Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті будівництва та цивільної інженерії інженерного інституту ЗНУ відбулася зустріч абітурієнтів із деканом Олександром Федченком

23.04.2020 13:09 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Інженерний інститут факультет будівництва та цивільної інженерії профорієнтаційна діяльність онлайн-зустріч із деканом

Карантинний режим у закладах вищої освіти жодним чином не вплинув профорієнтаційну роботу на факультетах інженерного інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Зокрема, 16 квітня на факультеті будівництва та цивільної інженерії ЗНУ відбувся інформаційний вебінар профорієнтаційного спрямування за участю начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галини Микитів, декана факультету Олександра Федченка, заступників декана Каріни Бєлоконь, Вікторії Світличної, Артема Юхименка, завідувачів кафедр Ірини Арутюнян (кафедра промислового та цивільного будівництва), Андрія Банаха (кафедра міського будівництва та господарства), Геннадія Кожемякіна (кафедра прикладної екології та охорони праці) та викладачів кафедр. Загальна кількість відвідувачів перевищила 20 осіб.

Декан факультету Олександр Федченок розповів про свій факультет, а потім запросив старшокласників на віртуальну екскурсію сайтом ЗНУ. Олександр Іванович наочно показав, де саме можна знайти всю необхідну інформацію про інженерний інститут, факультети та кафедри. Пояснив він майбутнім абітурієнтам і що, конкретно, їм важливо знати про спеціальності та освітні програми, щоб вступити на обраний факультет і спеціальність, а також показав, як знайти цю інформацію на сайті ЗНУ. А після цього надав слово завідувачам кафедр.

Кафедри були представлені яскравими презентаціями. Слухаючи розповідь кожного із завідувачів кафедр і переглядаючи презентації, майбутні студенти знайомилися зі спеціальностями, які можна отримати за ступенями бакалавра, магістра, а за бажанням навчатися в аспірантурі. Увагу випускників коледжів і технікумів було привернуто на перспективу отримати диплом бакалавра за скороченим терміном навчання. Старшокласники дізналися про те, які дисципліни вивчають студенти в процесі навчання, в яких аудиторіях, комп’ютерних класах, лабораторіях оволодівають тонкощами професії, які пакети прикладних програм опановують. І, безумовно, йшлося про те, де та на яких посадах після закінчення закладу вищої освіти можуть працювати випускники факультету.

Обидві кафедри будівельного напрямку яскраво представили освітні програми спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія»: «міське будівництво та господарство»; «водопостачання та водовідведення»; «енергоефективність та енергоаудит в будівництві»; «міські інженерні мережі, промислове та цивільне будівництво». Велика увага була приділена презентації нової освітньої програми архітектура та містобудування, яку нещодавно відкрили на факультеті. А оскільки під час вступу за цією програмою буде потрібно пройти творчий конкурс, слухачі поставили додаткові питання щодо змісту такого іспиту. Змістовна презентація кафедри прикладної екології та охорони праці також включала перелік сертифікатів для вступу на рівень бакалавра та магістра. Були названі й профільні підприємства, де працюють випускники, а також ті посади, на які вони можуть працевлаштуватися.

Як зазначив декан факультету Олександр Федченок, такі зустрічі у форматі online мають попит з боку майбутніх абітурієнтів та їх батьків. Завідувачі кафедр зацікавили слухачів розповідями про особливості навчання саме на їх кафедрах та відповіли на питання.

Олександр Іванович висловив подяку всім, хто взяв участь у підготовці та проведенні заходу. Особлива подяка начальнику відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галині Володимирівні Микитів за участь та конструктивні поради. А колектив факультету вже готується до нової зустрічі та чекає всіх, хто мріє будувати майбутнє!

Інженерний інститут