Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: заслужений металург України, начальник цеху, посадовець Костянтин Онода

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: заслужений металург України, начальник цеху, посадовець Костянтин Онода

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: заслужений металург України, начальник цеху, посадовець Костянтин Онода
24.04.2020 15:53 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Інженерний інститут факультет металургії кафедра металургії Запорізький металургійний коледж відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ», розпочатого за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування. І черговий його матеріал присвячений розповіді про успішну побудову кар’єри випускником Запорізького індустріального інституту (на сьогодні – інженерного інституту ЗНУ) Костянтином Костянтиновичем Онодою.

Костянтин Онода – заслужений металург України, Почесний металург СРСР, кавалер орденів «За заслуги» ІІІ ступеня та «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІ ступеня. Костянтин Костянтинович – природжений лідер і дуже гарна людина, яка здатна надихнути оточуючих на віру в добро та зарядити позитивом.
Народився Костянтин Онода в Запоріжжі в 1957 році й його дитинство нічим не відрізнялося від дитинства його ровесників. У ці роки відбувалася модернізація виробництва, зокрема на комбінаті «Запоріжсталь». Професія металурга стала почесною, а завдяки кінострічці «Весна на Зарічній вулиці», ще й романтичною. Тому не дивно, що Костянтин Костянтинович обрав для себе саме цю професію.
Ще навчаючись у Запорізькому металургійному технікумі, він поєднував навчання з роботою на МК «Запоріжсталь» підручним сталевара в мартенівському цеху. Природжений лідер і керівник, молодий Костянтин Онода незабаром зрозумів, що середньої спеціальної освіти не вистачить для реалізації його ідей та амбіцій. Тому він вступив до Запорізького вечірнього факультету Дніпропетровського металургійного інституту, обравши кафедру сталі та теорії металургійних процесів (пізніше металургії чорних металів).
Своїми спогадами про студента Костянтина Оноду поділився з нами його викладач, доцент кафедри металургії чорних металів Віталій Чуб: «Заняття на вечірньому факультет йшли за дуже щільним графіком. Молодь займалася в аудиторіях інституту по шістнадцять годин на тиждень, настільки насиченою була програма. Лекційний матеріал студентам-вечірникам читав завідувач кафедри П.М. Острик, а я вів у них лабораторні заняття з теорії металургійних процесів. Із захопленням займалися студенти у таких викладачів кафедри, як Ю.П. Галицький, В.Є. Власенко та інших. Скажу відразу, Костя Онода був серед найдопитливіших, найбільш наполегливих і дисциплінованих студентів. Серед цих студентів були підручні сталеварів, сталевари й навіть начальники змін, які мали чимало практичних знань і умінь з мартенівського виробництва, але теорія їм була потрібна як повітря. Костянтин ставив багато запитань, взагалі, був лідером у групі, й студенти, для яких він був взірцем, теж намагалися вчитися сумлінно».
Вірність рідному вишу, тому духу, який панував в індустріальному інституті, Костянтин Костянтинович зберіг до сьогодні. Як говорить Віталій Гаврилович, Костянтин Онода – постійний гість на кафедрі металургії інженерного інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), з задоволенням зустрічається зі своїми улюбленими викладачами, зі студентами – майбутніми металургами.
Притаманні Костянтину Костянтиновичу завзятість у здобуванні знань, кмітливість, і, звичайно, лідерські якості дозволили йому в 1998 році очолити найвідоміший цех комбінату – мартенівський. Начальником мартенівського цеху К.К. Онода залишався впродовж 15 років. І, навіть вийшовши на заслужений відпочинок, він ніколи не забував свій колектив, товаришів по роботі, ветеранів цеху і його молоді кадри. Наш герой вважає, що саме на ПАТ «Запоріжсталь» працюють сильні духом, і фізично найдужчі люди.
У цеху, згадує Костянтин Костянтинович, завжди була дуже серйозна кадрова політика, жорсткий кадровий відбір. Мартенівський цех завжди мав високі галузеві показники: низькі витратні коефіцієнти з металевої шихти, із природного газу тощо.
Згадуючи роки роботи начальником цеху, Костянтин Онода з гордістю говорить, що нинішні ветерани працювали не дарма, вчили людей, виховували справжніх професіоналів. В інтерв’ю газеті «Індустріальне Запоріжжя» під час святкування 80-річчя мартенівського цеху Костянтин Костянтинович зазначив: «До сьогодні я підтримую зв'язок із колективом цеху. Ми телефонуємо одне одному, зустрічаємося. А ще, я пишаюся тим, що за 15 років керівництва мартенівським цехом я не набрид людям. Для мене це дуже важливо – напевно, головне досягнення в житті!»
Не забуває Костянтин Онода і рідні навчальні заклади – Запорізький металургійний коледж і інженерний інститут ЗНУ. Користуючись кожною нагодою, він знову і знову повертається до alma mater. Тут завжди чекають на нові зустрічі з ним не лише викладачі, а й студенти. Молодь із захопленням слухає його спогади та промови. Кожний виступ надихає студентів на нові звершення і вселяє впевненість у вірному виборі обраної професії та в успіху, який неодмінно чекає на них.
Свій досвід мартенівця й начальника цеха Костянтин Костянтинович поповнив досвідом керівника адміністрації Дніпровського району – одного з найстаріших у Запоріжжі. Оцінюючи свою роботу з розвитку та благоустрою ввіреної йому ділянки, Костянтин Онода підкреслив: «Щоб зберегти наше місто і країну, нам потрібно оберігати благополуччя наших людей… Головне у цій справі – бажання допомогти. Про перспективи можна багато говорити. Але я вважаю за краще не говорити, а робити».

Інженерний інститут

Схожі новини