Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На кафедрі обліку та оподаткування ЗНУ активно застосовують дистанційні методи навчання

На кафедрі обліку та оподаткування ЗНУ активно застосовують дистанційні методи навчання

На кафедрі обліку та оподаткування ЗНУ активно застосовують дистанційні методи навчання
22.04.2020 15:40 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National Universitу економічний факультет кафедра обліку та оподаткування дистанційне навчання освітній процес

У зв’язку з карантинними заходами, на економічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National Universitу), починаючи вже з 12 березня, студенти спеціальності «Облік та оподаткування» цілком перейшли на дистанційне навчання. Отже у зв’язку із цим, викладачам профільної кафедри довелося шукати й застосовувати суттєво інші, дистанційні форми навчання, адже наразі освітній процес суттєво відрізняється від звичної очної форми.

У класичному академічному освітньому процесі вже давно використовується дистанційнаа форма навчання, яка зазвичай містить: засоби надання навчального матеріалу студенту; засоби контролю успішності студента; засоби інтерактивної співпраці викладача і студента; можливість швидкого доповнення курсу новою інформацією, коригування помилок. Отже викладачі економічного факультету мають неабиякий досвід користування такими платформами як Moodle, Zoom, Teams та інші. У період карантину їм довелося вдосконалювати ці вміння та  навички, аби ефективно будувати навчальний процес.

У цій галузі вже є свої «локомотиви». Приклад подає завідувач кафедри, професор Надія Шмиголь, яка має великий практичний досвід викладання онлайн. Ще понад десять років тому, вона, разом із доцентами кафедри Ольгою Радєвою, Оленою Саєнко та Валентиною Гончаровою почали викладати на дистанційних курсах сертифікації бухгалтерів за програмою «CAP-CIPA». У ній брали участь тоді велика кількість бухгалтерів-практиків з України, Білорусі, Росії, Казахстану, Узбекистану, Естонії, Латвії та з інших країн.

На той час «CAP-CIPA» була єдиною в Україні програмою міжнародної сертифікації професійних бухгалтерів, спеціально розробленою Міжнародною радою сертифікованих бухгалтерів та аудиторів (МРСБА). Програмою передбачена сертифікація двох рівнів – CAP і CIPA. CAP – «Сертифікований бухгалтер – практик», СІРА – «Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер». Отже викладачі кафедри обліку та оподаткування ЗНУ стали одними з перших, хто розпочав викладали курси он-лайн. Саме завдяки навчанню у викладачів ЗНУ, багато бухгалтерів склали іспити та отримали відповідні професійні сертифікати.

Зараз цей професійний досвід у галузі проведення вебінарів викладачам кафедри знадобився як ніколи, отже наразі вони його активно й успішно застосовують під час навчання студентської аудиторії. Варто наголосити, що сьогодні Надія Миколаївна проводить такі лекції та вебінари на платформах Teams і Zoom не лише для українських студентів, а й для студентів інших країн.

Із метою підвищення власної професійної майстерності викладачка сама навчається і вдосконалюється завдяки використанню ресурсів системи COURSERA, можливість безкоштовного доступу до якої для викладачів та студентів ЗНУ забезпечило керівництво ЗНУ.

Отже, наразі вже багато інших викладачів кафедри на допомогу студентам проводять відео-лекції. Зокрема, професор Неля Проскуріна, що викладає дисципліну «Аудит», виставляє багато відео-уроків з поясненнями тем лекційних зайнять, їх практичної частини, а також записи вебінарів своїх колег тощо, що значно полегшує вивчення теми студентами, які знаходяться зараз вдома. Окрім цього, молодь постійно тримає зв’язок із Нелею Миколаївною у Viber та Skype.

Доцент Вікторія Сьомченко для майбутніх економістів викладає дисципліну «Статистика». З нею студенти переважно спілкуються в Moodle ZNU, Viber, Google Meet. Завдяки використанню цих ресурсів вони отримали можливість проходити тестування, вирішувати задачі відповідно до вивчених тем тощо. Якщо у студентів виникають питання, вони завжди на зв’язку із викладачем.

Окрім цього, для представників 4 курсу Вікторія Вікторівна читає курс «Система національних рахунків», використовуючи власний університетський ресурс Moodle ZNU. Студенти відповідно до вивчених тем пишуть статті, які надсилають на електронну пошту, у Telegram та через інші засоби мобільному зв'язку.

Своїм досвідом напрацювань у рамках дистанційного навчання ділиться й доцент Юлія Уманська. Вона викладає дисципліну «Оцінка бізнесу». Разом із викладачем студенти також працюють в Moodle ZNU: проходять тести, вирішують задачі. Окрім цього, Юлія Миколаївна, як і багато інших її колег, зі студентами готують тези, що є доволі складним завданням під час карантину. Отже, викладачі кафедри облік та оподаткування постійно спілкуються зі студентами через листування на електронну пошту та підтримують зв'язок по телефону.

Доцент Вікторія Грінь для студентів 3 курсу викладає «Економічний аналіз». Студенти в рамках вивчення дисципліни також мають виконувати тести і творчі завдання на платформі Moodle ZNU. Вікторія Петрівна також підтримує зв’язок із ними – через смс-повідомлення та листування, завжди напоготові надати допомогу та кваліфіковану відповідь на будь-яке запитання.

Своєю чергою, не відстає від колег і доцент Зінаїда Урусова, яка викладає дисципліну  «Інформаційні системи і технології в обліку» для студентів 2 курсу. Із молоддю вона активно спілкується у Vibеr, оперативно надає відповіді на нагальні питання. Тестування студенти проходять також в Moodle ZNU.

А ще, окрім лекцій, студенти спілкуються під час відео-конференцій та виконують лабораторні роботи на платформі Zoom.

Отже, активне опанування і використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій надало новий поштовх для якісного дистанційного навчання. Координують та контролюють увесь навчальний процес завідувач кафедри, професор Надія Шмиголь та куратори груп – професор Ірина Варламова, доцент Ірина Пушкар, доцент Олена Рибалко.

Стосовно якості такої дистанційної освіти думка студентів одностайна: дистанційна освіта, яку забезпечує кафедра обліку та оподаткування – це втілення навчального досвіду та власних напрацювань викладачів у галузі сучасних методів дистанційного навчання у зручному для студента форматі. Переваги такої форми здобуття знань очевидні, і не лише під час карантину, – це економія часу та фінансів, що зазвичай витрачаються для поїздки у навчальний заклад, це можливість навчатись у вільний час, самостійно планувати й організовувати свій робочий день.

 

Кафедра обліку та оподаткування ЗНУ


ФОТОГАЛЕРЕЯ:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=221848325923180

 

Схожі новини