
Карантин – це не проблема, а можливість використання як традиційних, так й інформаційно-комунікаційних технологій для проведення профорієнтаційної роботи. Попри відсутність можливості шкільних зустрічей з абітурієнтами та особливості карантинного періоду, профорієнтаційна робота викладачів філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжується.
На запрошення педагога-організатора Наталії Гремякіної та класних керівників випускних класів Олени Ракши та Віти Баші доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко зустрілася з учнями випускних класів КЗ «Дніпрорудненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Світоч». І навіть карантин не став на заваді, адже для зустрічі була обрана актуальна для сьогодення школярів тема про особливості ЗНО, підготовку до державної підсумкової атестацій й зовнішнього незалежного оцінювання й до вступної кампанії. А відбувалась зустріч з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема сервісу для організації онлайн-конференцій та відеозв’язку Zoom. Організаторами була проведена необхідна підготовча робота: надано інструкції щодо реєстрації та підключення до сервісу Zoom, а напередодні зустрічі – пробне підключення.
Програма для миттєвого зворотного зв’язку Mentimeter дозволила спікеру онлайн зустрічі одразу включити випускників у роботу: школярі визначили свій настрій та створили онлайн «хмарки слів» із власних асоціацій «Що для них є ЗНО», «Яку спеціальність та заклад вищої освіти для її здобуття вони хочуть обрати?»
Підготовка до державної підсумкової атестації, етапи та особливості зовнішнього незалежного оцінювання та вступу до закладів вищої освіти у 2020 році стали предметом обговорення: терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році (два варіанти від Міністерства освіти та науки України); особливості визначення «порогового» балу; порівняльні таблиці з «пороговими» балами предметів ЗНО за попередні роки; характеристика сертифікаційних робіт з предметів тестування; розрахунок конкурсного балу вступника; пріоритетність заяв вступника при поданні документів при вступі до закладів вищої освіти. Порівняльна таблиця з «пороговими» балами предметів ЗНО за попередні роки переконала випускників у важливості сумлінної підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.
Не менш актуальними для школярів були і питання підготовки до написання тестів з української мови та літератури, історії України та математики (особливості тестових завдань, типові помилки, цінні поради та «лайфхаки» щодо підготовки до написання тестів та власного висловлення), адже саме ці тести є найбільш затребуваними при визначенні результатів державної підсумкової атестації та при вступі на будь-яку освітню програму та у будь-який заклад вищої освіти.
Розповідь Ірини Бакаленко про особливості та переваги навчання за освітніми програмами Запорізького національного університету, зокрема філологічного факультету, можливості працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання, практичну підготовку студентів, закордонні практики у Болгарії та Польщі, цікаве та насичене подіями студентське життя (навчання та дозвілля, активна громадська та волонтерська діяльність, зустрічі з видатними особистостями, майстер-класи досвідчених учителів-словесників та випускників університету у межах «Школи професійної майстерності майбутнього вчителя-словесника») переконала у перспективах самореалізації студентів-філологів.
Насичена інформацією презентація, розповідь про університетські та факультетські заходи викликали інтерес серед учнів. На всі свої питання, які турбують їх на сьогодні як майбутніх вступників, учні отримали змістовні відповіді.
Своїми враженнями про зустріч поділилась педагог-організатор Наталія Гремякіна: «Зустріч була дуже цікавою та плідною. 2 години з пані Іриною пролетіли як одна мить. Вичерпна та достовірна офіційна інформація про особливості зовнішнього незалежного оцінювання та вступну кампанію 2020 допомогла нашим випускникам почуватися більш впевненими, а це в наших сьогоднішніх умовах дуже потрібно. Ми дуже вдячні пані Ірині за цікаву зустріч і можливість опанувати нові інструменти онлайн зв'язку, а саме конференції у Zoom. Сподіваємося на плідну та довготривалу співпрацю».
Олена Ракша, класний керівник 11-А класу зазначила: «Щиро дякуємо за корисну інформацію. 2 години пролетіли непомітно. Ви – людина своєї справи».
Віта Баша, класний керівник 11-Б класу зауважила: «Щиро дякуємо за таку пізнавальну, корисну та сучасну зустріч! Ви доступно й вичерпно розповіли дуже важливу інформацію! Наші учні не тільки дізналися про ЗНО та вступ 2020 року, але й ще мали нагоду поспілкуватися у Zoom. Дякуємо й бажаємо всього найкращого! Нехай щастить!»
Філологічний факультет
Фотогалерея:https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=221839282590751