допускаються до участі в конкурсному відборі під час вступу для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти або освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа. Особи цих категорій беруть участь у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів 2020 року зовнішнього незалежного оцінювання 2018 – 2020 років з англійської, французької, німецької, іспанської мов, 2017 – 2020 років - з інших предметів (у будь-яких комбінаціях за їх вибором). Якщо такі особи допущені до конкурсного відбору на відкриту або фіксовану (закриту) конкурсну пропозицію на основі повної загальної середньої освіти, вони беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-1 на місця державного або регіонального замовлення (крім випадку, коли в заяві зазначено: «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та / або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення»). Також, у період вступної кампанії (відповідно до Правил прийому)  подаються пільгові документи до юридичного відділу, який буде працювати разом з Приймальною комісією. У випадку, якщо вступник не вступає на бюджет самостійно, він може претендувати на додаткові місця державного замовлення.  Запит на додаткові місця державного замовлення готується Приймальною комісією університету до  МОН України.  Що стосується виділення додаткового місця державного замовлення МОН  України, то це не 100%, що місце буде виділено.

2. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 року № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами і іншими установами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності» та пп. 4.5, 4.19 Колективного договору Запорізького національного університету, укладеного між адміністрацією ЗНУ та профспілковим комітетом на 2017-2022 роки проживають безоплатно в гуртожитках університету діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також особи з їх числа. Відповідно до закону України від 22.10.1993 № 3552-12 «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 975 «Порядок та умови надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійно-технічної та вищої освіти» та наказу від 10.01.2017 № 01 «Про пільгову оплату за проживання в студентських гуртожитках» безоплатне проживання в гуртожитку Запорізького національного університету надається студенту, який(-а) є дитиною військовослужбовця Збройних Сил України, який брав безпосередню участь в антитерористичній операції та помер внаслідок поранення, одержаного під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення.

 

Скажіть, будь ласка, про деталі вступної компанії є якісь остаточні рішення?

З особливостями вступу до нашого університету Ви можете ознайомитися на сайті за посиланням https://www.znu.edu.ua/ukr/pk.

 1. Вступники можуть подати до п’яти заяв на будь-які спеціальності на освітній ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти на місця державного замовлення.
 2. Приймаються сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку з англійської, німецької, французької або іспанської мов із сертифікатів 2018 – 2020 років.
 3. 125 – мінімальний конкурсний бал для вступу на освітній  ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти на місця державного замовлення.
 4. 140 – мінімальний конкурсний бал для вступу на ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти  на спеціальності  081 Право, 281 Публічне управління та адміністрування, 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії.

Якщо терміни вступної кампанії будуть змінені у зв’язку з карантином, то орієнтовані  терміни проведення вступної кампанії наведено на сайті Приймальної комісії ЗНУ за посиланням https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/04-etapi-vstupnoji-kampaniji-bakalavr/.

 

Який прохідний бал?

100 – мінімальна кількість балів по кожному предмету ЗНО для вступу на контрактну форму навчання;

125 – мінімальний конкурсний бал для вступу на освітній  ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти на місця державного замовлення.

140 – мінімальний конкурсний бал для вступу на ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти  на спеціальності  081 Право, 281 Публічне управління та адміністрування, 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії.

 

Как вступительная компания будет проходить в этом году?

З особливостями вступу до нашого університету Ви можете ознайомитися на сайті за посиланням https://www.znu.edu.ua/ukr/pk.

 1. Вступники можуть подати до п’яти заяв на будь-які спеціальності на освітній ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти на місця державного замовлення.
 2. Приймаються сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку з англійської, німецької, французької або іспанської мов із сертифікатів 2018 – 2020 років.
 3. 125 – мінімальний конкурсний бал для вступу на освітній  ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти на місця державного замовлення.
 4. 140 – мінімальний конкурсний бал для вступу на ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти  на спеціальності  081 Право, 281 Публічне управління та адміністрування, 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії.

Якщо терміни вступної кампанії будуть змінені у зв’язку з карантином, то орієнтовані  терміни проведення вступної кампанії наведено на сайті Приймальної комісії ЗНУ за посиланням https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/04-etapi-vstupnoji-kampaniji-bakalavr/.

 

Чи будуть пільги при вступі для дітей учасників АТО?

Вступ здійснюється на загальних підставах, тобто складається ЗНО,  подається електронна заява на вступ.  У період вступної кампанії  (відповідно до Правил прийому)  подаються пільгові документи до юридичного відділу, який буде працювати разом з Приймальною комісією, тобто Посвідчення УБД, довідка про безпосередню участь, свідоцтво про народження особи, яка вступає. 

У випадку, якщо вступник не вступає на бюджет самостійно, він може претендувати на додаткові місця державного замовлення. Запит на додаткові місця державного замовлення готується Приймальною комісією університету до  МОН України.

Що стосується виділення додаткового місця державного замовлення МОН  України, то це не 100%, що місце буде виділено.

Посилання до Правил прийому ЗНУ в 2020 році наведені нижче.

1) Відповідно  до п.13 розділу VІІІ.  Правил прийому до ЗНУ в 2020 році «Спеціальні умови участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти у ЗНУ» «13. Можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення в порядку, передбаченому цими Правилами прийому, якщо вони зараховані до ЗНУ на навчання за іншими джерелами фінансування на відкриту або фіксовану (закриту) конкурсну пропозицію: діти осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

 

Изменится ли цена за обучение?

Інформація щодо вартості навчання для вступу на ступінь бакалавра у 2020 році буде відома в травні місяці. З вартістю навчання у 2019 році можна ознайомитись на сайті Приймальної комісії ЗНУ за посиланням https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/08-vartist-navchannya-bakalavr/.

 

Скільки балів я повинна набрати, щоб вступити на бюджет? 2.Коли почнеться вступна компанія?

1) 125 – мінімальний конкурсний бал для вступу на освітній  ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти на місця державного замовлення.

140 – мінімальний конкурсний бал для вступу на ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти  на спеціальності  081 Право, 281 Публічне управління та адміністрування, 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії.

1)  Скоріше за все, терміни вступної кампанії будуть перенесені через карантин, тому слідкуйте за новинами сайту Приймальної комісії ЗНУ за посиланням https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/04-etapi-vstupnoji-kampaniji-bakalavr/, також за цим посиланням вже розміщено Варіанти проведення ЗНО та вступної кампанії у 2020 році. 

 

Чи будуть пільги при вступі для дітей учасників АТО?

Вступ здійснюється на загальних підставах, тобто складається ЗНО,  подається електронна заява на вступ.  У період вступної кампанії  (відповідно до Правил прийому)  подаються пільгові документи до юридичного відділу, який буде працювати разом з Приймальною комісією, тобто Посвідчення УБД, довідка про безпосередню участь, свідоцтво про народження особи, яка вступає. У випадку, якщо вступник не вступає на бюджет самостійно, він може претендувати на додаткові місця державного замовлення. Запит на додаткові місця державного замовлення готується Приймальною комісією університету до  МОН України. Що стосується виділення додаткового місця державного замовлення МОН  України, то це не 100%, що місце буде виділено. Відповідно  до п.13 розділу VІІІ.  Правил прийому до ЗНУ в 2020 році 13. «Спеціальні умови участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти у ЗНУ» Можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення в порядку, передбаченому цими Правилами прийому, якщо вони зараховані до ЗНУ на навчання за іншими джерелами фінансування на відкриту або фіксовану (закриту) конкурсну пропозицію: діти осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

 

Коли треба подавати документи?

Якщо терміни вступної кампанії будуть змінені, у зв’язку з карантином, то орієнтовані  терміни проведення вступної кампанії та ЗНО, встановлені МОН України наведено на сайті Приймальної комісії ЗНУ за посиланням https://web.znu.edu.ua/pk/bakalavrat/04-etapi-vstupnoji-kampaniji-bakalavr/.

 

У цьому році можна подавати 5 заяв на бюджет на будь-які спеціальності. Чи можна подати 5 заяв до ЗНУ та 5 заяв до Інженерного інституту? Чи треба подавати 5 заяв загалом?

Вступники можуть подати до п’яти заяв на будь-які спеціальності на освітній ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти на місця державного замовлення. Тобто 5 заяв загалом.

 

У наступних новинах ми опублікуємо відповіді на інші запитання цьогорічних вступників. Також відповіді на багато питань прозвучали під час прямого транслювання дня відкритих дверей. Із нею можна ознайомитись за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=kzEsqoD7lfw

 

 

 

 

Схожі новини